Tieto prírodné zložky v kozmetike by si mala vyhľadávať! Prečo?

Čistá krása. Príroda v kozmetike. Týmito heslami sa dnešný kozmetický priemysel začína riadiť stále viac a my sa tešíme. Práve prírodné zložky v kozmetike nám robia veľkú radosť a častokrát pomôžu viac, ako drahé chemické produkty.

 

Samozrejme chápeme, že vo všetkom musí byť nejaká chemická látka. Všetko okolo nás má chemické zloženie. To, čo je chemické, nemusí byť totiž automaticky hneď zlé a škodlivé. Inak by nám napríklad náš obľúbený krém nevydržal tak dlho. My vás však dnes naučíme, aké zložky a ingrediencie by ste vo svojej kozmetike mali vyhľadávať.

 

Odporúčame: Prečo piť mrkvovú šťavu? Tvoje zdravie a krása sa ti poďakujú!

zložky v kozmetike

Zdroj: Shutterstock®

Dajme šancu ovociu

S množstvom výhod prichádza všetkým dobre známy vitamín C. Oživí našu mdlú pokožku, dodá jej chuť do života, bojuje proti voľným radikálom, redukuje pigmentové škvrny a chráni pokožku pred znečistením. Je jednou z malej hŕstky ingrediencií, ktoré dokážu bojovať proti starnutiu. Čo viac si teda priať? Už len mať doma na poličke sérum, tonikum, či očný krém s obsahom tohto zázračného vitamínu.

 

S ovocnými zložkami budeme pokračovať. Ovocné kyseliny nachádzajúce sa v citrusových plodoch, ako napríklad grapefruit dokážu, okrem boja s vekom, vašu pleť aj krásne zjednotiť. Vitamíny A a C nachádzajúce sa napríklad v uhorke, pomôžu s vlasmi, čučoriedky sú zas bohaté na esenciálne mastné kyseliny, ktoré našu pokožku vyživia. Olej z granátového jablka pomáha regenerovať kožné bunky a produkovať kolagén a elastín. Práve preto granátové jablko vidíte čoraz častejšie v produktoch proti starnutiu, či očných krémoch.

 

Bude sa ti páčiť: Bodyguardi zdravia: Jedz jedlá bohaté na antioxidanty!

ovocie v kozmetike

Zdroj: Shutterstock®

Ovsené vločky sú už dávno základom zdravých raňajok v mnohých domácnostiach. To však neznamená, že ich nevieme využiť aj inak. Sú nesmierne bohaté na vitamíny, minerály, bielkoviny a bývajú napríklad ukryté v šampóne či čistiacej vode, dokážu nášmu telu priniesť bohatú výživu.

 

Kleopatra vedela, čo robí, keď sa kúpala v mlieku s medom. Zázrak s antibakteriálnymi vlastnosťami a antioxidantmi z vás vytvorí egyptskú bohyňu. Medová maska či výživný balzam na pery vás zahalia do rúška hydratácie, regenerácie a zdravia.

 

Probiotiká, označené ako jedna z vrcholných ingrediencií pre rok 2018 sa prepracovali aj do nášho zoznamu. Pomáhajú nielen črevám, ale aj pokožke. Zvyšujú počet prospešných baktérií a ničia tie zlé. Upokojujú zápaly a pomáhajú s množstvom kožných problémov, ako je akné a ekzém. Objavte dobré baktérie s jemným čistiacim mliekom s obsahom probiotík a posilnite svoju kožnú bariéru bohatým obnovovacím krémom.

 

Pozri aj: Slávna lekárka Pimple Popper radí: Ako odstrániť čierne bodky?

med v kozmetike

Zdroj: Shutterstock®

2 komentárov
Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

13.02.2018 07:30

ja som práve z granátového jablka dostala alergickú reakciu na pokožke..... nemožem na tvár hocičo...

Vaše meno:

Zuzana Szocsova

Zuzana Szocsova

23.11.2018 23:07

vzdy si vsimam co obsahuje kozmetika co si kupujem, pouzivam prirodnu kozmetiku a oleje

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE