Desatoro správneho umývania vlasov - prvá časť

KRÁSA VLASOV ZAČÍNA PRI UMÝVANÍ

 

Je jedno, či máte dlhé alebo krátke vlasy, či sú farbené alebo sa chválite svojím prirodzeným odtieňom...

 

Ak chcete, aby vlasy boli zdravé, plné lesku a tiež vás čo najviac „poslúchali“, musíte sa im venovať. A začnite hneď pri umývaní.

 

 

O tom, ako niečo také bežné, ako je umývanie vlasov, robiť lepšie, sme sa poradili s Magdalénou Kurišovou, vlasovou stylistkou značky NIVEA.

 

Dnes vám predstavíme prvých 5 krokov, tak sa poďme na ne pozrieť... smiley

 

 

Aký je ten pravý?

 

Šampón a kondicionér vyberajte podľa typu vlasov (farbené, melírované, mastné, jemné, zvlnené…) alebo účinku, ktorý očakávate - lesk, regenerácia, ochrana, väčší objem a pod. Ak v ponuke nenájdete presne to, čo potrebujete alebo riešite dva problémy naraz, určite si, čomu dáte v starostlivosti prednosť. Pre lepšiu orientáciu: zvlneným vlasom dožičte hydratačný šampón, ak sú navyše farbené, použite po umytí kondicionér na farbené vlasy, ak sú melírované a zosvetlené, potom zvoľte starostlivosť pre poškodené vlasy, najlepšie od jednej značky. Ak vás trápia lupiny alebo vypadávanie vlasov, podriaďte starostlivosť týmto problémom a zvlnené vlasy riešte až stylingovými prípravkami.

 

Odporúčame prečítať8 rýchlych návodov na krásne účesy

spravna technika umyvania vlasov

Zdroj: Shutterstock®

Šampónom šetrite

 

Ideálne je použiť čajovú lyžičku šampónu. Veľké množstvo šampónu nie je nevyhnutné, a to aj keď si vlasy umývate raz za tri dni. Vlasy sú totiž ako huba a pojmú len určité množstvo vody i prípravku a nadbytok bez akéhokoľvek využitia stečie. Miesto nadmerného množstva šampónu radšej vlasy opláchnite a šampónovanie zopakujte.

 

Odporúčame prečítaťRýchla úprava dlhých vlasov

 

 

Správna technika

 

Malé množstvo šampónu napeňte priamo v dlaniach a votrite do vlasov po celej hlave. Vlasy nijako nešúchajte, zamerajte sa na umývanie pokožky hlavy. Ale nedrhnite ju nechtami, ani príliš netlačte, skôr ju jemne masírujte bruškami prstov. Šampón na vlasoch nenechávajte príliš dlho. Ak si vlasy umývate denne, postačí jedno šampónovanie. Ak sa pri prvom umývaní pena nevytvorí, vlasy opláchnite a znovu šampónujte. Ideálne je umývať vlasy 3x týždenne, ale ani z častého umývania vlasov nemusíte mať obavy, šampóny sú dnes šetrné a sú určené i na každodenné použitie.

 

Odporúčame prečítaťKrásne úcesy pre dlhé vlasy - krok za krokom

ako sa správne umyvaju vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Oplachovanie je veda

 

A v tomto kroku vodou nešetrite. Pred umytím vlasy dôkladne prepláchnite teplou vodou. Štruktúra vlasov sa tak dostatočne otvorí a všetky nečistoty (prach, zvyšky stylingových prípravkov a pod.) sa ľahko uvoľnia. Je to jednoduchý krok, pričom súčasne zmenšíte spotrebu šampónu. Tiež oplachovanie a vymývanie všetkej starostlivosti nijako neukracujte, venujte mu až 3x viac času než samotnému umývaniu vlasov. Zvyšky kozmetiky vlasy zaťažujú, a tak rýchlejšie plihnú a strácajú svoj objem. Čistý vlas spoznáte podľa toho, že je po umytí na dotyk drsný, drhne a akoby vŕzga. 

 

Odporúčame prečítať: Trendy účes pod čiapku

 

 

Kondicionér sa vyplatí

 

Kondicionér potrebuje každý vlas, dokonca i mužský. Pri dĺžke nad 5 cm je kondicionér nevyhnutný, vlasy ochráni a uhladí, dodá im hydratáciu i lesk. Vlasy sú totiž namáhané nielen chemicky, ale tiež mechanicky. Pôsobia na ne vietor, slnko, zima, kefovanie, vlastná úprava účesu... Po umytí vlasy jemne zbavte prebytočnej vody, do dlane naneste kondicionér v množstve veľkosti vlašského orecha a votrite do vlasov. Nikdy ho nenanášajte až k pokožke, vždy len do vlasov. A dodržujte odporúčanú dobu aplikácie. Potom kondicionér starostlivo opláchnite. Ak chcete zosilniť účinok, zabaľte vlasy po aplikácii kondicionéru do nahriateho uteráka.

 

Odporúčame prečítať: DIY: Spoločenský účes pre dlhé vlasy

ako sa pouziva kondicioner

Zdroj: Shutterstock®

Už v pondelok vám odhalíme ďalšie rady, aby vlasy boli zdravé a plné lesku... smiley

 

Zdroj foto:

www.bdf4press.sk, www.thinkstockphotos.com

6 komentárov
Miroslava Zelinkova

Miroslava Zelinkova

29.11.2015 21:13

Ja kondicioner veľmi nepoužívam skoro sa mi po nich mastia vlasy , radšej mám bezoplachove kremy

Vaše meno:

Mária Zámečníková

Mária Zámečníková

06.12.2015 13:06

Ja kondicionér používam už niekoľko rokov, po každom umytí vlasov.. Vždy som mávala veľmi jemnučké vlasy a po umytí sa nedali rozčesať. Bolo to veľké trápenie a skôr som si ich poškodila ako rozčesala.. Odkedy používam kondicionér, tento problém už nemám.. Samozrejme, občas sa nejaké pramene zamotajú, no nedá sa to porovnať s tým, čo to bývalo pred tým.. A určite používať tie prírodnejšie kondicioréry alebo super je kokosový a arganový olej :)

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

07.12.2015 20:12

V poslednom obdobi ako posledny bod si do vlasov votriem male mnozstvo arganoveho oleja,kondicioner nepouzivam. Vlasy su hydratovane,lahucko sa rozcesu,vyhovuje mi to.

Vaše meno:

Martina Krajčová

Martina Krajčová

29.12.2015 13:03

super rady, kondicionér ale nepoužívam

Vaše meno:

simona v.

simona v.

29.12.2016 22:04

aj ja sa zaradujem k tym, ktore kondicioner nepouzivaju, akykolvek pripravok navyse mi masti vlasy...

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

02.05.2020 18:21

Správny šampón a kondicionér je základ a raz to týždňa aj maska. Ja si na záver po umytí ešte zvyknem vlasy opláchnuť studenou vodou, aby sa viac leskli :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE