Najúčinnejšie praktiky pre zdravé vlasy: Okamžite si ich osvoj aj ty!

Vlasoví experti sa zhodujú na tom, že ak chcete mať naozaj zdravé vlasy, len výber kvalitného šampónu nepomôže, aj keď ide samozrejme o veľmi podstatnú časť. Vlasová starostlivosť však zahŕňa oveľa viac. Zistite, aké mýty ignorovať, akým chybám sa vyvarovať a aké správne návyky si pri vlasovej starostlivosti osvojiť. Značka: Ihneď!

Prirodzenosť sa podceňuje

Šampón, kondicionér, maska, vlasové smoothie, suchý šampón, lak na vlasy... S vlasovými produktami to jednoducho preháňame až príliš často, čo si odnáša práve ich zdravie a výzor. Aj keď je vlasová kozmetika dôležitá, nemali by sme si na vlasy doslova „napatlať” všetko, čo nám príde pod ruku. Prednosť by sme mali radšej dať menšiemu počtu produktov, ktoré nám skôr vyhovujú a masku, ktorú sme dostali zadarmo k časopisu radšej posuňme ďalej. Aby boli vaše vlasy naozaj vyživené do hĺbky, mali by sme na ne raz za týždeň aplikovať kondicionér s hĺbkovým pôsobením.

Náš tip! Dajte vlasom pauzu od všetkej kozmetiky raz týždenne, hoci aj na celý víkend. Za tento čas naberú novú silu a zregenerujú sa.

Inšpiruj sa: Jednoduché účesy pre mamičky: Vystačíš si s gumičkou a sponkami!

ako dosiahnuť lesklé vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Krásna vnútri, krásna vonku

Mnohí tvrdia, že krása vychádza zvnútra a je to skutočne pravda. Samozrejme, hovoríme o zdravej strave, ktorá by mala byť vyvážená a plná látok prospešných pre vlasy. Sú to najmä bielkoviny, ktoré sú akýmsi základným stavebným kameňom našej koruny krásy a tiež železo. Nedostatok železa v krvi sa podľa odborníkov podpisuje pod nadmerné vypadávanie vlasov.

Výbornou živinou pre vlasy je aj bielkovina kolagén, ktorý nám v určitom veku už chýba. Dnes však nie je problém doplniť si ho v podobe výživového doplnku. Na trhu nájdete rôzne formy, tablety aj tekutý kolagén, no najlepší je čistý neochutený hydrolyzovaný kolagén v prášku, ktorý sa pripravuje až tesne pred užívaním. Prášok sa rozpustí v pohári vody a vypije. Takto svojmu telu, pokožke a vlasom dáte dúšok prírodnej bielkoviny mladosti.

Okrem jedla by ste sa mali dobre vyspať a tiež cvičiť – hýbať sa môžete i tak, že si zabehnete ku kaderníkovi. Pravidelné podstrihávanie vlasov by sa malo stať alfou a omegou vašej vlasovej starostlivosti!

Náš tip! Aby sme neprichádzali o nadmerné množstvo vlasov, mali by sme upustiť od ich úpravy pomocou tepelných pomôcok. Myslíme tým kulmy, žehličky a dokonca aj fény. 

chytanie vlasov

Zdroj: Shutterstock®

Zbohom, zlozvyky

Nasledujúce riadky nám možno otvoria oči. V akom slova zmysle? Možno v nich aj vy nájdete zlozvyk, ktorý praktizujete práve každý jeden deň a možno ste ani nevedeli, že tak ubližujete svojim vlasom. Častou praktikou je neustále chytanie vlasov či gumička vo vlasoch, ktorá uťahuje vlasy do príliš stiahnutého copu. Oba zlozvyky vedú časom až k vypadávaniu vlasov a celkovo k ich úbytku. Podobne je to aj s vyčesávaním vlasov, ktoré praktizujete častejšie ako raz denne. Zabudnúť by ste mali aj na horúcu sprchu, ktorá vlasy oslabuje, tiež z nich vymýva farbu a počas leta by ste nemali chodiť bez prikrývky hlavy. Klobúky a šiltovky sú našťastie trendy!

Náš tip! Nezabúdajte ani na to, čo je to správna starostlivosť o vlasovú pokožku. Ak vás často svrbí, je to pre vlasy tiež veľmi nebezpečné. Ak si so svrbejúcou vlasovou pokožkou neviete rady, obráťte sa na lekárnika alebo dermatológa.

Zaujme ťa: Nový trend v pleťovej starostlivosti: Čo je pleťový fasting?

6 komentárov
Mária Slováková

Mária Slováková

08.09.2020 01:32

Strava a stres u mňa kvalitu vlasov veľmi ovplyvňujú.

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

08.09.2020 06:42

Výborné tipy, ďakujem!

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

08.09.2020 17:18

mala by som sa naučiť nosiť klobúk, celé dni trávim na záhrade a vlasy trpia

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

08.09.2020 22:35

Všetky rady si beriem k srdcu. O vlasy sa treba starať a potom sa nám odmenia.

Vaše meno:

Ivana Šurániová

Ivana Šurániová

09.09.2020 16:04

super inšpirovala som sa

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

14.09.2020 19:59

Tak dodržiavam tak z polovice :-) Čo sa týka malého množstva prípravkov, tak to dodržiavam. Používam iba šampón a kondicionér, aj to na prírodnej báze a raz do týždňa masku. Sylingové prípravky vôbec nepoužívam. Horšie je to už so starostlivosťou o vlasy zvnútra, keďže mám problémy s nedostatkom železa, ale tak snažím sa aspoň brať rôzne podporné prípravky v podobe tabliet. No a mojim najväčším zlozvykom a prehreškom voči svojim vlasom už odmalička je, že s s vlasmi v kuse hrám a neviem, či vôbec niekedy od toho dokážem upustiť :-D

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE