Očistite svoje telo od toxínov!

O detoxikácií sme sa dozvedeli už mnoho. Existuje v našom tele prirodzene a pomocou detoxikácie sa odstraňujú nežiaduce toxíny z tela.

 

Detoxikácia je prirodzený jav v organizme a súvisí s tým, že do tela chtiac či nechtiac dostávame aj celkom negatívne látky, ktoré sa v ňom dokážu hromadiť a najmä sedavým životom sa tam zdržiavať oveľa dlhšie, ako by sme si predstavovali.

 

 

Odporúčame prečítať:  Jablko ako vitamínová bomba

 

detoxikácia

Zdroj: Shutterstock®

Prečo je potrebná?

 

Detoxikácia tela je nevyhnutná viaceré procesy odohrávajúce sa v ľudskom tele a organizmu sa ňou ako keby čistí. Bunky sú vďaka nej dobre vyživované a toxíny ich svojím pôsobením nedusia. Detoxikácia bola známa už v minulosti, avšak teraz existujú efektívnejšie produkty na jej podporu. Naše telo detoxikuje v troch základných fázach, a to vo vylučovacej, prechodnej a regeneračnej.

 

Pomocou detoxikácie organizmu je možné liečiť viacero chronických ochorení, menovite astmu či srdcovo-cievne ochorenia, ktoré sú veľmi nebezpečné. Samozrejme, účinok detoxikácie možno poznať aj na zlepší trávenia a vylučovania, ale aj pri zlepšení imunitného systému a prečistenia krvného obehu.  

 

Odporúčame prečítať: Nezvyčajné masky pre našu krásu

detoxikácia

Zdroj: Shutterstock®

Takto detoxikujte

 

Základom detoxikácie je správny výber potravín, dodržiavanie pitného režimu a často aj podporenie detoxikácie produktmi na to určenými, ako sú napríklad zelený jačmeň či chlorella. Práve tieto produkty dokážu detoxikáciu stimulovať a pôsobiť svojimi účinkami tak, aby sa telo zbavilo drvivej väčšiny toxínov. Ideálna je detoxikácia celého organizmu, nielen jedného orgánu alebo systému.

 

Vyhnúť by ste sa však mali všetkým extrémnym spôsobom detoxikácie, pri ktorých vyslovene trpíte. Ak by ste podstúpili takúto detoxikáciu, môžete si privodiť ďalšie toxíny navyše, čo rozhodne nie je žiaduce. Organizmus sa môže preťažiť ešte viac a prípadné zdravotné problémy sú na svete. Dávajte si pozor najmä na pečeň a obličky, ktoré detoxikujú takmer neustále a sú hlavnými orgánmi, ktoré majú túto úlohu od narodenia na starosti.  

 

Odporúčame prečítať: Nezabudnite detoxikovať aj svoju myseľ

detoxikácia

Zdroj: Shutterstock®

Čo k detoxikácií potrebujete?

 

Predovšetkým enzýmy a pomocné látky. Enzýmy si produkuje telo samo a možno ich charakterizovať ako bielkovinové látky, ktoré sú potrebné na výrobu základných stavebných látok – aminokyselín. Pomocné látky sú zasa potrebné ako asistenti pri premieňaní toxických látok na vo vode rozpustné látky. Takto sú toxíny postupne vylúčené von z tela. Logicky tak z tohto vyplýva, že enzýmy a pomocné látky sú nevyhnutné na detoxikáciu a ich množstvo a schopnosť „výroby“ aspoň u enzýmov dokáže ovplyvniť kvalitu detoxikácie.

 

Taktiež by ste si však mali upraviť svoj jedálny lístok a vybrať si skôr ovocie a zeleninu ako produkty, o ktorých je známy vysoký obsah toxínov a toxických látok. Majte na pamäti, že všetky ich musí telo v konečnom dôsledku opäť vylúčiť.  

 

Odporúčame prečítať:  Potraviny vhodné pri detoxikácii

                                 Správny čas na jarný detox

 

6 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

25.09.2014 07:45

detoxikáciu som ešte neskúšala, ale snažím sa jesť stále veľa zeleniny a piť veľa tekutín - vody a bylinkových čajov,

Vaše meno:

Gabriela Diheneščíková

Gabriela Diheneščíková

25.09.2014 10:02

Určite nie som za nejaké drastické detoxikačné kúry. Myslím, že je potrebné skôr pri zmene ročného obdobia nasadiť väčší príjem vitamínov, ovocia a zdravý organizmus sa detoxikuje vďaka tomu.

Vaše meno:

Katarína Šutvajová

Katarína Šutvajová

25.09.2014 20:44

na detoxikáciu nemám pevnú vôľu,dlho nevydržím a preruším ju

Vaše meno:

Jana Mariaková

Jana Mariaková

02.10.2014 12:48

Super článok :) Ešte mať pevnú vôlu.

Vaše meno:

ľubka Olexyová

ľubka Olexyová

17.12.2014 14:02

tiež mám v obľube detoxikačné bylinkové čaje bez cukru

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

12.03.2016 17:55

momentalne ako detox si robime zihlavove caje

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE