Make-up triky, vďaka ktorým ušetríte

Iste, každej z nás sa rozžiaria oči pri pohľade na gigantické kozmetické zbierky najznámejších beautyblogeriek. Ak ale nejakým nedopratrením patríte k minimalistkám aj v oblasti krásy, určite tieto riadky privítate s otvorenou náručou.

 

Ako ušetriť na kozmetike peniaze, priestor v skrinke a v neposlednom rade aj čas?

 

 

1. Univerzálny rúž

 

Asi žiadna novinka. Ak sa vám nechce vyhadzovať zbytočné peniaze alebo niekam cestujete, neberte so sebou zbytočnosti ako je lícenka. Pokojne si vystačíte s obyčajným rúžom. Stačí jedno ťupnutie, rozmažeme do stratena a zdravé líčka sú na svete.

 

Odporúčame tiež: Rúže - ako si vybrať ten správny?

rúž na pery

Zdroj: Shutterstock®

 

2. Z denného mejkapu večerný?

 

Žiaden problém! Stačí vatovou tyčinkou jemne rozmazať linku na vašich očiach, pridať trošičku očného tieňa na zvýraznenie a večerné dymové líčenie je na svete!

 

 

3. Maska na tvári

 

Tú nechce mať asi žiadna z nás. Make-up naneste preto len do prednej časti tváre a rozotrite do stratena. Získate tak nielen prirodzenejší výzor, ale ušetríte kopec času stráveného vyrovnávaním farebných rozdielov medzi tvárou a krkom a samozrejme aj produkt samotný.

 

 

4. Riasenka namiesto očnej linky?

 

Ak vám vyschla očná linka, pokojne aplikátor vložte do tubičky od riasenky, prípadne ním otrite samotnú kefku. Poslúži rovnako.

 

Odporúčame tiež: Zlaté pravidlá líčenia rias

odličovanie

Zdroj: Shutterstock®

 

5. Odličovač ako stála súčasť nočného stolíka

 

Možno to znie divne a rozhodne by ste tento rituál nemali praktizovať každý večer, s odličovačom na nočnom stolíku sa vám ale nestane, že by ste z času na čas išli spať neodlíčené. Veď niekedy sa z tej postele tak ťažko vstáva!

 

 

6. Kyslá smotana

 

Najlepší prostriedok na upokojenie pokožky. Ak to preženiete so slniečkom, vyskúšajte kyslú smotanu. Zaručene vašu pokožku zachráni.

 

Odporúčame tiež: Zopár zlatých pravidiel odličovania

rozštiepené končeky vlasov

Zdroj: Shutterstock®

 

7. Rozštiepené končeky – prvá pomoc

 

Samozrejme, zbavia vás ich jedine kadernícke nožnice, to je jasná vec. Ak ale potrebujete s neposlušnými končekmi vlasov urýchlene niečo urobiť, skúste do nich votrieť hydratačné pleťové sérum alebo krém.

 

 

8. Ako na domáci „lip plumper“?

 

Podobné hračky na zväčšenie objemu pier zvyčajne nie sú najlacnejšou záležitosťou. Skúste do vášho obľúbeného lesku na pery pridať trošku pepermintového oleja. Poslúži rovnako dobre a rozhodne ušetríte!

 

Odporúčame tiež: Ako skrotiť elektrizujúce vlasy?

rozjasňovač na oku

Zdroj: Shutterstock®

 

9. Rozjasňovač vs. očný tieň

 

Pokojne zameňte jeden za druhý. Svetlý očný tieň poslúži rovnako dobre v úlohe rozjasňovača a platí to aj naopak! Na očné viečka ale nezabudnite použiť podkladovú bázu – rozjasňovač by vám na nich nemusel vydržať dlhšie než pár hodín.

 

 

10. Nevhodná textúra mejkapu

 

Ak sa vám zdá príliš hustý, skúste do neho primiešať kvapôčku podkladovej bázy alebo krému. Naopak, ak chcete jeho konzistenciu trošku zhutniť, siahnite po naozaj malom množstve sypkého púdru.

 

Odporúčame tiež: Dokonale čistá pleť - ako ju dosiahnuť?

4 komentárov
Erika Špacírová

Erika Špacírová

03.11.2016 19:18

skvelé viacero trikov používam už dlhšiu dobu :)

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

04.11.2016 15:16

Dobré rady.Niektoré používam aj ja.

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

04.11.2016 19:27

niečo z toho využívam aj ja

Vaše meno:

Jana

Jana

06.11.2016 14:37

niečo z toho využívam tiež :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE