Šalviový esenciálny olej a jeho výhody

Esenciálne oleje sa odjakživa používajú v aromaterapii. Už v minulosti ju využívali na riešenie, respektíve liečenie rôznych psychických záťaží, ktoré sa prejavovali u ľudí.

 

Práve vďaka esenciálnym olejom, ktoré privodia príjemnú atmosféru sa dokážu ľudia zbaviť depresií, stresu a podobne.

 

Okrem tohto majú esenciálne oleje aj iné blahodarné účinky. Nepôsobia len na psychiku človeka, ale je ich možné použiť aj iným spôsobom a na iné účely. Dôkazom toho je aj šalviový esenciálny olej, ktorý má skvelé účinky. 

 

Odporúčame tiež: Správna starostlivosť o prirodzene kučeravé vlasy

Šalviový esenciálny olej a jeho výhody

Zdroj: Shutterstock®

1. Uvoľňuje kŕče

 

Šalviový esenciálny olej je možné použiť na uvoľnenie kŕčov a zmiernenie ich príznakov. Rovnako je tiež skvelý aj na kašeľ. Ak vás trápi neutíchajúci kašeľ, pridajte zopár kvapiek tohto oleja do difuzéra. Takto by ste mali dostať kašeľ hravo pod kontrolu.

 

 

2. Zmierňuje jazvy a strie

 

Tento olej má schopnosť liečiť jazvy a tiež napomáha vybieleniu škvŕn na pokožke. Používa sa v mnohých kozmetických výrobkoch. Vďaka jeho „bieliacim“ vlastnostiam je možné ho použiť na strie, jazvy a tiež pomáha pri hojení rán. Má tiež silné antibakteriálne vlastnosti, preto je vhodný na liečbu akné. 

 

Odporúčame tiež: Zaujímavé spôsoby, ako použiť korektor pri líčení

Šalviový esenciálny olej a jeho výhody

Zdroj: Shutterstock®

3. Detoxikačné vlastnosti

 

Pomáha odstraňovať toxíny z tela, preto má priaznivý vplyv na činnosť tráviaceho systému. Okrem toho podporuje potenie, vďaka ktorému sú z tela vyplavované ťažké kovy a toxíny, ktoré sa v tele hromadia.

 

 

4. Protistarnúce účinky

 

Antioxidanty prítomné v tomto esenciálnom oleji fungujú ako protistarnúca bariéra pokožky. Postačí pridať zopár kvapiek do hydratačných olejov (napr. do kokosového oleja, jojobového oleja) – takto bude tento olej bojovať s voľnými radikálmi, ktoré nepriaznivo vplývajú na pokožku. Vďaka nemu ochránite svoju pokožku, a rovnako spomalíte vznik vrások na pleti. 

 

Odporúčame tiež: Dajte zbohom čiernym bodkám vďaka týmto 3 zlupovacím pleťovým maskám

Šalviový esenciálny olej a jeho výhody

Zdroj: Shutterstock®

5. Dezinfekčný prostriedok

 

Okrem iného, tento šalviový esenciálny olej má antimykotické a antimikrobiálne vlastnosti, ktoré zabíjajú baktérie. Preto je možné ním vyčistiť kúpeľňu, pracovné plochy, toaletu a podobne. Oproti komerčným produktom má tento olej výhodu – jeho vôňa. Vďaka nej môžete zabojovať aj s rôznymi nepríjemnými pachmi v domácnosti, ako napríklad pripálený obed.

 

 

6. Stimuluje myseľ

 

Šalviový esenciálny olej je možné použiť aj v aromalampe. Pridajte pár kvapiek a užite si príjemný relax. Okrem toho jeho pôvabná vôňa bude stimulovať vašu myseľ a tiež bojovať proti únave. Navodzuje skvelú náladu, preto to môže byť užitočný bojovník proti depresii v týchto pochmúrnych dňoch. 

 

Odporúčame tiež: Dokonale čistá pleť - ako ju dosiahnuť?

3 komentárov
Iveta Moravčíková

Iveta Moravčíková

24.10.2016 12:24

šalviu mám takže treba vyskušat

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

24.10.2016 19:49

zaujímavé

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

08.11.2016 21:16

vôbec som nevedela, že má také všestranné využitie

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE