Zdravá pleť: 5 zlozvykov, ktoré vám uberajú na kráse!

Zdravá pleť je snom každej z nás. Práve preto by sme sa o našu pokožku mali príkladne starať. Mnohí z nás sú však natoľko zaneprázdnení, že nám niekedy na správnu starostlivosť neostáva veľa času.

 

Koľkokrát ste prišli unavené z práce a do postele ste si ľahli bez odlíčenia? V skutočnosti však máme oveľa viac zlozvykov, ktoré vedú k upchávaniu pórov a tvorbe mastnej pleti.

 

Vyhnite sa im a požadovaný efekt máte zaručený. Naša pleť je totiž taká jemná, že by sme s ňou mali zaobchádzať ako vo vatičke. Správna starostlivosť o pleť a dodržanie niekoľkých nasledujúcich pravidiel vám môže pomôcť udržať si mladší vzhľad, cítiť sa krásna a milovať pohľad do zrkadla.

 

Odporúčame: Starostlivosť o pleť pod lupou: Účinky kyselín v kozmetike

starostlivosť o pleť

Zdroj: Shutterstock®

1. Odličujte sa každý večer pred spaním!

Mnoho žien zaspáva bez umývania tváre a často si líhajú na vankúš nalíčené. Ani my v redakcii nie sme bez viny. Všetci však vieme, že si tým poškodzujeme pokožku.

 

Tieto naše nemalé zlozvyky vedú k upchatým pórom a vzniku vrások. Pokiaľ sa vám nechce stáť v kúpeľni pred zrkadlom, položte si na nočný stolík malé zrkadielko a aspoň odličovacie vlhčené obrúsky. Prejdite si nimi párkrát celú tvár, aby ste ju zbavili aspoň malého nánosu líčidiel a dodali tvári hydratáciu.

 

Odporúčame: Mužská vs. ženská pleť: Sú naozaj natoľko odlišné?

odličovanie pleti

Zdroj: Shutterstock®

2. Nezabúdajte na píling!

Mnoho ľudí má tendenciu zabúdať na fakt, že naša pokožka sa pravidelne obnovuje. Preto je potrebné jej pomôcť odstraňovať odumreté bunky a vrstvy kože, aby sa mohla regenerovať a bola tak mladšia a zdravšia. Či už navštívite kozmetičku alebo pri vašej domácej starostlivosti použijete píling, to už necháme na vás.

 

Odporúčame: Tajomstvá krásy žien z rôznych kútov sveta

pleťový píling

Zdroj: Shutterstock®

3. Príliš veľa slnka škodí!

Rakovina kože je, bohužiaľ, najrozšírenejšou formou rakoviny. Prílišné vystavovanie sa slnku tak okrem poškodenia a predčasných vrások môže spôsobiť oveľa vážnejšie zdravotné problémy. Chráňte pokožku tým, že budete nosiť klobúk, šatku, používať opaľovací krém a občas namiesto lúčov vyhľadáte osviežujúci kúsok tieňa.

 

Odporúčame: Kedy začať používať očný krém?

opaľovanie

Zdroj: Shutterstock®

4. A opäť sme pri hydratácii...

Podľa národných inštitútov zdravotníctva obsahuje koža približne 30 % vody. Je to práve voda, ktorá dáva pokožke jemnosť, pružnosť a odolnosť. Ak ju nebudete hydratovať, vaša pleť môže stratiť všetky tieto atribúty. Nalejte si pohár vody a hydratujte svoje telo!

 

Odporúčame: Ako sa chrániť pred vznikom pigmentových škvŕn počas leta

hydratácia pleti

Zdroj: Shutterstock®

5. Za žiadnych okolností sa nedotýkajte tváre!

Každý deň sa dostávame do kontaktu s mnohými baktériami, najmä na našich rukách. Keď sa takto zašpinené ruky dotýkajú vašej tváre, prenášate tam všetky nečistoty a baktérie, ktoré ste za daný deň nazbierali. To môže viesť k upchatiu pórov, porušeniu a infekcii. Chráňte sa tým, že si budete ruky často umývať antibakteriálnym mydlom a vodou, prípadne utierať aspoň nejakými obrúskami či gélmi.

 

Tento zlozvyk totiž môže našu pleť poriadne potrápiť, hoci si potrpíte na drahú kozmetiku a chodíte ku kozmetičke. Stačí jeden dotyk a všetko sa môže zrútiť ako domček z karát.

 

My sami sme zodpovední za to, ako naša pleť vyzerá a je len na nás, ako sa o ňu postaráme. Spomeňte si na naše pravidlá a uvidíte, že sa vám vaša pokožka skutočne odvďačí. :)

 

Odporúčame: Dokonalá hydratácia pleti - pomôžu vám tieto potraviny!

pleťová starostlivosť

Zdroj: Shutterstock®

3 komentárov
Marianna Rajniaková

Marianna Rajniaková

07.08.2017 18:21

nevedomky si chytám tvár aj keď viem, že to nieje dobre..

Vaše meno:

Michaela Verešpejová

Michaela Verešpejová

10.08.2017 21:14

Koža je tvorená z vody do väčšej miery ako je 30% :D

Vaše meno:

Zuzana Szocsova

Zuzana Szocsova

23.11.2018 23:52

aj ja si nevedome chytam tvar... a dost casto pocas dna...

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE