Prečo si pravidelne dopriať masáž tváre? Pomôžeme ti vybrať správnu!

Hmat je jedným zo základných zmyslov, preto masáž je najpríjemnejšie kozmetické ošetrenie, veď priamy dotyk človeka nemôže nič nahradiť. Počiatky masáže boli zaznamenané už pred 5000 rokmi v Indii, avšak prvé písomné zmienky sú z Egypta z Ebersovho papyrusu.

Slovo masáž je odvodené od gréckeho slova "mass", čo znamená stláčať, hniesť. V Grécku a Ríme predstavovala masáž hlavný spôsob uzdravovania aj prostriedok na tlmenie bolesti, lekári často odporúčali liečenie masážami. Napríklad v Grécku boli masírovaní chlapci už od 7 rokov ako súčasť vojenského výcviku. Počas stredoveku však táto liečba z Európy prakticky úplne zmizla. Znovu sa stala populárnou až v roku 1830, vďaka Švédovi Perovi Henrikovi Lingovi, ktorý vyvinul pohybovú liečbu, známu aj ako švédska masáž.

Odporúčame prečítať: Diéta počas splnu

relaxačná masáž

Zdroj: Shutterstock®

Masáže, metódy vyhladzovania tváre, ktoré vám poskytnú okamžitý viditeľný výsledok po ich vykonaní, majú blahodárne a maximálne relaxačné účinky, a to aj na centrálnu nervovú sústavu. V spodnej vrstve dermy sa nachádzajú nervové zakončenia reagujúce na dotyk, tlak, bolesť a zmenu teploty. Na každom štvorcovom centimetri kože sa nachádza 230 zmyslových receptorov, ktoré sú veľmi dôležité pre odovzdávanie informácií do mozgu senzitívnymi vláknami a motorickými vláknami sa vzruchy vracajú späť. Vďaka tomu pri využití rôznych masážnych techník je možné vyvolať širokú škálu pocitov, od prekrvenia až po blažené uvoľnenie.

Masáž uvoľňuje nahromadené napätie v tvári, výraz tváre sa následne zjemní a zmäkčí. Masáž tváre pomáha oddialiť proces starnutia, pretože sa vďaka nej výrazne zlepší krvný obeh, pružnosť svalov, aktivuje sa produkcia kolagénu a elasténu v pleti. Navyše sa masírovaná osoba cíti výborne, uvoľnene.

Odporúčame prečítať: Lymfodrenáž zlepšuje metabolizmus tukov

lymfatická masáž

Zdroj: Shutterstock®

Prečo vyskúšať masáž tváre?

Masáž tváre pomáha aj pri celkovej únave a vyčerpanosti. Pôsobením na mimické svaly sa uvoľňuje kyselina mliečna, a tým klesá únava. Jemným tlakom na pokožku sa uvoľnia mazové žľazy, a tým sa pleť prečisťuje, takže v kombinácii s vhodnými masážnymi olejmi či krémami je vhodná aj na mastnú pleť. Výber samotnej masáže, ako aj použitých prípravkov závisí od správnej diagnostiky pokožky, alebo od želaného efektu.

Najznámejšia a najobľúbenejšia je relaxačná tváre a dekoltu, pri ktorej sú využívané éterické oleje, ktoré do veľkej miery vedia ovplyvniť priebeh ošetrenia a stav pleti. Dobrá kozmetička zvolí vždy správnu účinnú látku, ktorá je vhodná na daný typ pleti. Je veľmi príjemná a uvoľňujúca a keďže sa pri masáži vpracúvajú do pleti čisté éterické oleje (ja ich používam), ošetrenie je spojené aj s aromaterapiou. Navyše éterické oleje nám nepôsobia len v pleti, niektoré vedia preniknúť aj hlbšie do tela, kde ich stopy vieme zistiť až 24 hodín po aplikácii.

Lymfatická masáž tváre a dekoltu

Popri krvnom obehu má pre naše telo nenahraditeľný význam aj obeh lymfatický. Lymfa je veľmi dôležitá bledá tekutina, nachádza sa medzi pokožkou a svalstvom a vyplavuje z organizmu škodliviny. Jej existenciu objavili až v roku 1976 v USA. Kým srdcovo-cievny obeh má svoju centrálnu pumpu – srdce, lymfatický obeh nič také nemá, a preto sa ľahšie spomalí, upchá, prestane správne fungovať. Za znefunkčnenie lymfatického obehu môže znečistené prostredie, stres, prechodená choroba alebo zlý životný štýl. Tu pomôže lymfatická masáž.

Jej hlavnou úlohou je obnoviť a zrýchliť obeh lymfy v tele. Pritom ide o veľmi príjemnú, bezbolestnú a uvoľňujúcu masáž. Masérka jemne, krúživými pohybmi pôsobí na lymfatický systém. Vyprázdňuje lymfatické uzliny, kde sa lymfa pri pomalom obehu zvykne hromadiť. Následne do vyprázdnených uzlín pomaly posúva nahromadenú lymfu z periférnych častí tela. Táto masáž ale aj regeneruje pleť, osviežuje, obmedzuje tvorbu vrások, uvoľňuje napätie tváre. Efektívne odstraňuje únavu okolo očí – opuchy, kruhy pod očami. Podporuje hydratáciu tváre zvnútra, je vhodná po plastických operáciách alebo úrazoch. Je veľmi účinná aj pri akné lebo podporuje látkovú výmenu v tele.

Odporúčame prečítať: Majte zdravé a šťastné srdce

liftingová masáž

Zdroj: Shutterstock®

LIFT-UP liftingová masáž

​Masáž s liftingovým, okysličovacím a revitalizačným účinkom na ramená, dekolt, krk, tvár a vlasovú pokožku. Táto masáž je charakteristická radou špecifických pohybov, ktoré boli vyvinuté s fyzioterapeutkou Dr. Mauriou Parente. Masáž je založená na mobilizácii hlbokých tkanív. Vedie pozdĺž svalového pruhu, cielene pôsobí na mimické svaly tváre a do hĺbky stimuluje schopnosť kožných tkanív vstrebávať aktívne látky. Kontúry tváre a krku sú opätovne vytvarované, masáž má viditeľný a dlhotrvajúci liftingový účinok. Účinok masáže je silné povzbudenie a okysličenie, hlboké pohyby zlepšujú mikrocirkuláciu, čím uľahčujú okysličenie pleti.

DRENÁŽ: Detoxikuje tkanivo vďaka lepšiemu pohybu tekutín. Pleť lepšie vstrebáva aktívne látky. Túto masáž odporúčam spojiť s galvanickým ošetrením pleti, výsledok je. takpovediac, megažehliaci.

mikromasáž očného okolia

Zdroj: Shutterstock®

Mikromasáž očného okolia

Má niekoľko výhod. Okrem redukcie vačkov pod očami zjemňuje aj vrásky v tejto oblasti. Znižuje vnútroočný tlak, čím sčasti posilňuje zrak. Podporuje obnovu buniek, vyplavuje škodlivé toxíny z tela. Zabraňuje strate vlhkosti pokožky, napomáha k lepšiemu spriechodneniu dutín, posilňuje obočie, vypína ho a dodáva tak celkovému pohľadu mladistvý nádych. Pri ošetrení používam špeciálne masážne oleje a séra k tomu určené.

Milé dámy, masáž či už samostatne alebo ako súčasť kozmetického ošetrenia je to najlepšie pre vašu pleť a dušičku, čo si môžete u vašej kozmetičky dopriať. Vždy tvrdím svojim klientkam (a aj klientom, lebo páni majú veľmi radi masáže, výborne sa im pri tom relaxuje – spí), že všetky by sme mali dostať v 15-tich rokoch spolu s občianskym preukazom aj doživotnú permanentku na masáž tváre a dekoltu, veď si zaslúžime. Takže nezabudnite pri najbližšej návšteve si k ošetreniu pridať aj túto lahôdku a verte, nepriberieme.

Zuzana Mlčochová – Drolma - beauty a relax centrum

9 komentárov
Iveta Ondáková

Iveta Ondáková

25.02.2014 22:24

Masáž tváre je skvelá vec, no ja som už vyskúšala aj lymfatickú masáž tvare a vrelo odporúčam:)

Vaše meno:

Kristína Rusinková

Kristína Rusinková

28.02.2014 16:58

ešte som neskúšala, no je to tu tak úžasne opísané že ma to skutočne začalo lákať:)

Vaše meno:

Lýdia Kemiačová

Lýdia Kemiačová

02.03.2014 10:08

neskúšala som ale je na čase skúsiť :)

Vaše meno:

Martina Lacková

Martina Lacková

05.03.2014 15:09

Skvelý článok . Takúto masáž odporúčam každému. Po másaži sa človek cíti veľmi skvelo či už to je masáž tváre alebo chrbta.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

07.03.2014 14:45

len keby mi tú masáž tváre mal aj každý deň kto spraviť je skvelá

Vaše meno:

Mária Mihaľová

Mária Mihaľová

04.04.2014 12:15

Taktiež odporúčam každému, výborná vec pre telo a relax.

Vaše meno:

Jana Zoulová

Jana Zoulová

10.04.2014 20:04

Dokud jsem pracovala, chodila jsem pravidelně. Dnes již ne, je to škoda.

Vaše meno:

Zuzana Betáková

Zuzana Betáková

12.04.2014 23:45

ešte som na masáži nebola, ale určite pôjdem aj kvôli bolestiam chrbta skúsiť

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

23.10.2014 18:11

ešte nikdy som nebola na masáž tváre ale rada by som šla,

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE