Lacná verzus drahá kozmetika?

Každá milovníčka kozmetiky už aspoň raz za život zacítila potrebu vlastniť značkový kúsok. 

 

Za takúto kozmetiku je však potrebné zaplatiť sumu vyššiu, ako pri bežnej kozmetike, a preto je potrebné siahnuť hlbšie do vrecka.

 

Ako sa vraví: ,,Nie je všetko zlato, čo sa blyští“, a my si dnes práve na takúto luxusnú kozmetiku posvietime.

 

 

Oplatí sa ju kupovať alebo si vystačíme aj s lacnejšími alternatívami? Samozrejme, každá kozmetika je individuálna a každému môže vyhovovať niečo iné. V prípade, že ste si vyhliadli a vysnívali nejaký ten luxusnejší kúsok do vašej kozmetickej zbierky, dajte tomu trochu času a kúpu zvážte.

 

Pred kúpou značkovej kozmetiky je v prípade krémov či iných pleťových prípravkov vhodné vypýtať si vzorku a otestovať ju na svojej pleti. Pri dekoratívnej kozmetike vám pomôže tester, ktorý sa nachádza priamo v predajniach s kozmetikou či v parfumériách. 

 

 

Odporúčame prečítať: Krok za krokom: V hlavnej úlohe - dramatická fialová

znackova kozmetika

Zdroj: Shutterstock®

Vyššia cena a zvučný názov ešte nemusia zaručiť kvalitu, ale i naopak, nemusí to zaručiť ani lacnejší produkt. Pri výbere je dôležitá analýza ceny produktu, veľkosť a obdobie, za ktoré dokážete produkt vypotrebovať. Niekedy zistíte, že namiesto lacnej alternatívy, ktorú si musíte kupovať neustále a vydrží vám pri dennodennom natieraní mesiac, ste si mohli radšej kúpiť drahší výrobok, ktorý vám vydrží aj pol roka.

 

Pri kúpe drahších produktov si však musíme uvedomiť, že v mnohých prípadoch platíme najmä za značku a obal. Takýmto produktom robí popularitu najmä reklama v televízii či tlači. 

 

 

Odporúčame prečítať: Doprajte svojej pleti detoxikáciu

kozmetika

Zdroj: Shutterstock®

Dôležitý je najmä pocit na pleti, v prípade dekoratívnej kozmetiky kvalita líčenia, pri parfumoch ide o výdrž. Kvalitná kozmetika zanecháva na pleti príjemný pocit sviežosti, bez podráždenia. Pri dekoratívnej kozmetike vyhráva najmä kvalitná pigmentácia a výdrž po nalíčení.

 

Kvalita parfumov sa zasa odráža na koncentrácii vonných zložiek. Lacnejšie drogériové alternatívy majú túto koncentráciu väčšinou nízku, a preto je ich výdrž často slabá a vôňu musíte neustále obnovovať. Drahšie parfumy majú túto koncentráciu vyššiu, čo vám zaručuje dlhšiu výdrž, v rámci ktorej vám aj samotný flakón parfumu vydrží dlhšie obdobie. 

 

 

Odporúčame prečítať: Starostlivosť o podpazušie je dôležitá

parfum

Zdroj: Shutterstock®

Či zaručene vyhrávajú drahšie alebo lacnejšie alternatívy, to sa nikdy nedozvieme. Pravda je niekde v strede a nám nezostáva nič iné iba skúšať a testovať. Často môžu pomôcť aj odporúčania kamarátok, ktoré produkt vyskúšali. Pri rozhodovaní si však treba pripomenúť, že žijeme iba raz, a preto by sme si luxusnejší a drahší kozmetický i nekozmetický kúsok do našej zbierky raz za čas mohli dopriať. :-)

 

 

Odporúčame prečítať: Krok za krokom: Jemné a rýchle líčenie do práce

 

 

OTÁZKA PRE VÁS:

 

 

UPREDNOSTŇUJETE ZNAČKOVÉ KOZMETICKÉ PRODUKTY PRED

TÝMI LACNEJŠÍMI?

 

AKÉ MÁTE SKÚSENOSTI?

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

9 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

23.02.2015 14:03

mám doma aj lacnejšie produkty aj trošku drahšie a môžem iba potvrdiť že nie všetko čo je drahé je aj dobré - alebo lepšie povedané ( mi vyhovuje) , mala som už zopár lacnejších produktov s ktorými som veľmi spokojná a stále sa k nim vraciam pretože vidím že naozaj "fungujú"

Vaše meno:

Katarína Kačuriková

Katarína Kačuriková

23.02.2015 15:46

ja vlastním skôr lacnejšie produkty, pretože ak mi produkt nesadne tak nebudem z toho sklamaná tak ako keby to bolo v prípade drahého produktu.

Vaše meno:

Veronika Jakubičková

Veronika Jakubičková

24.02.2015 20:23

mám doma lacnejšie aj drahšie kozmetické produkty a je to asi 50:50

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

25.02.2015 06:45

zlatá stredná cesta presne tak nie všetko čo je drahé je kvalitné

Vaše meno:

Dominika Kozová

Dominika Kozová

25.02.2015 17:18

clovek sa musi naucit najma citat zlozenie daneho produktu

Vaše meno:

Monika Šomšáková

Monika Šomšáková

01.03.2015 15:07

Ja v prípade lacnejších produktov si ho kúpim vyskúšam a ak nesadne nič sa nedeje no v drahších dám určite na recenzie či už bežných ľudí alebo blogeriek čiže viem že nekupujem hlúposť a je pravda že niektoré drahšie produkty su len o propagacii ale vážne sa to nemôže hovoriť o všetkých mám niekoľko drahších od diora, MAC ,Tarte, urban decay a su neskutočne dobré a kvalitne takže záleži od produktu :)

Vaše meno:

Ivana Goliašová

Ivana Goliašová

15.05.2015 12:52

Ja mám rada jedno aj druhé, ale už sa mi stalo, že som si kúpila drahý značkový make up a vôbec mi nesadol a dokonca aj tá jeho vôňa mi vadila. Preto v prípade tých drahších mám rada, ak môžem vyskúšať vzorku alebo ten produkt otestovať.

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

17.05.2015 16:09

čo sa týka kozmetiky tak mám drahšie aj lacnejšie, dôležité je nájsť si to, čo nám najviac vyhovuje ale pri parfumoch som jednoznačne zástancom tých drahších značkových, ktoré neporovnateľne dlhšie vydržia a majú nádhernú vôňu

Vaše meno:

Zuzana Szocsova

Zuzana Szocsova

27.11.2018 22:50

odpoved sme sa nedozvedeli asi si treba vsetko odskusat na vlastnej kozi... podla mojho nazoru... nepozerat na cenu ani znacku ale na zlozenie... a co sa tyka dekorativnej kozmetiky tam treba vyskusat ale nemyslim si ze to iste ako mejkap za 70 eur nevie urobit nejaky za 15

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE