Hýčkate svoje nohy, milé dámy?

Hovorí sa, že žena unesie veľa. A my veľmi dobre vieme, že to nie je žiadny mýtus. Naše nohy od okamihu, čo vykročia ráno z postele, začínajú kolobeh dňa v plnom nasadení. A že toho stihnú viac než dosť, je nad slnko jasné.

Občas sa stáva, že po náročnom dni naše nohy vážia aj „sto kíl“. Pocit ťažkých nôh, bolestivé chodidlá alebo dokonca mierne opuchy nás vedia celkom slušne potrápiť. Celý deň vo vysokých podpätkoch či veľa kilometrov v nohách, keď beháme za svojimi ratolesťami, po obchodoch a úradoch - toto všetko naše nohy zvládajú. Preto by sme nemali na ne zabúdať a tak, ako sa pravidelne staráme o pokožku svojej tváre a rúk, by sme sa mali odvďačiť aj im.

Večer si, milé dámy doprajte uvoľňujúcu sprchu. Pre lepšiu cirkuláciu krvi v žilách je dobré striedať studenú a teplú vodu, postupujte od chodidiel k stehnám. Po kúpeľňovej seanse by mala nasledovať jemná masáž. Postupne masírujte chodidlá, lýtka a stehná. Automasáž je síce fajn, no oveľa príjemnejšie bude, ak vás takouto masážou rozmazná partner.

Po vymasírovaní nechajte nohy oddychovať na vyvýšenom mieste podložené vankúšom. Takto dosiahnete ich najlepšiu regeneráciu, aby ráno mohli opäť rezko vyskočiť do nového dňa.

Pozri aj: TEST: Masážne gély a rehabilitačný krém značky ALPA – pomocníci nielen pre športovcov

Alpa masážne gély

Zdroj: Alpa

K dokonalému relaxu nôh vám pomôžu aj kvalitné masážne produkty.

Ideálne sú tie s výťažkami bylín. Tradičná značka ALPA má vo svojom portfóliu bylinné masážne gély a krémy s výťažkom gaštanu, kostihoja alebo arniky. Základ tvorí francovková bylinná receptúra doplnená o extrakty bylín, z ktorých každá plní svoj účel.

Alpa masážny gél gaštan robí vynikajúcu službu práve unaveným nohám po celodennom státí. Gaštan a rozmarínová silica nielen upokojujú a osviežujú, ale zároveň priaznivo pôsobia na cievny systém. Preto je vhodný pre ženy, ktoré majú sklon ku kŕčovým žilám.

Kostihoj je už podľa názvu určený na miesta ubolené úrazom. Po masážnom géle Alpa kostihoj siahnite pri zraneniach šliach, pomliaždeninách alebo výronoch. Tento gél obsahuje aj kosodrevinové silice a výťažok z klinčeka, ktoré majú protizápalové, dezinfekčné a mierne znecitlivujúce účinky. Je preto vhodný aj pri úľave od reumatických bolestí kĺbov.

Do každej dámskej kabelky je svojou veľkosťou šikovný Alpa masážny krém arnika. Ak rady športujete a občas to skončí neželanou svalovicou, je dobré mať po ruke prvú pomoc na bolestivé miesta. Arnike v tomto kréme sekunduje výťažok zo škorice a rozmarínu a preto pôsobí aj aromaterapeuticky.

Viac informácií o všetkých produktoch Alpa nájdete na www.alpa.sk. Kúpiť ich môžete v predajniach 101 Drogerie, Teta, Tesco a Metro.

2 komentárov
Mária Maxianová

Mária Maxianová

06.10.2022 18:27

Nuž moje nohy si po tom náročnom lete na záhrade zaslúžia hýčkať.

Vaše meno:

Ivana Šurániová

Ivana Šurániová

07.10.2022 07:38

snazim sa

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE