Opaľovacie prípravky s vysokou ochranou pokožky i oblečenia.

Žlté škvrny na oblečení. Možno túto dilemu v lete tiež riešite. Vysoký ochranný faktor znamená vysokú ochranu vašej pokožky, ale aj oveľa výraznejšie žlté škvrny v prípade, že sa vaše oblečenie dostane do styku s opaľovacím prípravkom. Čo s nimi? Túto otázku si kládli aj odborníci z laboratórií NIVEA. A našli riešenie – vyvinuli špeciálny komplex pre ochranu oblečenia. Vďaka nemu tieto škvrny odstránite ľahšie. Zabudnite na kompromisy!

 

ČO VLASTNE NEESTETICKÉ ŽLTÉ ŠKVRNY SPÔSOBUJE?

 

Sú to organické UV filtre, ktoré sú obsiahnuté v opaľovacích prípravkoch, aby chránili našu pleť,“ vysvetľuje Lara Terstegen z laboratórií NIVEA. „Tie sú žlté a okrem toho, že nás chránia pred UVA a UVB lúčmi môžu spôsobiť žlté škvrny na oblečení.“  Vplyv na to, ako veľmi bude škvrna viditeľná a ako (ne)ľahko pôjde odstrániť, má množstvo filtrov v opaľovacom prípravku. Čím vyšší je ochranný faktor, tým výraznejšia bude žltá škvrna. A tým ťažšie pôjde dole. „Pri odstraňovaní UV škvŕn ľudia navyše často postupujú zle,“ hovorí Lara Tersegen, „používajú bielidlá a perú oblečenie na vysokých teplotách. Škvrny po vypraní, kedy vo vode reagujú filtre s iónmi kovov, ale môžu byť paradoxne ešte výraznejšie.“ 

 

Bude vás zaujímať: Čierna reďkovka je prírodný liek! S týmto vám pomôže

spoľahlivá ochrana pred slnkom

Zdroj: Shutterstock®

ŠKVRNY MIZNÚ, SPOĽAHLIVOSŤ OCHRANY PRED SLNKOM SA NEMENÍ

NIVEA preto zloženie svojich prípravkov na opaľovanie obohatila o komplex pre ochranu oblečenia kombináciou látok, ktoré sa aktivujú len pri praní a nijako neovplyvňujú účinnosť opaľovacieho prípravku ani jeho znášanlivosť. Odborníci z NIVEA potom odporúčajú opaľovacím prípravkom zašpinené oblečenie najskôr vyprať bez použitia čistiaceho prostriedku na 30 stupňov a následne ho vyprať s tekutým prípravkom na rovnakú teplotu. „Úplne vyhnúť by ste sa naopak mali bieliacim prostriedkom, klasickým práškom a príliš vysokým teplotám,“ radí Tara Tersegen. Škvrny potom buď úplne zmiznú, alebo výrazne vyblednú. Okrem toho, výborné výsledky potvrdili i nezávislí experti z akreditovaného skúšobného laboratória v Hohensteine. I pri najťažších skúšobných podmienkach a použití veľmi silných UV filtrov sa intenzita škvŕn znížila o 39 %. 

 

Odporúčame: Najkrajšia Európanka Petra Denko sa vydáva: Prelomila kliatbu missiek

hydratačný sprej na opaľovanie

Zdroj: Shutterstock®

ČÍM VYŠŠÍ, TÝM LEPŠÍ

Mimochodom, práve voľba prípravkov s príliš nízkym ochranným faktorom je jedna z najčastejších chýb, ktorú ľudia robia. Na začiatku sezóny by po vyššom faktore mali siahnuť všetci. Ľudia so svetlou pleťou a pehami by OF nemali znižovať ani neskôr. Dôležité je tiež použiť dostatočné množstvo opaľovacieho prípravku. „Naše prieskumy ukazujú, že veľa ľudí používa zhruba polovicu odporúčaného množstva,“ hovorí Tara Tersegen, „množstvo na celé telo potom zodpovedá zhruba 6 čajovým  lyžičkám.“ 

 

Pri aplikácii by človek nemal zabudnúť na citlivejšie miesta, ako sú nos, pery, zátylok alebo uši a tiež na priehlavky alebo oblasť pod kolenami.  NOVINKA Hydratačný sprej na opaľovanie Protect&Moisture s ochranným faktorom 30. Účinné zloženie sa okamžite vstrebe a pokožka je dlhodobo chránená, hebká a bez mastného filmu. Vysoký ochranný faktor potom zaistí dostatočnú ochranu pokožky a komplex pre ochranu oblečenia to, aby jedinou pamiatkou na popoludnie na slnku bolo prirodzené opálenie a nie poškodené oblečenie. (NIVEA, 200 ml, 12,39 €) 

 

Odporúčame: Žlčníkové ťažkosti sú nepríjemné: Predchádzajte im!

UV bábika dievča

Zdroj: Shutterstock®

NIVEA UČÍ DETI, AKÉ DÔLEŽITÉ JE CHRÁNIŤ SA PRED SLNKOM

NIVEA deti zábavnou formu učí, prečo je dôležité chrániť sa pred slnečnými lúčmi. Používa pritom UV bábiky. Tie sú vyrobené z materiálov, ktoré sú citlivé na UV žiarenie. Bábika tak, ak na ňu dieťa neaplikuje opaľovací prípravok, pri pobyte na slnku sčervenie, „spáli sa“. Po nanesení ochranného krému efekt začervenania zmizne. Deťom je tak možné názorne predviesť, čo sa deje s ich pokožkou, keď nie je chránená.    

Balíčky s UV bábikami a opaľovacími prípravkami pre deti NIVEA rozošle do materských škôlok, promo tímy sa počas leta objavia i na vybraných kúpaliskách. A vy ich môžete získať ako odmenu za nákup. Podrobnosti o NIVEA UV bábikách nájdete na webových stránkach NIVEA.sk. 

 

Bude vás zaujímať: Helix Tattoo – rozkošný trend, ktorý nahrádza náušnice

UV bábika chlapec

Zdroj: Shutterstock®

9 komentárov
Lucia Valková

Lucia Valková

06.05.2017 07:25

Tie balíčky s UV bábikami sú super nápad.

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

06.05.2017 08:33

konecne ako prva Nivea prisla so super napadom... ozej treba uz od malicka vstepovat detickam ake je slniecko agresivne ked sa nenatrieme vysokofaktorovym kremikom na opalovanie.... ste TOP

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

06.05.2017 09:34

tie bábiky sú parádne, detičky iste zaujmú

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

06.05.2017 10:50

kreatívne, všetkého veľa škodí, aj slniečka

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

06.05.2017 10:57

a je to aj zábavné

Vaše meno:

Jana Uhrová

Jana Uhrová

08.05.2017 12:32

dobre to takto spravili..

Vaše meno:

Anna Kralovičová

Anna Kralovičová

08.05.2017 13:51

Jeeej, super nápad ako inšpirovať deti, aby sa nezabúdali natierať pri pobyte na slnku. Tento článok posuniem dcére.

Vaše meno:

Ľudka Uličná

Ľudka Uličná

08.05.2018 18:46

dobrá značka aj pre deti

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

28.03.2019 21:32

Túto značku používam roky a som maximálne spokojná

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE