Praktické rady: Povedzte „stop“ zničeným vlasom

Prichádza obdobie, kedy bude vetrom a zimou skúšaná nielen naša pleť, ale aj koruna krásy. Určite každá z nás vie, o čom je reč. A v prvom rade majiteľky dlhých či farbených vláskov riešia podobné problémy rok čo rok.

 

Tiež patrím k tej skupine žien, ktorým mnohí závidia vlasy po pás sýtej farby. Kto však tuší, koľko starostlivosti a driny je za tým? Prezradím vám niekoľko trikov, ktoré sú mnou a rokmi overené.

 

Verím, že vám pomôžu eliminovať problémy so zničenými a rozštiepenými končekmi. 

 

Odporúčame prečítať:  Aj z krátkych vlasov môžete vyčariť zaujímavé účesy

 

Základná výbava

 

Pokožka hlavy produkuje maz. Ten sa netvorí len tak bez dôvodu. Má za úlohu chrániť a hydratovať váš vlas od korienkov až ku končekom. Otázkou však zostáva, čí sa maz ku končeku vôbec dostane?

 

Ak máte vlasy vlnité alebo dlhé, tak si ich umyjete omnoho skôr, ako sa celé premastia. Preto je dôležitý kondicionér alebo maska na vlasy - hydratuje, chráni a navyše má mnoho iných výhod (oživí farbu, pomáha vlasy rozčesať a dodáva im lesk). No pozor ani jedno a ani druhé sa neaplikuje od korienkov vlasov.

Suché a lámavé vlasy potrebujú aj kvalitný šampón. Najlepšie taký, ktorý má olejové zložky, vlásky nezaťaží, ale ich ochráni a zacelí. Kondicionér aj šampón si vyberte podľa vašich potrieb, presne taký, aký vám vyhovuje. Nebojte sa skúšať.

ako si správne umývať vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Oleje

 

Odkedy si vlasy farbím a pestujem, nemôže v mojej kozmetickej taštičke chýbať kvalitný vlasový olej. Priznávam, že som už vyskúšala mnoho značiek, dokonca aj takých, ktoré potrápili moju peňaženku. K srdcu mi však prirástol iba jeden - olej Eleo od Oriflame.

 

Obsahuje vzácne oleje a Vitamín F. Mňa presvedčil aj krásnou vôňou a najmä tým, že nezanecháva mastný film. Všetko sa pekne vpije do vlasov, a tak viem, že pomáha hlavne z vnútra. Dá sa použiť na mnoho spôsobov. Okrem klasického vtretia do končekov si môžete spraviť aj olejový zábal, po ktorom stačí vlasy umyť. Doprajete im tak výživu, ktorú potrebujú.

 

Tip: Olej, ktorý zostane na vašich rukách neumývajte. Potrite si ním suché miesta na tele.

 

Odporúčame prečítať:  Lupiny? Zbavte sa ich prírodnou cestou!

olej na vlasy oriflame

Zdroj: Shutterstock®

Hojivý zázrak na všetko?

 

Kto z nás nemá doma legendárne „vajíčko“? Požívame ho ako balzam či krém. Ja vám prinášam úplne iné využitie. Pri veľmi suchých končekoch môžete vyskúšať nasledujúci trik- trochu hojivého zázraku si vezmite na prsty a potrite ním najkritickejšie miesta. 

hojivý zázrak

Zdroj: Shutterstock®

Detaily?

 

To teda nie. Musíte si uvedomiť, že každá maličkosť niečo ovplyvní. Zahrňte do svojej stravy viac zeleniny a semien, ktoré obsahujú vitamín E, zinok a železo. Po umytí si vlasy ručníkom nešúchajte, osušte ich jemným prikladaním. Na noc si vlasy zapleťte do vrkoča. Minimalizujete tak ich šúchanie o vankúš a tým aj ničenie. Ak nemusíte, vyhýbajte sa fénom, žehličkám a kulmám, častému česaniu a kefovaniu. Nechávajte si vlasy podstrihávať aspoň raz za dva mesiace.

 

Odporúčame prečítať:  Ako sa učesať do sychravého počasia?

Povedzte „stop“ zničeným vlasom

Zdroj: Shutterstock®

Na záver

 

Nečakajte zázraky. Cesta ku krásnym vlasom je dlhá a plná prekážok. Neexistuje žiaden zázrak, ktorý by vaše vlasy zacelil po jednom použití. Ak si však osvojíte pár jednoduchých zvykov, budete vidieť rozdiel. Za to ručím.

 

Odporúčame prečítať:  Krásna vďaka čokoláde: doprajte ju pleti, telu i vlasom

5 komentárov
Kristína Rusinková

Kristína Rusinková

15.12.2015 18:38

hojivy zazrak-take vyuzitie mi pre neho vobec nenapadlo, musim vyskusat :)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

22.12.2015 15:44

tak mojím končekom tiež svieti kontrolka...

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

30.12.2015 14:40

kokosový a olivový olej sú najlepšie na končeky :) lepšie ako drahé masky a vlasové prípravky

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

02.01.2016 22:10

ja mam arganovy olej na konceky vlasov

Vaše meno:

simona v.

simona v.

29.12.2016 22:09

trpezlivost, trpezlivost, trpezivost... inak ma napadlo, ze aj tvrda voda da pekne zabrat vlasom, ked som bola v zahranici moje vlasy boli uplne ine, voda tam bola makkucka a tu na svk tvrdaaaaa ked vidim kanvicu, tak si necudujem ake su moje vlasy, zeby som si zacala prevarat vodu na vlasy??

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE