Zahoď žehličku na vlasy do koša! Skús prírodné vyrovnanie vlasov

Každá žena chce to, čo nemôže mať. Ak je príliš vysoká, chcela by byť nižšia, ak je príliš chudá, chcela by pribrať a ak má kučeravé vlasy, chcela by ich mať radšej rovné… Takto a naopak to funguje v ženskom svete stále dookola, a preto využívame rôzne prostriedky a produkty na to, aby sme náš vysnívaný cieľ dosiahli.

 

Presne takým produktom je žehlička na vlasy, ktorá dokáže dostať kučery pod kontrolu za niekoľko sekúnd, vďaka vysokej teplote, ktorú dokáže vyprodukovať. Privysoké teplo však nie je pre vlasy dobré a takisto ani každodenné využívanie žehličky. Vedeli ste, že prírodné vyrovnanie vlasov naozaj existuje? Pozrite sa, ako na to!

 

Zaujme ťa: Ako na kruhy pod očami? Takto ich zmierniš a účinne zamaskuješ!

kučeravé vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Dôležité je, ako často

V skutočnosti pri žehlení vlasov nie je problémové samotné žehlenie, ale to, že to robíme pričasto. Ak dokážete hranicu žehlenia udržať na frekvencii 2-3-krát do týždňa, svojho vyrovnávača sa vzdať nemusíte. Ak však používate žehličku na vlasy každý deň, mali by ste skúsiť aj iné prostriedky na prirodzené vyrovnanie vašej koruny krásy.

 

Existuje hneď niekoľko ingrediencií, ktoré sú bežne dostupné v obchodoch a slúžia ako vyrovnávače vlasov. Samozrejme, že vlasy nevyrovnajú po prvom použití a nikdy pomocou nich nedosiahnete žehličkový efekt. Môžu však vaše kučery zmierniť a tým aj uľachčiť ich styling.

vyrovnávacia maska na vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Prostriedky z prírody

Vybrali sme pre vás 3 recepty na prírodné vyrovnávače vlasov. Tu sú:

  1. Najjednoduchším pomocníkom na vyrovnávanie vlasov je klasické mlieko. Dajte si ho do rozprašovača a striekajte na vlasy, až kým mliekom nenasiaknu. Mlieko aplikujte po celej hlave. Nechajte pôsobiť polhodiny a zmyte vlažnou vodou. Opakujte 1-2x do týždňa.
  2. Kokosové mlieko je nielen výborné na chuť, ale aj výživné pre vlasy. Vezmite si 50 ml kokosového mlieka a pridajte doň lyžicu šťavy z citróna. Zmes nechajte v chladničke asi 12 hodín, potom aplikujte na vlasy a nechajte pôsobiť hodinu. Zmyte vodou a šampónom a opakujte raz týždenne.
  3. Ďalšia zázračná vyrovnávacia maska pozostáva z 2 vajíčok a lyžice olivového oleja. Poriadne premiešajte, aplikujte na vlasy a nechajte hodinu pôsobiť. Potom zmyte vodou a následne šampónom. Opakujte raz týždenne.

 

Pozri aj: Nedeľná poradňa: Aké sú najčastejšie otázky pri návšteve kaderníka?

6 komentárov
Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

26.03.2018 07:59

ja ich mám rovné ako dróty...... u mna žiadne vyrovnávanie nehrozí..... ale všetko teplé a horúce škodí vlasom....či už je to fén, kulma alebo žehlička na vlasy..... bez použitia prípravku na úpravu vlasov teplom sa nepohnem nikde.....keďže moje vlasy sú rovné, ja robím vlnky žehličkou.....

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

26.03.2018 09:56

spokojná nie sme žiadna, ja mám spľasnuté jemné vlasy, takže to vôbec nie je ideálne

Vaše meno:

Soňa Horáčková

Soňa Horáčková

26.03.2018 14:30

niet nad prírodné prostriedky.....

Vaše meno:

Pavlína Vaksmundská

Pavlína Vaksmundská

26.03.2018 19:46

Mala som niekedy svoje prirodzené vlny.Ale tým farbením a žehlením ,sa moje vlasy postupne aj sami vyrovnávajú..Niekedy im pomôžem žehličkou ,ale to asi tak raz za 2 týždne, kedže im to škodí.. Fén som nepoužila ani nepamätám ..!!

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

31.03.2018 17:44

to mlieko ma prekvapilo, ostatné produkty používam robím si z nich masky na vlasy raz do týždňa

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

04.05.2020 18:18

Som rada, že aspoň žehlenie vlasov nemusím riešiť, keďže ich mám jemné a rovné, dokonca ani vplyvom vlhkosti sa mi nevlnia.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE