Maska na vlasy, ktorá ich posilní a dokonca z nej zhustnú? Sem s ňou!

Mať krásne vlasy nestačí! Dôležitejšie je mať vlasy zdravé a extra silné. Perfektné vlasy sú snom nejednej z nás. Sú jedným z hlavných faktorov, keď hovoríme o dokonalom vzhľade vo všeobecnosti. Existuje niekoľko spôsobov, ako si udržiavať vlasy vo skvelej kondícii. Okrem hotových výrobkov, ktoré si môžeme jednoducho kúpiť, si môžeme aj nejaké vyrobiť.

 

DIY príprava produktov v súčasnosti zažíva naozaj veľký rozmach. Mnoho z nás dáva prednosť vlastným prípravkom, ktoré si vyrobíme sami za použitia čisto prírodných surovín. Nečudo, veď len tak viete, čo si v skutočnosti na seba dávate. Ak si radi pripravujete aj masky, vyskúšajte túto, ktorá vlasy posilní, čím zhustnú a zhrubnú.

 

Pozri aj: Rýchly a jednoduchý test kvality jedla!

Domáca maska na vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Na masku budete potrebovať:

  • 1 zrelý banán
  • 125 ml piva
  • 1 vajíčko
  • 1 lyžicu medu

 

Predtým, než si pripravíte masku, vlasy si umyte bežným šampónom. Je potrebné sa najprv zbaviť nadbytočného mazu a ostatných nečistôt. Následne si pripravte masku. Popučte banán vidličkou, pridajte vajíčko a dobre premiešajte. Keď vám vznikne hladká hmota, pridajte pivo a med a všetko spolu dôkladne premiešajte. Vytvorenú masku si naneste na vlasy a jemne ju vmasírujte do pokožky hlavy. Po takejto príjemnej masáži si na hlavu nasaďte sprchovaciu čiapku a masku nechajte pôsobiť hodinu. Po uplynutí tejto doby masku zmyte vodou a vlasy si umyte bežným šampónom.

 

Akýkoľvek rozdiel v kvalite vašich vlasov by ste mali zaznamenať už po mesiaci používania, teda asi po štyroch aplikáciách tejto DIY masky na vlasy. 

Ingrediencie na masku

Zdroj: Shutterstock®

Ako maska funguje?

Banán – toto ovocie je bohaté na draslík, prírodné oleje, sacharidy a vitamíny, ktoré pomáhajú zmäkčovať vlasy a chrániť tak ich prirodzenú elasticitu – tým sa zabráni ich roztrhnutiu a zlomeniu. Banány tiež vlasy zvlhčujú, pretože obsahujú až 75 % vody. Vlasy sú tak viac hydratované, silnejšie a menej náchylné na krepovatenie a zamotanie.

 

Vajíčko – táto potravina je bohatým zdrojom bielkovín, ktoré pomáhajú posilňovať vlasové folikuly a zabraňujú tak ich lámaniu. Obsiahnutý vitamín A vo vaječnom žĺtku podporuje tvorbu kožného mazu na pokožke hlavy, ktorý pôsobí ako zvlhčovač. Vitamín B a E zas zvyšujú prívod kyslíka do vlasov, ktorý ich oživuje.

 

Med – je to prírodné zvlhčovadlo, ktoré pomáha udržať vlasy hydratované a zároveň je to aj zmäkčovadlo, ktoré vlasy vyhladzuje. To z neho robí skvelého spoločníka pre vlasy. Navyše je bohatý na vitamíny a minerály, ktoré vlasom dodajú lesk a zdravý vzhľad.

 

Pivo – tento chmeľový nápoj obsahuje minerál nazývaný oxid kremičitý. Tento minerál je známy tým, že vlasom pridáva objem a hrúbku. Preto je v súčasnosti pomerne často využívaný vo vlasovej kozmetike. Navyše pomáha podporovať rast vlasov, čo z neho robí skvelú ingredienciu v maske. Okrem tohto minerálu, pivo obsahuje tiež fosfor, meď, horčík, železo a vitamíny skupiny B.

 

Odporúčame: Záhadná histamínová intolerancia: Ako proti nej bojovať?

9 komentárov
Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

11.08.2017 07:17

že dokonca aj zhustnú? Tak tomu tomuto neverím..... ja si robím už roky doma masky, nehovorím že presne s týmto zložením, ale veru vlasy mi nezhustli.. .. to že takéto domácky pripravené masky, sú skvelé na vlasy, to už viacerí vieme.... vlasy sú po nanesení masky, jemnejšie, neštiepia sa mi končeky jedným slovom sú ZDRAVŠIE.....

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

11.08.2017 08:44

na posilnenie vlasov môže byť dobrá

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

11.08.2017 09:40

Určite je prospešná takáto maska,len komu sa to chce..

Vaše meno:

Monika Č

Monika Č

11.08.2017 12:35

čo ja viem.. na take veci som skeptická...

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

11.08.2017 22:44

A bude sa to dobre vymývať z vlasov? Snáď áno, banán som ešte neskúšala..ale vajíčko a med áno- výsledok bol pružnejšie poddajnejšie vlasy.

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

12.08.2017 07:09

zaujímavé ako pokus, momentálne "testujem" doma výrobky s chinínom a veľmi sa mi páčia - maska je super

Vaše meno:

Marianna Rajniaková

Marianna Rajniaková

12.08.2017 08:03

určite skúsim - potrebujem takú

Vaše meno:

Jana Uhrová

Jana Uhrová

13.08.2017 10:34

len či ten med bude chcieť ísť dole z vlasov potom.. každopádne tieto prírodné masky sú zdravé a mnohokrát lepšie ako tie kupované

Vaše meno:

Marta Bujdošová

Marta Bujdošová

21.08.2017 14:51

mne na posilnenie vlasov pomohlo obyacajne olivove mydlo na vlasy, vlasy su pevnejsie, maju drzanie, nie su jemne a ulizane

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE