Zdravá dokonalá pleť nepotrebuje make-up! Ako sa k nej dopracovať?

Prvé čo si na vás ľudia všimnú na prvom stretnutí je vaša tvár. Okrem charizmy a vyžarovania pôsobíte na okolie aj svojim výrazom tváre. Preto je na nezaplatenie, ak ste majiteľkou krásnej a zdravej pleti.

 

Môžete sa s takou pleťou buď narodiť, alebo sa o ňu môžete príkladne starať a zabezpečiť si ju samy. Nie vždy platí, že sa dokonalá pleť dedí z generácie na generáciu.

 

 

Mnohé ženy s krásnou pleťou sa v pubertálnom veku trápili s akné a otvorenými pórmi. No každá z nich vám povie, že správnou starostlivosťou sa dá urobiť veľa. 

 

Spoločné črty majiteliek zdravej pleti spočívajú aj v správnych krokoch, vďaka ktorým sa k nej dopracovali. Ak budete dodržiavať niekoľko najdôležitejších krokov starostlivosti o pleť, pokožka sa vám veľmi odvďačí. Netreba to však preháňať, pretože prehnaná starostlivosť môže byť niekedy viac škodlivá ako žiadna. Zamerajte sa na základné kroky a vekom pridávajte medzikroky. Napríklad v 20-tke určite nepotrebujete výživné nočné sérum na prvé vrásky, iba v prípade, že denne navštevujete soláriá, alebo pracujete na pláži v Miami a denne sa vystavujete silnému slnku. 

 

Pozri tiež: Šmrncovné letné líčenie inšpirované vodným melónom

zdravá pleť

Zdroj: Shutterstock®

Ak budete denne robiť tieto 3 kroky, budete mať zdravšiu pleť

1. Čistenie pleti

Na ranné čistenie a večerné odličovanie používame čistiace mlieka, krémy, emulzie, gély a vody. Tieto prípravky slúžia na odstránenie mejkapu, ale aj bežných povrchových nečistôt, potu a kožného mazu. Používame ich, aj keď sa nelíčime! Pre suchú pleť sú lepšie mlieka a krémy, pre mastnú pleť gély.

 

Dôležité je nájsť správny produkt pre vašu pleť. Mnohé dámy si myslia, že kúpa drahého výživného krému spasí ich pleť a po týždni budú vidieť výsledky. Omyl. Ku zdravej pleti dopomôže najviac práve čistenie. Ak máte zanesenú pleť, váš drahý a kvalitný krém sa nemá šancu dostať do hlbších vrstiev pokožky. Investujte najviac peňazí a pozornosti do čistenia, až potom do výživy.

 

Odporúčame: Chceš, aby bola tvoja nová diéta účinná? Tomuto sa vyvaruj!

ako dosiahnuť dokonalú pleť

Zdroj: Shutterstock®

2. Tonizácia pleti

Na tonizáciu pleti požívame pleťové vody a toniká. Toniká slúžia na dočistenie pleti, teda na odstránenie zvyškov nečistôt a čistiaceho prípravku. Našu pleť osviežia a vyrovnávajú pH pleti. Pleťové vody určené pre mastnú pleť navyše zmierňujú viditeľnosť rozšírených pórov, keďže póry uzatvárajú. Majú dezinfekčné a upokojujúce účinky. Pleťové vody a toniká určené pre suchú pleť sú vhodnejšie bez obsahu alkoholu, pretože pôsobia hlavne na upokojenie pleti.

 

Zaujme ťa: Holenie ženskej tváre: Áno či nie pre tento netradičný trend?

ako správne hydratovať pleť

Zdroj: Shutterstock®

3. Hydratácia a výživa

Na hydratáciu a výživu sa používajú denné, nočné pleťové krémy, séra, očné krémy a emulzie. Denné krémy slúžia hlavne ako ochrana pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi, vrátane nečistôt v ovzduší a UV žiareniu.

 

Mastná pleť by mala byť ošetrená ľahkým krémom alebo emulziou. Nočné krémy nám zaisťujú regeneráciu a výživu. Obsahujú množstvo výživných látok, ktoré môžu počas spánku nerušene prenikať do pleti a dodávať im potrebnú výživu a vitalitu. Nezabúdajme na ošetrenie očného okolia a krku, ktoré tak nemilosrdne prezrádzajú náš vek.

 

Odporúčame:  Dehydratácia: Rozpoznaj s.o.s signály tela, ktoré ťa varujú vopred!

6 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

03.10.2017 07:38

...moja reč

Vaše meno:

Tincura Štípalová

Tincura Štípalová

03.10.2017 10:40

kým nemusím,pleť nezaťažujem make-upom

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

04.10.2017 19:14

Ani ja nepoužívam make-up...občas nejaké tie hormonálne výkyvy ma o dokonalú pleť vedia pripraviť, preto sa snažím o ňu príkladne starať ..a v prípade nedokonalostí pomôže korektor..

Vaše meno:

Pavlína Vaksmundská

Pavlína Vaksmundská

04.10.2017 19:43

Používam veľmi málo make-up , líčim sa čo najmenej ..Pleť si čistím ,robím peeling, dávam si krémiky - nočný ,denný proti vráskam a očný .. !!

Vaše meno:

Jana Uhrová

Jana Uhrová

05.10.2017 18:28

čistenie pleti je základ a tak isto aj vhodný výživný krém

Vaše meno:

Jaroslava Očenášová

Jaroslava Očenášová

16.12.2017 12:22

odkedy som si začala správne čistiť pleť a používať prírodnú slovenskú kozmetiku je moja pleť oveľa zdravšia a krajšia.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE