Ako si správne vybrať nočný krém? Podľa tohto postupuj!

Nočný krém je predovšetkým určený na regeneráciu našej pleti. V noci počas spánku sa naše telo regeneruje, a to isté platí aj o našej pleti. Preto nočný krém by mal byť hlavne vysoko výživný, liftingový a regeneračný.

Na čo dávať pozor pri výbere?

Pri starších, suchých, dehydrovaných typoch pleti je používanie nočného krému nevyhnutnosťou. Samozrejme, za účelom regenerácie a výživy pleti počas spánku (výživa = lifting). Ja osobne odporúčam používať nočný krém na všetky typy pleti, aj na mastnú. Pri tomto type pleti sú síce často dámy k nočným krémom skeptické. Majú pocit, že ich následne ráno viac premastňujú. Čo môže byť pravda, ale myslím si, že fakt, že práve pri tomto type pleti je regenerácia nadmieru dôležitá, tento nežiadúci efekt výrazne vyváži.

Odporúčame: Zdravý brokolicový šalát s quinoou: To pravé pre FIT postavu

regenerácia pleti

Zdroj: Shutterstock®

Tak, ako nám cez deň denný krém pleť ochraňuje, tak na nej nočný krém „pracuje“, čiže ju v noci regeneruje. Pri mastných typoch pleti a hlavne so sklonom k akné je tiež veľmi dôležité regenerovať. Ak máme vyrážky alebo akné, naša pleť je často pokrytá jazvičkami, hrbolčekmi, pigmentovými škvrnami. Pleť často bojuje so zápalovými procesmi a na to všetko treba dostatočnú a intenzívnu regeneráciu. Čím intenzívnejšie budeme regenerovať, tým skôr sa nám preliečia zápalové procesy a pleť sa vyhojí. Čo pomáha aj pri celkovej liečbe nedokonalostí pleti. Preto ja osobne odporúčam používať nočný krém aj mladším dámam (pred tridsiatkou). Pokojne aj počas puberty, ak je na pleti problém s akné.

Rozdelenie nočných krémov podľa typológie pleti neexistuje. Krémy sú zamerané hlavne na regeneráciu pleti a lifling, a tak pracujú s našou pleťou počas noci, keď my spíme. Rozlišujú sa len druhom účinných látok, ktoré v sebe obsahujú.

pleťový krém

Zdroj: Shutterstock®

Obdobné platí aj pri suchých, dehydrovaných a citlivých typoch pleti. Tu nemusíme začať v puberte, ale rozhodne nečakajme na 30-tku, nieto ešte neskôr. Optimálny vek na začatie s „randením“ s nočným krémom asi nie je. Je to individuálne, aj s ohľadom na genetiku, pracovné zaťaženie, prostredie, atď. Vaše zrkadlo a pocit vám napovie a ak nie, tak to nechajte na vašu kozmetičku.

S výberom je rovnako dobré sa poradiť s ňou, tak ako pri dennom kréme. A rovnako platí, že profesionálna kozmetika obsahuje viac účinných látok a je často koncentrovaná, čo znamená, že za rovnaký peniaz dostanete toho oveľa viac, nehovoriac o kvalite.

Zuzana Mlčochová -  Drolma - beauty a relax centrum

7 komentárov
Jozef Macoszek

Jozef Macoszek

27.10.2013 08:56

Je to pomerne ťažke.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

16.01.2014 12:11

ked si kupujem denný kréh hned si k nemu zoberiem aj nočný mám zmiešanú pleť a nemám s ňou vážnejší problém

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

22.01.2014 14:53

aj keď som vyskúšala už veľa nočných krémov, nanašla som ešte taký ktorý by mi úplne vyhovoval. Mám mastnú pleť a všetky sú mi ťažké, mastné aj keď sú na mastnú a zmiešanú pleť, ale keďže sú určené na noc je v nich určite viac výživných látok a po čase používania sa mi na tvári vytvoria vyrážky

Vaše meno:

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

22.01.2014 17:35

Používam, mám svoju obľúbenú značku.

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

24.10.2014 16:33

ja používam nočný krém od ziaji a som mimoriadne spokojná ale treba zvážiť krém pre aký typ pleti hľadám

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

04.08.2023 07:56

1

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

04.08.2023 07:56

1

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE