7 dňová wellness výzva pre vaše zdravie

Každý človek túži byť zdravý a fit. Niekto je so svojím zdravím spokojný, ale túži zhodiť pár kilogramov.  Preto prinášame túto fit výzvu, poskladanú zo siedmych mini výziev pre vaše zdravie.

Počas nich si každý deň niečo odopriete, zacvičíte, alebo pridáte do svojho života nové zvyky pre zdravie. Nech už sú vaše ciele pre zdravie akékoľvek, táto výzva vás minimálne nakopne robiť veci lepšie, čo sa týka stravy, cvičenia, či životného štýlu.

 

Pár rád na úvod:  Počas tejto výzvy je potrebné obmedziť lepok, margaríny a biely cukor. Telo si za ten týždeň doslova vydýchne.  Pečeň bude pracovať rýchlejšie, toxíny sa budú lepšie  filtrovať.  Pleť bude vypnutejšia a čistejšia. A vy budete mať toľko energie, že nebudete vedieť čo s ňou :-) 

 

Odporúčame prečítať:  Vyskúšajte osviežujúcu jogurtovú masáž

wellness

Zdroj: Shutterstock®

Mini výzva 1

 

Obmedzte zemiaky, obilie a všetky spracované tuky a pokúste sa získať maximálne množstvo živín z mäsa, zeleniny , zdravých tukov (kokosový olej, maslo pravé, olivový olej) a ovocia. AK vstupujete do výzvy z dôvodu zmeny hmotnosti, musíte radikálne obmedziť príjem sacharidov.

 

 

Mini výzva 2

 

Zriaďte si denník, a doň si zapisujte čo ste v daný deň jedli. Následne použite aplikáciu alebo program fitday.com, ktorý vám presne vypočíta, že tej ryže ste predsa len zjedli dnes veľa. 

 

 

Odporúčame prečítať:  Netradičné domáce kúpele II.

diéta

Zdroj: Shutterstock®

Mini výzva 3

 

Pre tento mesiac vyraďte džúsy, kolu, všetky sladené nápoje. Uprednostnite čistú vodu a bylinné čaje. Za mesiac sa telo dokáže úplne zreparovať od zbytočného cukru a celulitída vyzerá aj o polovicu lepšie. Vyskúšajte!

 

 

Mini výzva 4

 

Začnite konzumovať probiotiká a probiotické nápoje (kefír).  Pomôžete tým svojmu tráveniu , štiepeniu živín, tukov a vyprázdňovaniu čriev. 

voda

Zdroj: Shutterstock®

Mini výzva 5

 

Pôst! Pokúste sa do svojho života zaradiť dni, kedy budete jesť naozaj iba pri silnom pocite hladu. Niekedy telo oklamte a proste sa deň postite. Je to neoceniteľné pre vaše zdravie.

 

Takže, nech už je vaším cieľom schudnúť, zlepšiť svoju hladinu cholesterolu, znížiť riziko srdcových ochorení, vysporiadať sa s cukrovkou alebo inzulínovou rezistenciou, zvýšiť vašu plodnosť, jesť optimálne počas tehotenstva, alebo len mať viac energie a cítiť sa lepšie - výzva čaká!

 

Pomedzi výzvu sa odporúča veľa hýbať, spať a znížiť stres na minimálnu možnú mieru. 

 

Odporúčame prečítať:  7 potravín, ktoré bojujú s brušným tukom

diéta

Zdroj: Shutterstock®

Mini výzva 6 

 

Zaviažte sa, že zaradíte cvičenie do svojho života. Nemusí to byť žiadne hodinové kardio, ani muky v posilňovni. Príjemný, prirodzený pohyb, rýchla chôdza, pár drepov, sklápačiek. Oddnes každý deň :-) 

 

 

Mini výzva 7

 

Relaxujte a naučte sa spať. Opäť sa snažte vrátiť k návyku spať osem hodín denne. A ísť spať okolo 22 hodiny večer. Spálňu neprekurujte nad 19 stupňov. Výsledky uvidíte už po týždni. Koncentrácia, pleť, všetko bude v perfektnej kondícii.

 

Držím palce, aby naša mini výzva bola pre vás pre inšpiratívna a nápomocná, či už v ceste sa dokonalou postavou, alebo v boji za lepšie zdravie. 

 

 

Odporúčame prečítať: Potraviny, ktoré pomôžu s celulitídou

diéta

Zdroj: Shutterstock®

3 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

04.12.2014 11:02

určite by sa oplatilo toto všetko dodržiavať ale ako sa poznám taká dôsledná veru nie som

Vaše meno:

Martina Begalova

Martina Begalova

05.12.2014 09:42

ak nie uplne vsetky naraz ale postupne by som to snad zvladla :)

Vaše meno:

Gabriela Diheneščíková

Gabriela Diheneščíková

06.12.2014 10:40

motivačný článok, no je ťažké dodržať všetko odrazu..postupne sa to ale určité dá zaradiť aj do bežného života

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE