Aká bude TOP farba na vlasy pre rok 2023? V kurze ich bude hneď niekoľko

V živote sú občas potrebné zmeny, hoc aj malé. Súhlasíte? Veď aké by to bolo, keby bolo v našom živote stále všetko rovnaké. Tie drobné zmeny sa môžu týkať prakticky hocičoho, napríklad aj toho, že si objednáte pizzu s úplne novou kombináciou ingrediencií, ktorú ste ešte neskúsili. Alebo sa tieto drobné zmeny môžu trebárs týkať i vzhľadu. Uvažujete nad tým, že v novom roku niečo na sebe zmeníte?

Príjemnú zmenu dozaista prinesú nové kúsky v šatníku, no prečo neexperimentovať napríklad aj s vlasmi? Môžete vyskúšať nejaký trendy strih vlasov pre roku 2023, ako je napríklad kratšia ofinka či kratší bob zastrihnutý v jednej dĺžke. A možno je ten pravý čas pre väčšiu zmenu alebo aspoň menšiu obmenu farby vlasov. 

Budú tento rok v kurze viac blond odtiene alebo najviac pozornosti budú kradnúť hnedé tóny? Ak ste sa rozhodli pre zmenu farby vlasov, inšpirovať sa môžete niektorou z nasledujúcich TOP farieb na vlasy pre rok 2023, ktoré budú najviac v kurze. Očarí vás niektorá z nich?

Odporúčame: ​Šedivý blending: Počula si už o tomto populárnom vlasovom trende?

bohatá čokoláda

Zdroj: instagram.com/nik_omorfia

Bohatá čokoláda má znova zelenú

Začneme niečím staronovým. Medzi trendové farby na vlasy sa tento rok v prvom rade zaradila bohatá čokoláda (Rich chocolate), ktorá patrila aj medzi obľúbené farby roka 2022. Bohatá čokoláda predstavuje pomerne tmavý a výrazný odtieň hnedej, buď v teplejšom prevedení, ale aj v studenom (odtieň ľadová čokoláda). Práve preto dokážu čokoládové farby na vlasy dokonale sadnúť rôznym ženám, ktorým slušia tmavšie vlasy. 

Vo všeobecnosti však pri rôznych farbách budú tento rok viesť o trošku viac tie teplé odtiene. Čokoládová hnedá dokáže pôsobiť prirodzene, preto ju mnohé ženy milujú. Obľúbite si ju aj vy?

Tiramisu blonde

Zdroj: instagram.com/nikkilee901

Najväčší trend Tiramisu blonde

K najväčším trendom sa v roku 2023 jednoznačne zapíše Tiramisu blonde, ktorý sa začal šíriť už v druhej polovici predošlého roka. Údajne sa tento vlasový trend prvýkrát objavil na herečke Emme Roberts, ktorej nový vzhľad vykúzlila kaderníčka celebrít Nikki Lee. Tento trend si rozhodne zamilujú ženy, ktoré naopak preferujú svetlejšie vlasy.

Blond odtiene dokážu niekedy pôsobiť trochu neprirodzene, no to rozhodne nie je prípad Tiramisu blonde. Ide o dokonalú zmes blond a svetlejších hnedých tónov, ktorú sú bezpochyby zamilujú nielen blondíny, ale aj brunetky. Tiramisu blonde pôsobí jemne a nenútene. Pre tento vlasový trend sú charakteristické tmavšie korienky vlasov, prípadne aj niekoľko celých prameňov. Minimum svetlohnedej až stredne hnedej v teplých tónoch následne doplní teplejšia blond.

Targaryen blonde

Zdroj: instagram.com/kacperszymonikhair

Targaryen blonde

Chcete blond so všetkou parádou? Tento rok budú v kurze viaceré odtiene blond, vrátane tých najsvetlejších až platinových. Chcete okúsiť práve takúto farbu vlasov? Inšpiráciu môžete nájsť v minuloročnom seriáli Rod draka (House of the Dragon), v ktorom hlavné postavy z rodu Targaryen sú charakteristické svojimi platinovými blond hrivami. A práve ľadový odtieň blond nazvaný Targaryen blonde bude patriť k tohtoročným vlasovým trendom. Trúfli by ste si na takéto ľadové pramene?

Odporúčame: ​Flob účes – ani bob, ani lob! No dostane ťa svojou jednoduchosťou

medová blonde

Zdroj: instagram.com/iambohoblonde

Medová alebo jahodová blond

Ak platinové blond odtiene nie sú vašou šálkou kávy, nezúfajte. V kurze budú viaceré blond odtiene, vrátane jemnejších a teplejších. V trendoch po minulé roky bola aj takzvaná Strawberry blonde alebo jahodová blond. Tento odtieň kombinuje zlatistú blond farbu s jemnými červenkastými a ružovkastými tónmi. Jahodová blond veľmi pristane odvážnym ženám s bledou pleťou, ktoré sa neboja s farbami experimentovať. 

Ak chcete nenápadnejšiu blond, skúste medovú blonde alebo Honey blonde. Táto jemná teplá blond s medovými a zlatistými tónmi dokonale rozžiaria pleť. Ak patríte k teplým typom, touto farbou rozhodne nešliapnete vedľa. 

melír

Zdroj: instagram.com/hairbychandler

Hrubšie melíry z deväťdesiatok

Tohtoročné vlasové trendy sú vo viacerých smeroch inšpirované 90. rokmi. V móde budú objemné vlasy strednej dĺžky v štýle modeliek z deväťdesiatok. Týmto obdobím sa však inšpirujú aj trendy týkajúce sa farieb vlasov. Do módy sa totiž vracajú hrubšie melíry, ktoré boli mimoriadne obľúbené v 90. rokoch.

Avšak, nemusíte sa obávať, tento trend prichádza v modernejšej verzii. Nosiť sa bude napríklad pár hrubších svetlých prameňov, ktoré môžu orámovať tvár, prípadne môže jedinečný vzhľad vykúzliť kombinácia pár tenších zosvetlených prameňov s hrubšími. 

Mushroom brown

Zdroj: instagram.com/hairbykacie1

Mushroom brown

Ak ste jednoznačne za hnedé farby na vlasy, voliť nemusíte len trendy čokoládovú hnedú. V kurze budú viaceré odtiene, napríklad takzvaná Mushroom brown, čo môžeme v slovenčine nazvať aj hríbová či hubová hnedá. Ide o chladnejšiu hnedú s popolavým až šedivým nádychom. Vytvoriť ju možno v tmavšej aj svetlejšej verzii. Treba však myslieť na to, že tento odtieň môže aj na pleti vytvárať šedivý vzhľad. Odborníci odporúčajú proti tomu bojovať výraznejším teplejším make-upom. 

žiarivá červená

Zdroj: instagram.com/dianahursthair

Žiarivá červená

A ak je pre vás blond alebo hnedá nudná, skúste červenú. Do trendov sa dostáva Radiant red, respektíve žiarivá červená či ryšavá. S takouto farbou vlasov sa rozhodne v dave nestratíte. Je síce pravda, že červené a medené odtiene si vyžadujú častú údržbu, no stojí to za to. Ak sa na úplne žiarivú a ohnivú farbu na vlasoch necítite, verte, že medené tóny budú skvelo vyzerať aj na tmavších vlasoch. Tmavšia hnedá s červenkastými odleskami vám krásne rozžiari pleť a je skvelou voľbou pre mladšie i staršie ročníky. 

Odporúčame: ​Zapletaný vrkočový drdol: Jednoduchý účes z dlhých i polodlhých vlasov

Zdroj foto z úvodnej koláže: instagram.com/organicacollective, instagram.com/hairbychristii, instagram.com/abbi_zv_oficial

1 komentár
Renáta Mularčíková

Renáta Mularčíková

24.01.2023 19:16

⭐ ღ✿Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ✿ღ ღ ⭐Mne sa veľmi páči odtieň ľadová čokoláda. ♥

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE