Najčistejšia pleť, akú si kedy mala! Tak jednoduché!

Poďme začať psychológiou. Čistá, vypnutá , hladká a žiarivá pleť bola odjakživa symbolom zdravia.

 

Na tejto báze dokonca podvedome fungujú muži pri hľadaní správnej partnerky, keď si všímajú úplne podvedome našu pleť, pomer pása a bokov (symbol toho, že žena nie je tehotná a je plodná), a zdravie vlasov.

 

Všetky tieto ukazovatele smerujú iba na jedno – naše zdravie a vitalitu. Ako však dosiahnuť krásnu, čistú pokožku, hlavne na tvári? Čo najviac BIO by bolo zároveň najlepšie.

 

 

Rozoberme si to na drobné: 

čistá pleť

Zdroj: Shutterstock®

Zaraďte sa podľa typu pleti:

 

Viete, aký máte typ pokožky? Znalosť tejto informácie je veľmi dôležitá. Rôzne typy pokožky vyžadujú rôzne druhy starostlivosti.

 

  • MASTNÁ pleť je väčšinou hladká, po prejdení prstom po tvári mastná, často trpí akné a kožnými problémami.  Odporúča sa jej nadparovanie, masky a pravidelné odmasťovanie jemnými prípravkami. Prípadne aj konzultácia s kožným lekárom, môže ísť o hormonálny problém.

 

  • SUCHÁ pleť má napnutý povrch, svrbí a úporne šteklí. Tvorí šupinky a má veľmi citlivý povrch. Hydratácia je to, čo potrebuje. Čím viac, tým lepšie. Samozrejme, aj zvnútra. Zvýšte príjem tekutín.

 

  • ZMIEŠANÁ pleť je klasika u väčšiny žien. T zóna mastná, zvyšok suchý. Jemné čistenie je základ. Tento typ pleti výraznejšie problémy nerobí.

 

  • Pokiaľ máte NORMÁLNU pleť, zagratulujte si. My ostatné budeme ticho závidieť. Tu stačí iba bežné trio: čistiaci gél, mlieko, tonizačná voda.  

 

Odporúčame prečítať: 10 overených tipov ako naozaj schudnúť

typy pleti

Zdroj: Shutterstock®

Strava je základ základov

 

Samozrejme, vašu pleť ovplyvňuje najmä to, čo zjete. Správna strava pomôže dosiahnuť zdravú a hladkú pokožku. Skontrolujte, či vaša strava obsahuje dostatok čerstvého ovocia a zeleniny. To je najlepšie pre pokožku. Naopak, držte sa ďaleko od potravín, ako je cukor, nealkoholické sladené nápoje, vyprážané jedlá, tabaku a alkoholu.

 

strava a pleť

Zdroj: Shutterstock®

Citrónová sila

 

Citróny sú plné najrôznejších skvelých prírodných zložiek, pomocou ktorých  sa zlepší celkový vzhľad vašej pokožky.

 

Naneste čerstvo vylisovanú citrónovú šťavu priamo na tvár a nechajte ju pôsobiť asi desať minút. Potom opláchnite a trite po tvári plátky uhorky, aby ste ju hydratovali.

Môžete tiež vyskúšať zmiešať cukor a citrónovú šťavu ako peeling. Použite a opláchnite tvár ľadovou vodou. Krásne vám ju vyčistí. 

 

Odporúčame prečítať: Povolenie k rodičovstvu - ako si poradiť s výchovou?

uhorka hydratuje pleť

Zdroj: Shutterstock®

Kurkuma je zázrak

 

Jedno z najsilnejších prírodných antiseptík. Doslova dezinfikuje pokožku. Pomocou tohto jednoduchého produktu v domácnosti, môžete získať najčistejšiu pokožku vôbec. Kurkuma prispieva k zníženiu viditeľnosti jaziev a k zosvetleniu kože, k zníženiu zápalov, alergických reakcií a dokonca aj v boji proti vzhľadu vyplývajúcemu z infekčných kožných ochorení.

 

Existuje niekoľko známych metód pre použitie kurkumy: jedným z nich je zmiešať lyžicu kurkumy s ananásovou šťavou. Použite len toľko ananásovej šťavy, aby vytvorila pastu.

 

Túto pastu aplikujte na tvár a krk. Nechajte ju úplne vyschnúť, ako keby ste mali masku. Potom zmyte teplou vodou. Nebojte sa žltého sfarbenia pokožky, dočistite ju normálne odličovacou vodou, alebo mliekom. Výsledky vás ohromia. 

maska kurkuma

Zdroj: Shutterstock®

Med je kamarát

 

Med je známy tým, že je dokonalý prírodný hydratačný prostriedok, ale tiež obsahuje skvelé antibakteriálne vlastnosti. Takže nielen hydratuje, ale tiež vyčistí vašu pokožku od nežiaducich infekcií. Skvelé smiley Surový med je možné aplikovať na kožu sám osobe – nechá sa zaschnúť a potom opláchne vlažnou vodou. To hydratuje vašu  pleť a zanechá ju krásne jemnú.

 

Ak je táto možnosť pre vás príliš lepkavá, môžete med pred použitím zmiešať s mliekom a múkou, alebo dokonca jedlou sódou. Tieto dve metódy fungujú skvele na všetky typy pleti. Je odporúčané používať ich raz týždenne.

 

Tak dámy, ktorá chce krásnu čistú pokožku? 

med na pleť

Zdroj: Shutterstock®

7 komentárov
Jana Komadová

Jana Komadová

27.08.2015 16:01

Skvelý článok a na med nedám dopustiť ved aj slávna Kleopatra sa v ňom kúpalaJej poddané jej pripravovali slávny kúpeľ krásy z mlieka a medu. Môžete si ho jednoducho pripraviť aj vy a to tak, že zohrejete liter mlieka a rozpustíte v ňom 1 PL medu. Potom mlieko nalejte do teplého kúpeľa.

Vaše meno:

Alena Cabakova

Alena Cabakova

27.08.2015 19:12

Janka, ďakujeme za tvoju radu čitateľkám a musíme s tebou len súhlasiť :)

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

21.09.2015 15:46

aj stress aj jedlo má na našu pleť vplyv :)

Vaše meno:

Dávid Kubica

Dávid Kubica

06.10.2015 21:33

Super :)

Vaše meno:

Miroslava Zelinkova

Miroslava Zelinkova

07.12.2015 15:13

Veľmi dobrý članok ja osobne už dlhodobo zápasím s akne niekedy je to lepšie niekedy zasa horsie

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

18.12.2015 08:33

ta kurkuma ma prekvapuje stale viac a viac

Vaše meno:

Zuzana Szocsova

Zuzana Szocsova

06.12.2018 11:33

cistu citronovu stavu nie velmi zansa moja plet, preto si ju vzdy riedit a tak ju nemam podrazdenu.

Vaše meno:

Zuzana Szocsova

Zuzana Szocsova

06.12.2018 11:34

objednala som si prave dnes med, lipovy, taky som este nejedla vacsinou mavam kvetovy a agatovy... takze ako nahle dojde myslim ze prva lyzicka pojde do pusy a druha do pletovej masky :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE