Domáci výživný krém na ruky: Ako si ho pripraviť?

Pokožka našich rúk dostáva v poslednej dobe poriadne zabrať. Neustále umývanie tuhými, gélovými či antibakteriálnymi mydlami, dezinfikovanie rúk rôznymi prostriedkami s obsahom alkoholu. Ešte k tomu i chlad, studené počasie a vietor, varenie, umývanie riadu. Naše ruky sú suché, popraskané, pokožka sčervenieva, lúpe sa. Pre ošetrenie, hydratáciu a ochranu našich rúk je preto nevyhnutné používať krém. Rôzne kozmetické značky prichádzajú s ponukou výživných krémov na ruky sľubujúcich okamžitú pomoc a úľavu. Samozrejme, tie najúčinnejšie aj niečo stoja a rýchlo sa míňajú kvôli malému baleniu. My sami si však môžeme vyrobiť domáci krém na ruky s prírodnými zložkami.

DIY krém na ruky

Zdroj: Shutterstock®

Čo budeme potrebovať?

Tento jednoduchý krém na ruky je vyrobený zo 4 ingrediencií:

  • 85 gramov bambuckého masla (Bambucké maslo skvele hydratuje pokožku, je čistým zdrojom vitamínov A a E, ktoré liečia a vyživujú súčasne. Vďaka nemu budete mať pocit, že vaša pokožka je okamžite vláčna a jemná. Bambucké maslo však nie je mastné, tak ako krémy na báze kokosového oleja.)
  • 1 polievkovú lyžicu bio slnečnicového oleja (Tento olej upokojuje podráždenú pokožku a je mimoriadne hydratačný, preto budeme potrebovať iba malé množstvo)
  • 10 kvapiek oleja z citrónovej trávy (Citrónová tráva je cenný aromaterapeutický olej. Jeho čistá a upokojujúca aróma pomáha zmierňovať stres, úzkosť, podráždenosť.) Môžete ho nahradiť i voňavým levanduľovým olejom.
  • 4 kvapky eukalyptového oleja (Eukalyptus má antiseptické vlastnosti, preto sa používa na hojenie rán, vredov, popálenín a odrenín.)
Príprava krému

Zdroj: shutterstock

Príprava domáceho krému

Bambucké maslo spolu so slnečnicovým olejom dáme do hrnca a na miernom ohni zohrievame (nevaríme) až kým sa zmes nerozpustí a nespojí. Odstavíme zo sporáka, pridáme esenciálne oleje a premiešame. Hrniec odložíme na približne 25 minút do chladničky, aby zmes trochu stuhla. Potom ju šľaháme ručným mixérom 30-40 sekúnd na strednej rýchlosti, kým krém nie je nadýchaný a nezdvojnásobí svoju veľkosť. Preložíme do čistej uzatvárateľnej nádoby a podľa potreby nanášame nielen na ruky, ale i na kolená, lakte – jednoducho na miesta, ktoré majú tendenciu byť suché a popraskané. 

Pozri aj: Hlavné príčiny vypadávania vlasov: Ako problém účinne riešiť?

7 komentárov
Mária Maxianová

Mária Maxianová

13.03.2021 18:27

ruky dostávajú zabrať z tých rôznych dezinfekcií, treba im to vynahradiť

Vaše meno:

Katarína Konečná

Katarína Konečná

14.03.2021 09:03

ja som si začala robiť aj zábaly na ruky, čo som predtým nikdy nerobila, ale pri tejto dezinfekčnej dobe to moje ruky potrebujú

Vaše meno:

Vlasta Mäsiarová

Vlasta Mäsiarová

14.03.2021 11:08

Zaujal ma článok, je veľmi fajn, že si vieme aj doma pripravit účinný krém na naše ruky. Ďakujem

Vaše meno:

Iveta Moravčíková

Iveta Moravčíková

14.03.2021 19:35

Môže byt dobrý pri dnešej chemii

Vaše meno:

Anna Vargová

Anna Vargová

14.03.2021 20:47

Perfektný článok. Dakujem za tip. Pravidelným používaním rukavíc mám ruky stále vysušené, čo v praxi znamená neustále kupovanie krémov. Skúsim si vyrobiť krém podľa návodu.

Vaše meno:

Margaret Zimova

Margaret Zimova

16.03.2021 14:31

Dnes naše ruky doslova trpia pri tom množstve dezinfekcií, čo vôbec nie je zdravé a má aj svoje negatíva .... domáci kvalitný krém je pre ne doslova balzam.

Vaše meno:

Daniela Balakova

Daniela Balakova

23.05.2021 15:41

Mám ,velmi suché ruky ,tak toto určite vyskúšam.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE