Pinda Svéda – jedinečná ryžová masáž, ktorú musíš vyskúšať!

Túžite zažiť pocit absolútnej relaxácie a  omladzujúcej terapie v jednom? Doprajte si maximálny pôžitok a relax prostredníctvom ajurvédskej masáže s názvom Pinda Svéda. Ajurvéda alebo veda o dlhom živote je liečebný systém, ktorý je známy už niekoľko tisíc rokov. Jej filozofia spája liečivé pôsobenie bylín, meditáciu i spôsob stravovania. Ajurvéda verí, že človek je zložený z piatich elementov – zeme, vody, ohňa, priestoru a vzduchu. V duchu piatich elementov sa realizuje i druh ájurvédskej masáže Pinda Svéda, ktorá je v našich končinách pomerne neznáma.

Odporúčame: Liečivá masáž chodidiel: Povieme ti, aké má výhody a ako na ňu!

Pinda Svéda

Zdroj: Shutterstock®

Pinda Svéda – ryžová masáž

Ryžu mnoho z nás zaraďuje do svojho jedálnička. Okrem svojej univerzálnosti, vďaka ktorej ju môžeme kombinovať v mnohých podobách, má priaznivé účinky i na naše telo a organizmus. Vďaka obsahu vitamínov, najmä skupiny B a E a viacerých minerálov, ako zinok, horčík či draslík, podporuje ryža naše nechty, vlasy a obnovu kože. Minerálne látky a vitamíny prenikajú pri masáži hlboko do svalov, preto túto príjemnú masáž využíva i mnoho športovcov. 

ajurvédska masáž

Zdroj: Shutterstock®

Ako prebieha ryžová masáž

Priebeh samotnej masáže je veľmi zaujímavý a v neposlednom rade i veľmi príjemný. K masáži sa používa kvalitná uvarená ryža, ktorá sa premieša teplým mliekom a voňavými bylinkami. Zmes sa uviaže do látkových vrecúšok a namočí do teplého sezamového oleja.

Princípom masáže je začať masírovanie odspodu, čiže od nôh smerom k srdcu. Teplými vrecúškami sa po tele prechádza krúživými kĺzavými pohybmi. Tým sa zabezpečuje okysličovanie krvi i stimulovanie lymfatického systému. V rámci masáže vrecúškami sa na tele vytvorí ryžová kaša, ktorá obsahuje množstvo výživných látok pre pokožku i telo. Po premasírovaní spodných končatín a rúk prichádza na rad masáž chrbta. 

účinky masáže

Zdroj: Shutterstock®

Aby mala masáž čo najlepší účinok, prevádza sa 45-60 minút. Po masáži bude vaše telo dokonale zrelaxované, detoxikované od nežiaducich látok, príjemne zvláčnené a omladené. Po masáži nie je vhodné hneď odísť, nakoľko sa vám z tela vyplaví množstvo toxínov, preto je potrebné si na pár minút oddýchnuť. Zo zdravotného hľadiska je ajurvédska masáž Pinda Svéda prevenciou pred artrózou a svalovými kŕčmi.

Otázka pre vás: Dali by ste sa nahovoriť na takúto netradičnú ajurvédsku masáž?

4 komentárov
Alena Čabáková

Alena Čabáková

12.12.2013 07:06

Tak toto áno, hneď píšem do listu Ježiškovi, že aj toto by ma pod stromčekom potešilo :)

Vaše meno:

Nataša

Nataša

13.12.2013 16:52

Nie je nic nad dobry relax.

Vaše meno:

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

16.01.2014 18:03

Rada by som vyskúšala, je to zaujímavá novinka a pritom nemyslieť na nič...

Vaše meno:

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

16.01.2014 18:10

Onedlho oslávim okrúhle narodeniny, tak možno sa prekvapím...

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE