Zázrak menom jablčný ocot

Jablčný ocot je fermentovaný výrobok z dozretých drvených jabĺk. Najzdravšie bio verzie obsahujú milióny zdraviu prospešných baktérií a teda tvoria z jablčného octu vysoko zdraviu prospešný výrobok.

 

Milé dámy, mnoho z vás má určite jablčný ocot doma. Poznáte jeho najlepšie účinky? Poďme sa na ne spolu pozrieť. Tento zázrak obsahuje veľké množstvo fosforu, horčíka, vápnika, draslíka, látok nevyhnutných pre správne fungovanie nášho tela.

 

Používal sa ako pomoc pri zažívacích ťažkostiach a dokonca prvé zmienky o ňom sú z čias Hippokrata, otca medicíny ako „všeliek“. Ak sa chystáte kúpiť si ocot kvôli jeho blahodárnemu účinku na zdravie, určite odporúčam nakupovať v BIO obchodoch. Je samozrejme vhodné poradiť sa s lekárom, skôr ako jablčný ocot zaradíte do jedálnička vo zvýšenej miere.

 

Odporúčame prečítať: Ako sa zbaviť chĺpkov na tvári ?

 

prečo jesť jablká

Zdroj: Shutterstock®

ZNIŽUJE REFLUX A REDUKUJE PÁLENIE ZÁHY

 

Ocot verne kopíruje kyslé prostredie v žalúdku a tým napomáha tráveniu a rozkladu potravy. Preto neváhajte s vyskúšajte tento liek, ak vás zvykne trápiť záha. Rozmiešajte v deci vody jednu čajovú lyžičku octu a vypite. Určite budete milo prekvapení.

 

 

BOJUJE PROTI CANDIDE (kvasinkám)

 

Mnoho ľudí trápia premnožené kvasinky v tele. Jablčný ocot veľmi rýchlo pomáha. Výskumy potvrdili, že kyseliny a enzýmy v ňom obsiahnuté ničia kvasinky. Buďte opatrní, u ľudí ktorých trápia kvasinky vo významnej miere sa na začiatku liečby môže prejaviť tzv. Herxheimerova reakcia, tzn. dočasné zhoršenie stavu. Konzultujte postup s lekárom. Odporúčané dávkovanie pri kvasinkách je jedna polievková lyžica v decilitri vody. Užite na lačno.

 

Odporúčame prečítať:  VYROB SI SAMA : Luxusné telové mlieko

účinky jablčného octu

Zdroj: Shutterstock®

POMÁHA PRI BODNÝCH RANÁCH A SPÁLENINÁCH

 

Ak trpíte spáleninou, alebo vás bodol hmyz, ocot je skvelým pomocníkom. Pre spáleniny od slnka zmiešajte ocot a vodu v pomere 1:3. Nanášajte na spálenú pokožku bavlnenou handričkou, prípadne pridajte do vlažného kúpeľa šálku octu. Nepríjemná bolesť sa rýchlo stratí. V prípade bodnutia hmyzom si potrite ranu čistým octom. Opuch ustúpi.

 

 

ZNIŽUJE KRVNÝ TLAK

 

Niektoré štúdie naznačujú možnú spojitosť medzi jablčným octom a znižovaním tlaku. Stačí užívať jednu polievkovú lyžicu octu zriedeného s vodou, 3x denne. Účinky nenechajú na seba dlho čakať.

 

Odporúčame prečítať: Ženské dni - čo nám pomôže?

 

jablko

Zdroj: Shutterstock®

ZABÍJA PLESNE

 

Ak trpíte týmto nepríjemným ochorením na nohách, alebo na nechtoch nôh, urobte si vodný kúpeľ s dvoma šálkami octu, alebo aplikujte čistý, neriedený ocot priamo na postihnutú oblasť. Čo sa týka plesní na koži, zmiešajte vodu a ocot v pomere 1:2. Pokožka bude doslova horieť, ako zaručene sa vylieči od plesne. Najmä u detí je to výborný liek, nemusíte ich totiž trápiť hormonálnymi masťami. Avšak, aplikácia jablčného octu u detí si vyžaduje opatrnosť. Detská pokožka je veľmi citlivá a jemná, preto zvážte riedenie. Vhodné je riedenie 1:1. Je veľmi vhodné použiť viac vody, prípadne presné dávkovanie konzultovať s pediatrom.

PRÍRODNÝ A LACNÝ TONER NA POKOŽKU

 

Po zmiešaní s rovným dielom vody a pár kvapkami esenciálneho oleja pre vôňu získate výborný domáci toner na pokožku. Je preukázané, že pôsobí aj proti akné bez toho, aby vám vysušil kožu. Túto zmes udržujte v chladničke, chlad znásobuje jej účinok. Ak máte pleť veľmi nečistú, nebojte sa použiť viac octu, najlepšie v pomere 2:1. Ostatným postačuje 1:1. Vaša pokožka bude čistá, vláčna a vypnutá, aj bez chemických prostriedkov.

 

 

PORAZTE LUPINY!

 

Jablčný ocot je zabijak lupín. Zmiešajte ho s vodou v pomere 1:1 a naneste ku korienkom vlasov. Dobre vmasírujte a nechajte pod uterákom pôsobiť pokojne aj pol hodinu. Potom opláchnite. Opakujte 2 až 3x do týždňa. Lupín sa zaručene zbavíte.

 

Odporúčame prečítať: Očistite svoje telo od toxínov!

účinky jablčného octu

Zdroj: Shutterstock®

Milé dámy, poznáte aj iné účinky jablčného octu? Svoje, overené? Sem s nimi! Pozor však, jablčný ocot by ste nemali požívať neriedený ani ho neriedený aplikovať na pokožku. Najmä u detí s citlivou pokožkou by mohla nastať vážna reakcia.

 

1 komentár
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

19.11.2014 10:34

jablčný ocot nepoužívam ale asi začnem :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE