Tajomstvo bohov: Objav strom baobab a jeho účinky pre tvoju pleť!

Baobab je strom, pôvodom z Afriky. Veľa starobylých bájok a básní z Afriky spomína tento majestátny strom, ktorý môže žiť dokonca až 6000 rokov! V týchto bájkach sa hovorí, že v jeho dutinách žijú duchovia našich predkov, ktorí nám šepkajú o ich živote a dohliadajú na nás.

Majestátny strom baobab je tiež známy pod názvom "strom života", pretože jeho plodiny pôsobia ako výživná záchrana v období sucha. Stromy tiež skladujú galóny vody vo svojich obrovských kmeňoch, a preto slony a iné zvieratá prežúvajú počas sucha ich kôru, aby zabránili dehydratácii. 

Baobab tiež produkuje ovocie, o ktorom sa hovorí, že je jedným z najvýživnejších potravín na zemi. Prášok, vyrobený z tohto ovocia, obsahuje viac antioxidantov, ako akékoľvek iné ovocie na svete, a tak sa dnes vníma ako úžasná superpotravina. Ale toto ovocie sa nielen konzumuje, no tiež sa používa na výrobu iného mimoriadneho produktu: baobabového oleja. Africké ženy používajú tento olej po stáročia ako prirodzený zdroj ich žiarivej krásy.

Odporúčame: Jojobový olej: Vyrieši týchto 7 kozmetických a zdravotných problémov!

baobabový olej

Zdroj: Shutterstock®

Liečivý zázrak z Afriky

Baobabový olej obsahuje omega mastné kyseliny: omega-3, -6 a -9. Je tiež bohatý na exotické mastné kyseliny a vitamíny, ktoré sú zriedkavé v iných olejoch, napríklad:

 • Kyselina dihydrochlorovodíková
 • Kyselina malvalová
 • Kyselina arachidová
 • Kyselina linolová
 • Kyselina olejová
 • Kyselina palmitová
 • Kyselina stearová
 • Vitamín A
 • Vitamín D
 • Vitamín E
 • Vitamín K

Pozri aj: Babička bylinkárka radí: Tieto jarné bylinky si nazbieraj v apríli!

pleťový olej

Zdroj: Shutterstock®

Aké sú jeho najväčšie výhody?

Baobabový olej má hodvábne hladkú textúru. Nezanecháva mastnú vrstvu na pokožke a rýchlo sa vstrebáva. Ak teda hľadáte ľahký, ľahko sa vstrebávajúci olej, baobab by mal byť jednou z vašich prvých možností. Jeho ľahká textúra sa pravidelne využíva v rôznych sérach, krémoch či dokonca v balzamoch na pery. Všetky vitamíny a mastné kyseliny sa vpíjajú hlboko do našej pokožky a vyživujú kožné bunky. To podporuje optimálnu funkciu kožných buniek a udržuje zdravú pokožku. 

Či je vaša pokožka poškodená slnkom, používate príliš veľa krémových výrobkov na starostlivosť o pokožku alebo sa cíti citlivá a vyzerá zapálená, baobabový olej je tu, aby vám pomohol. Obsahuje veľa výživných látok, ktoré liečia pokožku hlboko v jej vnútri a jeho protizápalové vlastnosti sa budú snažiť o zníženie zápalu a zníženie sčervenania pokožky. A viete, čo som si povedala, keď som prvýkrát čítala o tomto oleji? Ten by sa hodil pre moje vysušené pery!

Bude sa ti páčiť: Vieš, ako správne používať suchý šampón? Máme užitočné rady!

olej na suché pery

Zdroj: Shutterstock®

O to viac som sa potešila, keď som zistila, že baobabový olej nájdem aj v produktoch okolo mňa a že to nie je len zahraničná záležitosť. Napríklad som ho vypátrala aj v balzame na pery od Dr. Belter. Kozmetika Dr. Belter síce pochádza z Nemecka, no do svojich produktov pridáva poriadnu dávku exotiky. 

Obsahuje totiž jojobový olej, organický olej zo semien baobabu a lúčnych kvetov, astaxantín (antioxidant), D-panthenol a extrakt z granátových jabĺčok. Táto jedinečná kombinácia podporuje elastickosť, obnovu, mikrocirkuláciu a lesk jemnej pokožky pier. A to znie ako dokonalý balíček ingrediencií pre moje vysušené pery, ktoré ma vedia potrápiť v akomkoľvek ročnom období.

Dr. Belter

Zdroj: Shutterstock®

Balzamy na pery patria do našej základnej výbavy a používame ich počas celého roka. Chránia nás pred mrazom, ale aj pred neúprosnými slnečnými lúčmi. Akým balzamom na pery dávate prednosť vy? Pre mňa je obzvlášť dôležitá hydratácia. Čím výživnejší balzam na pery je, tým lepšie. Moje suché pery si totiž vyžadujú extrémnu dávku starostlivosti Okrem toho rada používam balzamy, ktoré sú zároveň ľahké a mojim perám dodajú jemnú farbu alebo lesk. Za svoj život som však vyskúšala množstvo vysoko hydratačných balzamov na pery, no stále som nenašla taký, ktorý by moje vysušené pery dokázal dostať do vytúženého stavu.

Bude sa ti páčiť: Pravda o kokosovom oleji: Naozaj je taký prospešný, ako sa hovorí?

balzam na pery

Zdroj: Shutterstock®

ULTIMA LIP CARE BALZAM prichádza v 8 ml balení. Intenzívna starostlivosť, prírodný lesk a anti-aging formulka pre navždy zvodné pery. To všetko sľubuje tento už napohľad zaujímavý balzam. Vaše pery by si ho mali zamilovať hneď na prvý dotyk, a to vďaka exkluzívnej 360° starostlivosti, ktorá zaisťuje jednoduchú aplikáciu. Ultima Lip Care navyše obsahuje objemový aktivátor Volulip ®, ktorý pomocou ľahkého brnenia dokáže ešte viac zvýrazniť vaše pery. Ja osobne nie som veľký fanúšik balzamov, obsahujúcich zložky, ktoré na mojich perách brnia alebo štípu, a tak som sa mierne obávala, či sa s balzamom na pery Dr. Belter spriatelíme. 

Pozri aj: Zdravé tuky: Povieme ti, ktoré rozhodne zaradiť do jedálnička a prečo

hydratačný balzam na pery

Zdroj: Shutterstock®

Objemový aktivátor našťastie moje pery neprekvapil nepríjemnou dávkou štípania, takže vo svojej podstate bude vďaka svojmu jemne chladivému efektu balzam ULTIMA LIP CARE skvelým adeptom na letné a horúce dni. Lesklé a šťavnaté pery sú okrem opálenej pokožky predsa tým, čím chceme rovnako oslňovať počas pobytu na pláži alebo na kúpalisku. Vďaka aplikátoru sa navyše jednoducho nanáša, neriskujete zanesenie infekcie do kelímka, v ktorých sa bohužiaľ nachádzajú mnohé nové balzamy a jeho jemný lesk dodá sviežu a zdravú farbu vašim perám.

Zároveň by som vám rada prezradila jednu radu, respektíve poznatok z vlastnej skúsenosti. Pri probléme so suchými perami nečakajte, že vám pomôže akýkoľvek najlepší či najdrahší balzam na pery, ak nebudete ochotní zmeniť aj váš stravovací a pitný režim.

V prvom rade musíte začať aj od svojich návykov a životného štýlu. Pri mojom biednom pitnom režime som pochopiteľne nemohla očakávať, že sa moje pery po prvej aplikácii balzamu preberú a budú opäť jemné a krásne. Spolu s pravidelnou aplikáciou balzamu na pery Dr. Belter som preto začala automaticky viac dbať aj o môj denný pitný a stravovací režim, čo v kombinácii s účinnými látkami v balzame prinieslo naozaj prekvapivé a dobré výsledky. Teraz už len ostáva dúfať, že mi tento prístup vydrží dlhodobo. :-)

Viac sa o produktoch Dr. Belter dozviete aj na www.belter.sk

Odporúčame: Vieš, ako si správne upraviť obočie? Rob to ako profík!

balzam na objem pier

Zdroj: Shutterstock®

6 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

22.04.2018 06:39

Baobab mi je známy, balzám som však ešte neskúšala; vyzerá zaujímavo.

Vaše meno:

Helena Zobková

Helena Zobková

22.04.2018 11:36Baobab má veľmi zaujal po prečítaní Malého princa a preto som o ňom veľa prečítala. Jeho tvar, veľkosť ma fascinujú a jeho ozaj všestranné využitie udivuje.

Vaše meno:

Denisa Oravcová

Denisa Oravcová

01.05.2018 00:09

Je to najzaujímavejší strom vôbec! A baobabový olej je tiež veľmi zaujímavý, najmä jeho blahodárne účinky

Vaše meno:

Zlatuša Holubová

Zlatuša Holubová

02.05.2018 13:24

baobab nepoznám, nič mi to nehovorí, ale balzamy na pery používam, no tento som nemala

Vaše meno:

Libuše Šumná

Libuše Šumná

25.05.2018 21:24

krásná fotografie přípravky neznám

Vaše meno:

Ivana Šurániová

Ivana Šurániová

26.06.2018 14:41

rada by som skusila

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE