Kozmetické chyby v líčení - vyvarujte sa im

Make-up je silnou ženskou zbraňou. Našu pleť dokáže zmeniť na nepoznanie, očiam dodať zvodný mačací pohľad a perám zasa šťavnatý príjemný odtieň.

 

Niekedy sa však stáva, že líčidiel je na pleti už priveľa či svieti všetkými farbami. Čo robiť a čomu sa v líčení radšej vyvarovať? O tom si povieme v dnešnom článku.

 

 

 

 

Odporúčame prečítať: Meškáte? Inšpirujte sa a vytvorte si rýchly účes

farby

Zdroj: Shutterstock®

 • Nesprávny odtieň make-upu – začneme od základu, a teda od pleti. Make-up je pre pleť užitočný a chráni ju pred nečistotami vonkajšieho prostredia. Rovnako dôležité je však zvoliť vhodný odtieň make-upu, ktorý by mal s pleťou korešpondovať. Vyvarujme sa preto farebne odlišnej pleti, krku či dekoltu.
   
 • Príliš veľa púdru – púder je šikovným pomocníkom v chvíli, kedy sa naša pleť príliš leskne. Majme však na pamäti, že príliš veľa púdru pleti škodí a robí ju staršou.

 

 

Odporúčame prečítať: Krok za krokom: V zahalení tyrkysu

make up puder

Zdroj: Shutterstock®

 • Príliš veľa korektoru – korektor je dôležitou súčasťou líčenia. Najčastejšie ním zakrývame drobné nedostatky či viditeľné a neestetické kruhy pod očami. Rovnako, ako pri make-upe je aj pri výbere korektoru dôležitý správny odtieň. Vyhnete sa tak fľakom, ktoré vznikajú spojením korektoru a make-upu.
   
 • Príliš veľa farby na líčkach – sú častou kozmetickou chybou žien, ktorých líčka žiaria ako červené ,,jabĺčka“. Lícenka či bronzer by mali líčkam dodať iba šťavu a pekne ich farebne podtrhnúť. 

 

 

Odporúčame prečítať: Ako osviežiť vzhľad svojich vlasov?

licenka korektor

Zdroj: Shutterstock®

 • Príliš veľa rozjasňovača – rozjasňovač pekne podčiarkne a rozjasní líčka. Keď to s ním však preženieme, budeme sa príliš lesknúť. Stačí ho naniesť nad lícenku iba v malom množstve.
   
 • Pavúčie nožičky – Nánosy špirály na riasach, ktoré vďaka nej oťažievajú nevyzerajú príliš vzhľadne a riasy pôsobia ako ,,pavúčie nožičky“. Špirálu by sme mali na riasy nanášať maximálne v troch vrstvách. Nezabúdame ani na spodné riasy.

 

 

Odporúčame prečítať: Nebojte sa výrazných rúžov - ako ich nosiť?

rozjasnovac spirala

Zdroj: Shutterstock®

 • Príliš hrubé obočie – Trend hrubšieho a výraznejšieho obočia sa rozmohol aj u nás. Čím výraznejšie, tým lepšie. Opak je však pravdou. Snažme sa obočie dokresľovať iba naozaj  prirodzene, dokresliť obočie tam, kde chýba a prečesať kefkou na obočie, aby bolo uhladené.
   

Odporúčame prečítať: Svieže líčenie do jarných dní

 

 

OTÁZKA PRE VÁS:

 

Čo je podľa vás najväčšou chybou v líčení?  

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

1 komentár
Iveta Moravčíková

Iveta Moravčíková

08.04.2015 14:03

Ja som vždy za jemnost. Nemám rada ked je niekto príliš zmalovaný, ale je to na každom aký má vkus

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE