Ako vyzerá základ dekoratívnej kozmetiky? Týchto top 10 musíš mať!

Videli ste už niekedy kufrík profesionálnej vizážistky? Pri pohľade na to množstvo farbičiek sa prenesie veľa žien do pomyselného ženského raja.

 

Tie farby, rôzne konzistencie a naše predstavy, ako by sa nám všetky tie farby hodili k oblečeniu, vlasom či nechtom. :-)

 

Ale pre nás, bežné smrteľníčky, je základ dekoratívnej kozmetiky o niečom inom. Uskromníme sa aj s málom, ale čo je to najmenej, čo by mala každá žena mať?

 

Za dekoratívnu kozmetiku však nemusíte míňať veľa peňazí tak, ako profesionálny vizážista. Na domáce, každodenné, väčšinou ultra rýchle líčenie, vám postačí týchto 12 kúskov, ktoré oceníte vždy, keď budete chcieť zažiariť. 

 

Pozri tiež: Najčastejšie chyby v líčení obočia: Čomu sa pri dokresľovaní vyhnúť?

dekoratívna kozmetika

Zdroj: Shutterstock®

Čo nechýba v žiadnej kozmetickej taštičke femme-fatale?

1. Kvalitný make-up

Naša pleť je niekedy nevyspytateľná. Má nálady ako my samé, hormóny si s ňou robia čo chcú. No my vieme ako na to. Kvalitný make-up, ktorý sadne presne na náš typ a farebný tón pleti je najnutnejší prvok kozmetickej výbavy každej z nás.

 

2. Kvalitný korektor

Ruku na srdce, každá z nás občas spácha trestný čin proti pleti, určite sme už každá raz zaspali s mejkapom, vytláčali si vyrážku, aj keď vieme, že by sme nemali, nevyčistili si štetce pár mesiacov,... jednoducho, dobrý korektor je povinnou výbavou kozmetickej tašky, vďaka nemu nám pleť podmienečne odpustí, čo sme jej spáchali.

 

Pozri tiež: Dokonalá očná linka - s nami si ju nakreslíte ako profík

ako vybrať správny makeup

Zdroj: Shutterstock®

3. Farba na líčka

Správna červeň nám dokáže aspoň opticky zmeniť náladu, určite s ňou pôsobíme veselšie, žiarivejšie a šťastnejšie. Pozor, je rozdiel vyzerať s lícenkou veselšie,

a je rozdiel rozveseliť ňou niekoho iného, „lookom ála Marfuška“.

 

4. Sada na obočie

Ceruzka, tieň alebo oboje. Nepodceňujte silu správne upraveného obočia, dokáže zmeniť tvár na nepoznanie. Tento jednoduchý a pritom dôležitý krok v líčení spolu s dokonalým mejkapom tvorí základ dokonalého vzhľadu. Momentálne je moderné prirodzené obočie, to však neznamená neupravené!

 

Pozri tiež: Nenávidené a milované pehy. Dnes sa už dokonca tetujú!

úprava obočia

Zdroj: Shutterstock®

5. Špirála na riasy

Predlžujúca alebo zhusťujúca. Jedna, či dve vrstvy dobrej špirály zabezpečia príťažlivý look na každý deň, no ak máte špeciálnu chuť na flirtovanie, naneste si ju v dvoch alebo troch vrstvách.

 

6. Výrazný rúž

Každá z nás potrebuje rúž, vďaka ktorému sa bude cítiť ako femme fatale, červený, bordový, fialový, či výrazný rúžový. Okrem toho, že sa vďaka nemu cítime silné a sexy, je to zároveň strategický produkt, vďaka ktorému zmeníme denné líčenie na večerné.

 

Inšpiruj sa: Čo (ne)robiť pri starostlivosti o zubnú kefku

ako si vybrať výrazný rúž

Zdroj: Shutterstock®

7. Čierna ceruzka

Najlepšia kamarátka na piatkový, či sobotňajší večer so správnou partiou kamarátov. Dodá nám tajomný vzhľad, zvýrazní naše oči a zaručene nám dodá sexepíl.

8. Rozjasňovač pleti

Je dôležitý predovšetkým v prípade, keď je vaša pleť bez energie a elánu. Správne nanesený rozjasňovač dokáže dodať pleti nádych luxusu a zdravého lesku.

 

Pozri tiež: Greenery farba roka 2017: Zelená má tento rok zelenú

rozjasnovac

Zdroj: Shutterstock®

9. Bronzer

Bronzer nám dokáže zmeniť celý ten vzhľad šedivej myšky na slniečkom pobozkanú krásku. Vďaka zaňho!

 

10. Sada základných štetcov

Ak si nechcete očným tieňom vytvoriť vzhľad ako po profesionálnom boxerskom zápase, potrebujete kvalitný štetec na tieňovanie, aby ste vedeli očné tiene rozpracovať na očiach dostratena. 

 

Pozri tiež: Vylievaš nálev z kyslých uhoriek? Nerob to, takto ho využiješ lepšie!

kozmetické štetce

Zdroj: Shutterstock®

5 komentárov
benynka

benynka

05.10.2017 10:03

nemám rada lesklú pleť tak namiesto rozjasňovača mám púder a keďže nie som najmladšia tak nepoužívam ani bronzer lebo mi pridáva na rokoch

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

05.10.2017 17:12

Používam len 6 z desiatich :)a nesťažujem sa

Vaše meno:

Jana Uhrová

Jana Uhrová

05.10.2017 18:34

z týchto produktov nepoužívam bronzer a rozjasňovač, postačí mi lícenka

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

05.10.2017 21:36

vašazhľadom k veku som už riadne zredukovala dekoratívnu kozmetiku

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

13.12.2017 08:29

mám asi všetky produkty

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE