Biele zuby na dosah: Vyskúšaj jednoduché triky pre krajší úsmev

V tomto prípade neexistujú žiadne výnimky. Žlté zuby jednoducho nie sú atraktívne. Pokiaľ vás trápi žltší úsmev aj napriek tomu, že si zuby umývate pravidelne, vyskúšajte niekoľko našich jednoduchých trikov.

 

Tieto tipy dokonca skúšajú aj mnohé zahraničné celebrity, ktoré po ich použití ohurujú fotografov a fanúšikov svojimi žiarivo bielymi úsmevmi.

 

Neuveríte, ale pomôžu vám pri tom úplne obyčajné, jednoduché a cenovo dostupné veci, ktoré určite nájdete vo svojej domácnosti. 

 

Odporúčame: Krvácajúce ďasná: Prečo mi krvácajú ďasná a ako ich liečiť?

bielenie zubov

Zdroj: Shutterstock®

Belšie zuby behom chvíľky

  • Rozžiarte sa. Vaše zuby budú automaticky opticky belšie, pokiaľ bude vaša pleť pôsobiť zdravo, oddýchnuto a rozžiarene. Postačí vám na to obyčajný bronzer a rozjasňovač.

 

  • Nezabúdajte na klasické návyky. Nie nadarmo nás rodičia odmalička učili pravidelne si umývať zuby po každom jedle, prípadne aspoň ráno a večer.

 

  • Nenáhlite sa s umývaním. Niektorí ľudia majú vo zvyku umyť si zuby okamžite po poslednom jedle. Niekedy vám to však môže poškodiť zubnú sklovinu. Najmä ide o tie prípady, kedy skonzumujete niečo kyslé, čo v sebe obsahuje agresívnejšie kyseliny. Treba počkať aspoň 30 minút predtým, ako si svoje zuby rozdráždite zubnou kefkou.

 

  • Pozor na správnu farbu rúžu. Vždy, keď použijete na svoje pery tmavší odtieň rúžu, prípadne rúž s nádychom do modra alebo fialova, môžete si tým opticky rozžiariť chrup. Naopak nesprávnym zvolením odtieňa vaše zuby naberú ešte žltší odtieň a to nie je to, po čom by sme práve túžili. :)

 

  • Ak nemáte rady rúž, môžete použiť aj lesk na pery. Niekedy stačí dodanie jemnej farby a váš úsmev bude o niečo belší.

 

Odporúčame: Čo sú zubné fazety a ako dokážu premeniť úsmev na dokonalosť?

jablko na belšie zuby

Zdroj: Shutterstock®

  • Pochutnajte si na ovocí. Chrumkavé ovocie nám rovnako pomáha pri dosiahnutí belšieho chrupu. Niektoré druhy zeleniny alebo všetkým známe jablká čistia naše zuby jedna radosť. Ak nemáte po ruke kefku s pastou, postačí vám zahryznúť sa do chutného jablka. Vyčistíte si tým povlak na zuboch a nečistoty po jedle.

 

  • Pozor na nápoje. Nie každý nápoj je vhodný, pokiaľ chcete mať krajšie zúbky. Ak si však neviete odpustiť dobrú rannú kávu, prípadne chutné vínko, skúste ich piť cez slamku a následne si po dopití vypláchnite ústa čistou vodou.

 

  • Pokiaľ vám nepomôže ani jeden z našich trikov, neostáva vám nič iné, len navštíviť odborníka. Prípadne môžete využiť dostupné bieliace prostriedky v podobe lámp alebo pásikov.

 

Odporúčame: Praslička roľná: Akých bolestí a zdravotných problémov vás zbaví?

ako si čistiť zuby

Zdroj: Shutterstock®

9 komentárov
benynka

benynka

09.09.2017 09:52

s tým rúžom je to pravda

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

09.09.2017 12:33

nieco na tom pravdy bude.... ale ani odbornik vam zo zlteho chrupu nenacaruje krasne ziarivy biely usmev... ak ked si zato poriadne priplatite

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

09.09.2017 15:24

asi to máme dané v genetike, áno, záleží asi aj na tom, či je niekto fajčiar, trebárs pije rád červené víno...a samozrejme ošetrovanie zúbkov...

Vaše meno:

Monika Červinková

Monika Červinková

09.09.2017 23:07

veľakrát je to ale aj genetika

Vaše meno:

Alena Hocková

Alena Hocková

10.09.2017 13:54

O ruze som vedela, ale bronzer ma prekvapil. Budem na to davat väcsi pozor.

Vaše meno:

Tomáš Kamenár

Tomáš Kamenár

11.09.2017 16:02

neviem či stojí za to mať dokonale biele zuby na úkor zdravej skloviny

Vaše meno:

Alzbeta Rybanska

Alzbeta Rybanska

13.09.2017 11:17

pasiky na zuby su tiez fajn vec.. vyskusane :)

Vaše meno:

Lucia Stupková

Lucia Stupková

26.09.2017 21:41

S jablkom je to len mytus

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

26.05.2020 16:16

Mojim najlepším pomocníkom je kokosový olej :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE