Naordinujte si zázvor a budete fit

Sychravé počasie je ideálnym časom pre šírenie vírusov. Akonáhle pocítite, že vaša imunita začína slabnúť, mali by ste zvýšiť pozornosť a urobiť všetky opatrenia na to, aby ste obranyschopnosť svojho organizmu opäť nakopli. Vo vašej kuchyni by preto rozhodne nemal chýbať zázvor, ktorý má okrem pozitívnych zdravotných účinkov, aj schopnosti pôsobiť na vašu krásu, či naštartovať vysnený cieľ k štíhlejšej postave.

Keďže chrípka pomaly ale isto začína v krajoch po celom Slovensku zúriť, posilnite si imunitu zázvorom. 

Naordinujte si zázvor

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať: Zázrak menom jablčný ocot

Tento aromatický a trochu štipľavý zázrak totiž pôsobí ako antivírusový pomocník. Zároveň má antiseptické a antioxidačné účinky. Ak ste ho svojmu organizmu naordinovali neskôr a vírus nejakého respiračného ochorenia vás už začína otravovať, stačí zázvor užívať nejakú dobu a poradí si aj s ním. Napríklad v Ázii sa zvykne zázvor používať ako prírodný liek práve proti chrípke. Uvarte si z neho čaj, prípadne ho nastrúhajte trebárs do horúceho lipového čaju, či silného kuracieho vývaru. Zázvor pomáha zmierňovať bolesť v hrdle, prináša úľavu od kašľa a pomáha liečiť príznaky chrípky, aj nachladnutia.

Naordinujte si zázvor

Zdroj: Shutterstock®

NÁŠ TIP: Uvarte si zázvorový čaj z čerstvého koreňa. Jeden až dva plátky zalejte studenou vodou a varte cca 10 minút. Dochuťte medom a citrónom a liečte sa.

 

Zázvor pôsobí aj protirakovinovo, a to vďaka bohatému obsahu antioxidantov. Vylieči tiež vaše PMS-ko, ak trpíte nevoľnosťou, či závratmi, poradí si aj s nimi. V prírodnej medicíne sa zvykne používať aj ako liek na artritídu, či osteoporózu. 

Naordinujte si zázvor

Zdroj: Shutterstock®

Okrem toho, že vďaka nemu budete zdravé, budete aj krásne, respektíve ešte krajšie:) Zázvor podporuje spaľovanie tukov, prekrvuje organizmus vrátane pokožky, pozitívne tak bojuje aj s celulitídou, pôsobí aj detoxikačne takže z tela dokáže vyhnať všetky toxíny, ktoré môžu za našu nekvalitnú pleť, vlasy, nechty...Zázvor obzvlášť zapôsobí na vaše vlasy. Pomôže dokonca zabojovať proti lupinám!

Odporúčame prečítať: Čo o vašom zdraví prezradí pleť?

Naordinujte si zázvor

Zdroj: Shutterstock®

NÁŠ TIP: Zmiešajte lyžicu strúhaného čerstvého zázvoru s olivovým olejom, vmasírujte do pokožky hlavy a do vlasov a nechajte pôsobiť cca 30 minút. Potom vlasy dôkladne opláchnite a tešte sa z konca lupín, aj vypadávania vlasov. 

Naordinujte si zázvor

Zdroj: Shutterstock®

A ani v zime nezabúdajme na lásku. Zázvor je skvelým afrodiziakom. Pomáha prekrvovať celé telo, vrátane tých častí, ktoré používame nielen na reprodukciu :) Po vypití zázvorového čaju, alebo zjedení jedla, ktoré sme okorenili práve zázvorom sa nám prehreje celé telo, ale túžba pribehne aj do našej mysle.

Odporúčame prečítať: Zlepšite si svoje zdravie plávaním

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

7 komentárov
Alena Cabakova

Alena Cabakova

19.11.2014 22:24

V jesennom a zimnom období si doma pravideľne varíme zázvorový čajík a je super pri predchádzaní chrípky a nádchy a rovnako aj krásne zahreje, keď človek príde domov z tej zimy :)

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

20.11.2014 08:44

zázvor používam dosť často pretože je dobrý aj na zápal kĺbov s čím som mala problémy a bezpochyby v tomto jesennom počasí aj krásne zahreje

Vaše meno:

Andrea Vidová

Andrea Vidová

20.11.2014 08:51

zázvor je super a dávame si ho aj do jedla aj ako čajík

Vaše meno:

Mária Sedláková

Mária Sedláková

20.11.2014 18:41

máme radi zázvor buď ako čaj alebo ho pridávam do krémovej mrkvovej či tekvicovej polievky

Vaše meno:

Lenka Nemčáková

Lenka Nemčáková

21.11.2014 08:01

zázvorový čajík mám na jeseň RADA

Vaše meno:

Libuše Šumná

Libuše Šumná

24.11.2014 08:23

zázvor jako čaj je bezva

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

05.02.2015 14:52

my sme doma si kúpili zázvor ale mne teda veľmi nesadol.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE