Škola líčenia - ako si správne naniesť make-up?

Pleť žiadnej ženy nie je úplne dokonalá. Každú z nás trápi nejaká nedokonalosť, ktorú by sme najradšej odstránili. Kým jedna ,,bojuje“ s akné, iná s tmavými kruhmi pod očami či pigmentovými škvrnami.

 

Účinným pomocníkom v boji proti týmto nedokonalostiam pleti je práve make-up. Okrem toho, že vie nedostatky maskovať vďaka rôznym stupňom krytia, pleť navyše chráni pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi. 

 

Pri výbere make-upu treba dbať najmä na správne zvolený odtieň. V prípade nesprávne zvoleného odtieňa je pleť farebne ,,oddelená“ od krku a dekoltu, čo nie je práve esteticky vzhľadné. Make-up je vhodné vyberať tak, (v prípade, že je to možné) že nanesieme malé množstvo make-upu na časť tváre v oblasti čeľuste. Správny odtieň make-upu by mal s pleťou splynúť a ladiť by mal nielen s tónom pleti, ale aj krku. 

 

 

Odporúčame prečítať: Video-tutoriál: Ako na vrkoče a drdoly?

skola-licenia-ako-si-spravne-naniest-make-up

Zdroj: Shutterstock®

Ďalším dôležitým krokom je jeho nanášanie. Tu sa nám otvárajú viaceré možnosti:

  • Nanášanie make-upu prstami
  • Nanášanie make-upu kozmetickým štetcom
  • Nanášanie make-upu hubkou/špongiou
     

Je však iba na vás, ktorú techniku nanášania make-upu si obľúbite. Chybu neurobíte ani s jednou možnosťou, pokiaľ viete, ako správne make-up nanášať.

 

 

Odporúčame prečítať: Krok za krokom: Ako na dokonale nalíčené pery?

skola-licenia-ako-si-spravne-naniest-make-up

Zdroj: Shutterstock®

Ako nanášať make-up?

 

Základom je nanášať make-up na dobrom svetle, ideálne na dennom. Pre jednoduchšiu a rýchlejšiu aplikáciu je vhodné vytlačiť make-up na ruku alebo v malom množstve na pleť (čelo, líca, brada, nos, krk). Make-up potom rozotierame dostratena, smerom von ku okrajom tváre, až kým ho do pleti dôkladne nezapracujeme. V tom má výhodu práve kozmetický štetec, ktorý jemnými krúživými pohybmi make-up ľahko zapracuje, pričom nevynechá ani problematické miesta, do ktorých sa zväčša prstom pri nanášaní nedostaneme. 

 

Make-up musí na pleti pôsobiť prirodzene, preto ho nanášame v malej vrstve, ktorá však dokáže zakryť problémy a farebne zjednotiť pleť. Make-up nezabudnite zapracovávať aj na pokožku krku (prípadne i dekoltu), a to dostratena, smerom nadol, aby sme predišli vyššie spomínaným farebným rozdielom. Prípadné nedokonalosti pleti zakryjeme korektorom, ktorý použijeme v malej vrstve aj na očné okolie. Pleť potom už len jemne prepudrujeme. Takto nalíčená pleť je pripravená na nanášanie lícenky a rozjasňovača. 

 

Odporúčame prečítať: Líčenie do školy - ako nalíčiť jemne a prirodzene dospievajúcu pleť?

skola-licenia-ako-si-spravne-naniest-make-up

Zdroj: Shutterstock®

OTÁZKA PRE VÁS:

 

 

Aký make-up používate najradšej? (značka, odtieň).

 

Ako nanášate make-up  - prstami, hubkou alebo kozmetickým

štetcom?

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

5 komentárov
Veronika Jakubičková

Veronika Jakubičková

06.10.2015 19:59

mňa naučila make up nanášať kozmetička, moja dobrá kamarátka. Ja osobne mám rada tekutý make up ( Vichy-Normaderm) a nanášam ho štetcom, pre mňa je to jednička v make upoch pretože prekrýva všetky nedokonalosti bez efektu masky.

Vaše meno:

Gabriela Diheneščíková

Gabriela Diheneščíková

07.10.2015 16:38

vačšinou nanášam make-up končekmi prstov a snažím sa rozotrieť ho pekne dostratena

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

07.10.2015 18:08

Max Factor a štetcom, alebo prstami (nie je to zrovna najlepší spôsob, ale pre mňa najrýchlejší a niekedy to proste inak nejde :D )

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

28.12.2015 17:07

nepoužívam make up.

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

02.01.2016 23:02

v prstoch je cit,najlepsie sa nimi nanasa make-up

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE