Zimný beauty manuál

Padajúce lístie z korún stromov nie je z ďaleka jediným znakom pomaly sa blížiacej zimy. „Spoločnosť“ nám každoročne v tomto období robí tiež hmla, vietor, dážď a neskôr sneh a mráz. Pôsobením vonkajších vplyvov môže byť pleť podráždená, začervenaná a suchá. Najlepšou ochranou je prevencia. Na čo nezabudnúť a čomu sa naopak v tomto období radšej vyhnúť?

 

Zahaľte svoju pleť

 

Počas chladnejších dní si prirodzene obliekame hrubšie materiály a nosíme svetre, mikiny či bundy. Svoju pleť však často vystavujeme vrtochom počasia bez akejkoľvek ochrany. Zahaľte svoju pleť do pomyselného svetra a doprajte jej zvýšenú starostlivosť. „Ak máte suchú pleť, prvým krokom je použitie výživného krému. Skvele poslúži napríklad Dermacol mandľový krém s obsahom koenzýmu Q10 z radu Natural,“ radí Tomáš Vida, vizážista značky Dermacol.

 

Odporúčame prečítať: Škola líčenia - ako si správne naniesť lícenku a rozjasňovač?

dermacol-zimny-beauty-manual

Zdroj: Shutterstock®

Nepríjemné počasie spôsobuje mnohým ženám začervenanie pokožky. Výborným pomocníkom je štvorfarebná paletka korektorov – zelený neutralizuje červené škvrny. V lete sme siahali po priedušných materiáloch a volili sme aj ľahké make-upy. „V zime odporúčam staviť na hutnejšie a výživnejšie s vyššou hydratačnou schopnosťou. Wake&Make-up pleť zjednotí, rozjasní a na horách oceníte ochranný faktor 15,“ dopĺňa T. Vida.

 

Nanesením podkladovej bázy pod make-up nepredĺžite len jeho výdrž, ale vytvoríte tiež ďalšiu ochrannú vrstvu. Oplatí sa ju aplikovať, ak plánujete stráviť dlhší čas vonku. Nezabudnite ani na starostlivosť o ruky a pery. SOS produkty od značky Dermacol im doprajú intenzívnu regeneráciu, hydratáciu a poskytnú úľavu suchej a poškodenej pokožke.

 

Odporúčame prečítať: 7 základných krokov ako nádherne rozžiariť pleť

dermacol-zimny-beauty-manual

Zdroj: Shutterstock®

Na čo si dať pozor?

 

Hoci sa vrstvenie produktov v zime často vypláca, v niektorých prípadoch stále platí, že menej je viac. „Líčka majú v zime prirodzenú tendenciu viac sa červenať. Farbu preto nanášajte veľmi jemne,“ radí Tomáš Vida. 

 

Tip Taťány Kuchařovej:

 

Napriek nepriaznivému počasiu si môžete dopriať dokonale vyhladenú a omladenú pokožku vďaka novinke Dermacol BT Cell Blur. Ak k tomu pridáte úsmev, určite sa budete cítiť sebaisto počas celého dňa.

 

Odporúčame prečítať: Aké farby lakov na nechty práve letia?

3 komentárov
Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

22.12.2015 15:34

o pleť sa treba starať počas každého obdobia ale v zime a v lete najviac

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

02.01.2016 21:36

zakladom je vzdy kvalitny krem

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

23.01.2016 19:57

u mňa je cez zimu najdôležitejšia hydratácia a výživa

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE