Prečo si dopriať pravidelnú masáž? Jej účinky ťa prekvapia!

Už dávne staroveké civilizácie poznali liečebné a relaxačné účinky masáží. Indovia, Číňania, Gréci, Rimania si ako prví vôbec dopriali pravidelnú masáž. Ako sa ľudstvo vyvíjalo, rovnako sa vyvíjali aj techniky masírovania. Dnes poznáme mnoho rôznych postupov. Hovorí vám niečo thajská alebo švédska masáž? Poďte sa spolu s nami pozrieť na dôvody, prečo by si každá z nás mala dopriať čo najpravidelnejšiu masáž.

Pozri aj: Vieš, aký je medovicový med? Je lepší než všetky ostatné?

masáž tela

Zdroj: Shutterstock®

Uvoľňuje telo

Dobrá masáž predstavuje skvelý spôsob, ako uvoľniť stuhnuté svaly, kĺby a boľavé šľachy. Rovnako stimuluje krvný obeh, a to tým, že prekysličuje krv. Masážou taktiež dodávame do tela rôzne živiny. 

Odstránenie stresu a príliv pokoja

Po stresujúcom týždni nie je nič lepšie, ako jemná relaxačná a upokojujúca masáž. Presne preto by sme si mali dopriať masáž minimálne raz do týždňa. Tie z nás, ktoré ešte nemajú skúsenosť s masážou, by sa mali poponáhľať. Po masáži sa budete cítiť uvoľnene a sviežo, ako znovuzrodená. 

Pozri aj: Ako škodí fajčenie v tehotenstve? Takéto môže mať následky!

masáž hlavy

Zdroj: Shutterstock®

Pomocník na spanie

Aj vám sa podarilo zaspať na masážnom stole? Niet divu. Masáž nám spôsobuje veľmi príjemný pocit, pri ktorom nie je ťažké zaspať. Stimuluje nervový systém. Masáž vyvoláva v mozgu beta a alfa vlny, ktoré sú typické pre hlboký spánok. 

Odporúčame: Frida Kahlo je späť?! Nie, no UNIBROW áno a v novej podobe

masáž chrbta

Zdroj: Shutterstock®

Zlepšenie trávenia

Ďalším plusom masáží je zlepšenie tráviaceho procesu. Úľava od nadúvania, zápcha alebo syndróm dráždivého čreva, vás vďaka pravidelnej masáži bude zďaleka obchádzať. V prípade, že sa naučíte niektoré techniky, viete si pomôcť samé kdekoľvek a kedykoľvek.

Samozrejme, že pozitívnych účinkov masáží je nespočetne veľa. Boli by sme tu do nekonečna. Dôležité je dopriať si pravidelnú a odbornú masáž. Vtedy sa budete cítiť ako znovuzrodená. 

2 komentárov
anka  -                fb anka all saga saganová

anka - fb anka all saga saganová

10.05.2014 09:46

taká masáž by sa zišla jujuuuuuj to by bol relax. :-)

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

01.05.2020 10:27

Zbožňujem masáž, po nej sa cítim tak príjemne uvoľnená a zrelaxovaná, taký pocit znovuzrodenia :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE