Čo najviac ničí našu pleť? Zbavte sa piatich zlozvykov!

Možno nevedomky, možno vedomky, chtiac nechtiac zvykneme na sebe páchať 10 hriechov, ktoré nám pravidelne a dôkladne ničia pleť. Pod ich vplyvom potom môžeme bedákať nad vznikajúcimi vráskami, nemiznúcim akné, či celkovo zhoršenou kvalitou pleti. Ak ste si už aj vy pred zrkadlom dupli a povedali „DOSŤ!“, je na čase vypustiť zo svojho životného štýlu týchto päť zlozvykov, ktoré našu pokožku len ničia.

 

CIGARETY A DYM

 

Ajajaj. O škodlivosti dymu z cigariet, aj fajčenia bolo toho už popísané a povedané dosť. Dnes sa snáď nenájde nikto (ani medzi samotnými fajčiarmi), kto by čo i len zapochyboval o tom, či fajčenie škodí zdraviu, alebo nie. Ak aj medzi vaše zlozvyky patria cigarety, je len a len na vás, či sa ich zbavíte. Okrem oslabenej imunity a poškodených pľúc, či dýchacích ciest, aj zvýšeného rizika vzniku rakoviny sa do kôpky „prečo nefajčiť“ radí aj zhoršená pleť (aj zuby, vlasy...). Cigarety urýchľujú jej starnutie a dávajú priestor vráskam. Podporujú tiež akné a pokožku výrazne vysušujú.

 

Odporúčame prečítať: Video-tutoriál: Ako na vrkoče a drdoly?

Čo najviac ničí našu pleť? Zbavte sa piatich zlozvykov!

Zdroj: Shutterstock®

ALKOHOL

 

Popíjanie alkoholických drinkov z času na čas vám neuškodí. Ak by ste to ale s alkoholom začali preháňať, začnete ohrozovať svoje zdravie, aj krásu. Alkohol naše telo odvodňuje a pleť bez vody neveští nič dobré. Podobne ako pri fajčení, pleť začne rýchlejšie starnúť, skôr bude prijímať nové vrásky, ľahšie bude podliehať škodlivinám a ťažšie sa ich zbavovať. Častým pitím a pripravte aj na kruhy pod očami, opuchnutú tvár a nedostatok vitamínu A, ktorý sa stará o krásnu a zdravú pokožku.

 

 

KOZMETICKÉ ŠTETCE A APLIKÁTORY

 

Veľkí pomocníci, ale ukrýva sa v nich aj nenápadný škodca. Ruku na srdce, ako často sa o svoje aplikátory, hubky a štetce, ktorými si nanášate na tvár od makeupu, cez očné tiene až po púder, čistíte? Mali by ste to robiť minimálne raz do týždňa. Častým používaním na ne totiž logicky pravidelne dostávate rôznorodé minibaktérie. A tie pokiaľ nájdu vo vašich kozmetických pomocníkoch živnú pôdu, pripravte sa na opakujúce a vracajúce sa vyrážky. 

 

Odporúčame prečítať: Trendy tejto jesene - Vaše nechty zažiaria s vínovými farbami

Čo najviac ničí našu pleť? Zbavte sa piatich zlozvykov!

Zdroj: Shutterstock®

NEODLÍČENÁ TVÁR

 

Zaspať neodlíčená si môžeme dovoliť len z času na čas a s pribúdajúcim vekom, by to malo byť pre nás nonsens. Pleť sa pod vrstvou makeupu už ani nemôže prebudiť unavenejšia. Naša pleť počas spánku do seba všetky tieto nečistoty dôkladne absorbuje a tak sa ráno pri pohľad do zrkadla môžete naozaj zľaknúť. Čistota je pre krásnu pokožku základ – nezabudnite si svoju tvár prejsť vatovým tampónom vždy ráno, aj večer.

 

Odporúčame prečítať: Na unavené oči pomôžu cviky aj obklady

 

 

NEVHODNÝ JEDÁLNIČEK

 

A k tomu zle zvolené diéty a rôzne pokušenia v podobe mastných, vyprážaných jedál, ale aj sladkostí. Na strave záleží a nielen kvôli zdraviu, či štíhlej línii. To, čo si dávame na tanier dokáže napraviť, ale aj narobiť na našej pleti veľkú neplechu. Tak napríklad za akné rozhodne stojí mastné jedlo, či strava plná nezdravých tukov. Cukor má zas tendenciu ničiť v našej pokožke kolagén a tým pádom dať priestor vráskam.

 

Odporúčame prečítať: Krok za krokom: Ako na dokonale nalíčené pery?

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

7 komentárov
Erika Špacírová

Erika Špacírová

05.10.2015 10:07

s tými štetcami som sa aj ja už poučila a čistým ich pravidelne

Vaše meno:

Dominika Hudáková

Dominika Hudáková

05.10.2015 22:50

Zabudli ste na jeden zlozvyk co mam i ja a to je neustale sa dotykanie tvare, hrozne musim samu seba bit po rukach

Vaše meno:

Kristína Rusinková

Kristína Rusinková

15.12.2015 18:43

musim sa niektorych zbavit aj ked je to tazke

Vaše meno:

Veronika Čonková

Veronika Čonková

28.12.2015 12:12

tie štetce ma ani nenapadlo čistiť...už budem :) a tú tvár si tiež chytám aj ja...to je asi tiež zlé..

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

28.12.2015 17:15

alkohol a cigarety škodia našej pleti.

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

02.01.2016 22:59

je to pravda

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

01.05.2020 20:57

Z tohto zoznamu na mňa sedí iba ten nie až taký zdravý jedálniček :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE