Ako sa v lete správne postarať o suchú pleť?

Leto je obľúbeným ročným obdobím, počas ktorého trávime svoj voľný čas pri vode, v prírode, na výletoch či dovolenkách s rodinou.

 

Práve v lete je na našu pokožku vyvíjaný tlak v podobe ostrých slnečných lúčov, ktoré ju môžu spáliť a podráždiť.

 

Spálenie vedie neskôr k suchej, šupinatej pokožke, ktorej sa nevieme zbaviť. Priznajme si, takáto koža nevyzerá pekne. Ako ju eliminovať tak, aby ste sa mohli tešiť z pokožky, ktorá je zdravá a príjemná na dotyk? 

 

Každému z nás sa občas stane, že to s pobytom na slniečku preženie a domov si nesie neželaný dar – červenú, podráždenú a najmä bolestivú pokožku. Niektorí ľudia sa však so suchou, šupinatou pokožkou trápia aj počas ostatných ročných období. 

 

 

Odporúčame prečítať: Keď vám kašeľ nie a nie prejsť

krem

Zdroj: Shutterstock®

Základom a prvou pomocou je dostatočná hydratácia v podobe hutných krémov, ideálne s olejovým základom. Tie pokožku okamžite ošetria a upokoja. Najideálnejšie sú krémy s obsahom olivového oleja, ktorý je známy pre svoje hydratačné účinky. Tento olej je obsiahnutý aj vo výrobkoch DOLIVA a SKIN IN BALANCE, ktoré si so suchou pokožkou hravo dokážu poradiť. 

 

Skin in Balance – Dermatologický hydratačný krém s 3% olivového oleja a 5% urey – Krém hydratuje suchú pokožku. Je ideálnou starostlivosťou pre veľmi citlivú pokožku a pri neurodermatitíde. Krém zmierňuje svrbenie. Bez pridaných farbív, silikónových a parafínových olejov. Obsahuje dôležité účinné látky: ureu, extrakt z hadinca, olej zo semien balónovca, olivový olej, slnečnicu, pantenol a kyselinu mliečnu.

 

Skin in Balance – Dermatologická SOS masť – Masť je určená na intenzívnu starostlivosť o veľmi suchú, podráždenú a svrbiacu pokožku. Je taktiež určená ako doplnok terapie neurodermatitídy a psoriázy. Masť obsahuje kombináciu účinných látok – 5% olivového oleja, 2% urey, mikrostriebro, extrakt z hadinca, olej zo semien balónovca, slnečnicu a kyselinu mliečnu. Masť pomáha obnovovať prirodzenú rovnováhu pokožky, intenzívne ju hydratuje a zmierňuje svrbenie.

 

 

Odporúčame prečítať: Ako rozhýbať spomalené trávenie?

skin in balance

Zdroj: Shutterstock®

Skin in Balance – Dermatologický telový krém s 10% olivového oleja a 10% urey – Telový balzam intenzívne hydratuje a premasťuje pokožku. Obsahuje cenný toskánsky olivový olej, extrakt z olivových listov, pantenol, slnečnicu, ureu, kyselinu mliečnu a vitamín E. Vhodná doplnková starostlivosť pri veľmi citlivej pokožke a neurodermatitíde. Bez pridaných farbív, silikónových a parafínových olejov. 

 

Doliva – Olivový intenzívny krém – Krém podporuje regeneráciu a obnovu veľmi suchej pokožky, ktorý je obohatený o toskánsky panenský olivový olej, vitamín A a E, pantenol, včelí vosk a iné. Intenzívny krém zlepšuje regeneráciu buniek. 

 

 

Odporúčame prečítať: Olivy nám pomáhajú udržiavať našu krásu

doliva

Zdroj: Shutterstock®

OTÁZKA PRE VÁS:

 

 

Trpíte na suchú pokožku?

 

Čo zaberá vám?

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com, www.naturprodukt.sk

3 komentárov
Alžbeta Remencová

Alžbeta Remencová

30.06.2015 10:28

ja mám celkovo veľmi suchú pokožku, najviac mi vyhovujú mastné neparfumované krémy

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

10.04.2016 17:59

mám suchú pokožku hlavne v zime, inokedy počas roka to nie je také zlé a dôležité je piť veľa vody a používať kvalitné hydratačné krémy :)

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

16.05.2016 07:07

suchu pokozku mam celorocne, pomahaju mi telove oleje a mlieka s koenzymom Q10

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE