Hydratácia ako cesta k mladosti

V našom článku 5 jednoduchých trikov ako si zabezpečiť krásnu pleť sme vám priniesli rady, ako udržať svoju pokožku hladkú a nádhernú.

 

Jeden z hlavných bodov je hydratácia. Správne hydratované telo nevykazuje známky staroby, pokožka je svieža, hebká a žiarivá.

 

Mnohé ženy však hydratácii pokožky neprikladajú veľký význam. Ak nebude mať pokožka dostatok živín a vody, nepomôžu vám ani tie najlepšie krémy na omladenie. Prečítajte si teda základné kroky k úspešnej hydratácii pokožky. 


1. Pite veľa vody

Veta, ktorú počúvate celý život. Má však niečo do seba. Hydratované telo zvnútra je hydratované aj zvonku. Lekári odporúčajú vypiť približne 8 pohárov vody denne. Preto si bežte nabrať pohár čistej vody a dodržiavajte pitný režim. Ako bonus uvádzame aj zrýchlenie metabolizmu.

 


2. Správny hydratačný krém

Ak sa budete pravidelne natierať ráno a večer hydratačným krémom, uvidíte, ako sa vaša pleť bude meniť k lepšiemu. Nevynechávajte krém, berte ho ako súčasť života. Či sa idete líčiť alebo nie, krém nevynechávajte. Existuje veľké množstvo kvalitných krémov, ktoré sú cenovo dostupné. Stačí si len vybrať.


Odporúčame prečítať: Uhorka ako prírodný zázrak

hydratácia

Zdroj: Shutterstock®

3. Horúcu vodu nepotrebujete

Teplá voda nie je najlepším priateľom pre ženu! Nie vtedy, ak sa snaží zostať dlho mladá a krásna. Má totiž účinky vysušovania.


4. Pozor na výber správneho mydla

Takmer žiadna z nás nerieši účinky mydla na našu pleť. Toto krásne vonia, toto má výbornú cenu...určite to všetky poznáte. Výber mydla je však nesmierne dôležitý. Ak máte po jeho použití pleť suchú a stiahnutú akoby ,,maskou", nepoužívajte ho ďalej. Nemá pre váš typ pokožky dobré účinky.


Odporúčame prečítať: TOP 10 potravín, ktoré vám pomôžu bojovať proti stresu

hydratácia

Zdroj: Shutterstock®

5. A čo make-up ?

Nie každý make-up je vhodný pre všetky typy pleti. Ak máte pokožku vysušenú, neodporúčame vám používať make-up, ktorý je určený na extrémne zmatnenie. Na pleti sa vám vytvoria šupinky a škaredé mapy, a to je efekt, ktorý si nežiada žiadna z nás. Na trhu sú dostupné rôzne make-upy, ktoré zaručujú svieži a rozžiarený vzhľad pleti a taktiež aj jej hydratáciu bez toho, aby vyzerala mastne. 


Odporúčame prečítať: Zdravšie telo či krajšie a dlhšie vlasy? Zaraďte do svojho jedálnička toto!

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

5 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

12.02.2016 07:39

vsetky rady su pravdive,ako malo staci a skoro nic nestoja

Vaše meno:

Miroslava Zelinkova

Miroslava Zelinkova

13.02.2016 13:39

ja sa sprchujem s horúcou vodou mám to rada budem to musieť zmenit

Vaše meno:

Mária Zámečníková

Mária Zámečníková

01.03.2016 10:17

Hydratovať, hydratovať a ešte raz hydratovať :).. Podľa mňa nie je nič lepšie, ako piť čistú vodu.. Žiaľ, aj ja mám v obľube horúcu sprchu, potom musím iba hydratovať krémikmi :).

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

03.03.2016 15:23

o pleť sa starám až veľmi, používam odličovacie oleje, micelárky, denné hydratačné krémy, nočné alebo séra :)

Vaše meno:

Lenka Lapuníková

Lenka Lapuníková

10.03.2016 17:06

Mne hydratáciu zabezpečí pravidelný pitný režim a Bioderma Hydrabio.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE