Ako sa starať o farbené vlasy?

Ja som síce vlasy nikdy zafarbené nemala, no viem, že tieto riadky číta veľa z Vás, ktoré si vlasy pravidelne farbíte, preto som si istá, že Vám tento článok bude istotne nápomocný :))

 

Každá žena túži mať dlhotrvajúcu, sýtu a žiarivú farbu vlasov. Lenže vplyvom vonkajších faktorov i tá najdokonalejšia farba od prestížnych kaderníkov začne strácať intenzitu a lesk. Po farbení sa vlasový povrch nedokáže uzatvoriť tak ako vlas prírodný.

 

To spôsobí, že vonkajšie faktory ako voda, kyslík a UV žiarenie sa do vlasov dostanú oveľa lahšie. Je známe, že voda je najväčším nepriateľom farbených vlasov a vymýva z nich farebný pigment. UV lúče zase spôsobujú vysušenie vlasov a úbytok bielkovín. Do takto otvoreného a poškodeného vlasu sa dostáva kyslík, ktorý spôsobuje oxidáciu, čo má za následok zosvetlenie pigmentu. Riešením v tomto môže byť nová rada produktov na domáce použitie a samozrejme i unikátna služba v salóne VITAMINO COLOR AOX.

loreal

Zdroj: Shutterstock®

Aby farba zostala dlhodobo žiarivá a intenzívna, predĺžte efekt nového účesu pomocou produktov pre domáce použitie. Okrem používania šampónu a kondicionéru sa doporučuje používať sprej Color 10 in 1, ktorý dodá vlasov ochranu, lesk, hebkosť, hydratáciu a ľahké rozčesanie

 

Pre ženy s citlivými vlasmi sa odporúča bezsulfátový šampón Vitamino Color Soft Cleanser.

loreal

Zdroj: Shutterstock®

Najlepšie však je využiť službu v salóne, ktorá by sa mala skladať z 3 krokov. Po umytí vlasov šampónom aplikuje kaderník Powerdose Color AOX, ktorý obsahuje koktejl vitamínov, ktorý vlasov poskytne regeneráciu a ochranu. Potom navrství po sekciách masku Cristalceutic a nechá ju pôsobiť 5 minút. Jej technológia preniká až do najhlbšej vrstvy vlasov. Po uplynutí doby pôsobenia vlasy opláchne a nasprejuje sérum Cristalceutic, ktoré uzatvorí látky technológie Cristalceutic hlboko v jadre vlasov.

3 komentárov
Erika Semanová

Erika Semanová

08.09.2015 19:24

Na farbené vlasy mám jeden osvedčený tajný tip: Zmiešať ocot s vodou v rovnakom pomere do jedného pohára alebo misky. Po umytí vlasov šampónom na farbené vlasy stačí vlasy iba opláchnuť týmto čarovným nápojom a vlasy po ňom budú neuveriteľne lesklé a zdravé.

Vaše meno:

Emma Nakls

Emma Nakls

04.04.2023 14:44

ja by som brala nejaku farbu na vlasy ktora by ich az tak nenicila ako ta ktoru pouzivam ja

Vaše meno:

Zuz Kosle

Zuz Kosle

11.04.2023 13:12

vyskusaj rastlinnu farbu od khadi, budes nadsena z vysledku, po zafarbeni ostavaju vlasy jemne a hebke na dotyk

Linda Nijkl

Linda Nijkl

19.04.2023 14:18

na moje si kupujem kozmetiku ktora je vyslovene na farbene vlasy, aby mi ich aspon trosku podporila

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE