Čo je Insanity? Vďaka šialenej drine získaš skvelú postavu snov!

Počuli ste o tomto cvičení? Prišlo už aj do vášho mesta? Hovorí sa, že je to najtvrdšie a najšialenejšie cvičenie na svete, ale zároveň aj najúčinnejšie. Insanity je cvičenie vlastným telom popri hudbe. Nemusíte sa učiť choreografie, je to jednoduché cvičenie, no veľmi tvrdé. Vyskúšali by si si ho na vlastnej koži?

Odporúčame: Jednoduchý a hlavne efektívny účes z dlhých vlasov: Neuveríš, ako ľahko sa dá spraviť!

tréning

Zdroj: Shutterstock®

Je to skutočná výzva!

Insanity obsahuje prvky rôznych športov, pôsobí na našu obratnosť, kondíciu, rýchlosť, silu a ohybnosť. Insanity je tvrdá drina, no sľubuje nové telo za 60 dní. Je to výzva, pri ktorej si musíte siahnuť na dno svojich síl.

Za jednu hodinu tréningu môžete spáliť až 1000 kalórií. Týmto cvičením sa zbavujete tuku a formujete si postavu, pričom sa vám zlepší vaša kondícia. Je to vysoko intervalové cvičenie, t.j. 3 – 4 minúty makáte vo vysokom tempe a nasleduje 30 sekundová pauza. Idete až na hranicu svojich možností.

cvičenie

Zdroj: Shutterstock®

Ako to prebieha?

Cvičenie Insanity pozostáva z 10 tréningov. Prvý pozostáva z fit testu, kedy si zacvičíte 8 cvikov, ktoré budete opakovať a trénovať, je to vlastne o tom, naučiť sa ako správne cvičiť. Prvých 5 tréningov sa cvičí počas prvých 4 týždňov. Počas piateho týždňa sa cvičí šiesty tréning, no a potom prichádza peklo, kedy sa točia tréningy na vašom maximálnom výkone.

Cvičí sa podľa presného kalendára 10 týždňov. Každé 2 týždne sa robí fit test, kedy si presne zaznamenávate svoje výsledky, aby ste videli, ako sa zlepšujete. Pri tomto cvičení je dôležité vydržať. Je to síce šialené tempo, ale čo očakávate od športu, ktorý sa volá Insanity – šialenstvo. Ak máte s ním skúsenosť, podeľte sa o ňu s nami v komentároch.

Pozri aj: Zmena herečky Rebel Wilson ti vyrazí dych! Ako sa jej podarilo zatočiť s kilami?

2 komentárov
Leonnie

Leonnie

05.11.2013 18:44

aj u nas v meste je uz insanity, tak by som rada skusila, vraj pre zaciatocnikov maju nejaku light verziu, tak som zvedava, ale velmi to odporucaju na formovanie a spevnenie

Vaše meno:

Silvia Turčáková

Silvia Turčáková

30.11.2013 13:21

kukla som video, a už len z neho sa potím beeee:)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE