Ako na domáci relax? Priprav si jedinečný kúpeľ!

Najjednoduchší relax doma je relax vo vani. Je príjemný, uvoľňujúci a upokojujúci. Zrelaxujte aj vy a spravte si vaňový kúpeľ. Netreba vám k tomu nič, len zájsť do kuchyne po ingrediencie. Vyskúšajte aj vy aspoň jeden z týchto prírodných domácich kúpeľov, ktoré prospejú nielen vašej mysli aj kráse.

Octový kúpeľ

Pridajte si do kúpeľa trochu jablčného octu. Voda bude mäkká a vaša pokožka sa vám odvďačí, resp. jej ochranný kyslý plášť.

Pozri aj: Dychberúce realistické torty od ruskej cukrárky, ktoré ťa uchvátia

horčicový kúpeľ

Zdroj: Shutterstock®

Horčicový kúpeľ

Prášok z horčicových semien nasypte do vane a napustite vodu. Použite pol šálky tohto prášku na jeden kúpeľ. Tento tzv. anglický kúpeľ zvyšuje prekrvenie i potenie a dokáže sa vyrovnať účinkom saune. Takže, ak sa necítite dobre a máte pocit, že na vás niečo „lezie“, spravte si takýto kúpeľ. Po tomto kúpeli by ste si mali ľahnúť do postele a vypotiť sa. Je vhodný aj ako kúpeľ nôh počas chladných zimných dní alebo po lyžovačke.

harmančekový kúpeľ

Zdroj: Shutterstock®

Harmančekový kúpeľ

Harmanček dezinfikuje, upokojuje a pôsobí proti kŕčom. Má skvele účinky, keď sa človek cíti napätý a nervózny, alebo má svrbivé vyrážky na tele. Dajte zovrieť 2 hrste kvetov. Kvety sceďte a odvar prilejte do vody na kúpanie.

medový kúpeľ

Zdroj: Shutterstock®

Medový kúpeľ

Rozpustite za šálku prírodného medu v horúcej vode na kúpanie a k tomu pridajte šťavu z dvoch citrónov. Kúpaním v tejto zmesi bude pokožka jemná, hladká a vláčna.

Medovo-mliečny kúpeľ

Obdobou medového kúpeľa je medovo-mliečny kúpeľ, niekde nazývaný aj Kleopatrin kúpeľ. Aj ona poznala účinky týchto dvoch surovín na jemnosť svojej pokožky, preto sa v ňom pravidelne kúpala. Aj tu rozpustite v teplej vode na kúpanie šálku prírodného medu a pridajte k tomu liter mlieka.

Pozri aj: RECEPT: Batatová krémová polievka - exotika na tanieri

3 komentárov
Leonnie

Leonnie

14.04.2013 04:07

posledny by som vyskusala

Vaše meno:

Helena Kravcová

Helena Kravcová

15.04.2013 18:44

 No vyskúšam všetke tri ....

Vaše meno:

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

04.06.2013 15:43

Ten medový by som brala.)) vyskúšam

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE