Chudnite vďaka sviežemu ovociu. Prečo pridať do stravy ananás?

Ak ste sa rozhodli vrhnúť sa na odtučňovaciu kúru, jej hlavným základom by mal byť jednoznačne ananás. O jeho detoxikačných účinkoch ste už možno počuli a ak náhodou predsa nie, rady vám tento diétny skvost predstavíme. Čo obsahuje a prečo ho pridať do jedálnička?

Čo obsahuje ananás?

Ananás je v prvom rade poriadnou vitamínovou bombou. Obsahuje množstvo vitamínu C a je tiež bohatým zdrojom antioxidantov. V ananáse nájdete tiež vitamíny skupiny B, provitamín A , ako aj minerálne látky (zinok, horčík, železo). Podporuje tak činnosť mozgu, srdca aj trávenia. Zároveň obsahuje enzýmy, ktoré podporujú chudnutie. A to nie je všetko.

Pozri aj: 10 000 krokov denne workout: Nemusíš nikam chodiť, len cvičiť doma!

účinky ananásu

Zdroj: Shutterstock®

Ďalšie priaznivé účinky ananásu

Ananás má močopudné vlastnosti, vďaka čomu z tela prirodzene dostávate nahromadené toxíny. Ananás priaznivo pôsobí na našu pleť. Dôkladne ju hydratuje a dosahuje tak účinky podobné pleťovým maskám. Pomáha taktiež v boji proti celulitíde. Čistí nám dýchacie cesty a má tiež protizápalové účinky. Vďaka antioxidantom ho možno považovať aj za skvelého pomocníka pri spomaľovaní procesov starnutia. 

Pozri aj: Slezina vie človeka poriadne potrápiť. Ako sa prejaví jej zväčšenie?

konzumácia ananásu

Zdroj: Shutterstock®

Ako ho spracovať?

Ananás niekoho môže odstrašiť svojím drsným vzhľadom. Vrchná časť sa vám ale obvykle podarí odkrojiť jednoducho. Potom ho stačí očistiť, narezať a spracovať podľa chuti. Najlepšie je ananás konzumovať v jeho čerstvej podobe, okrem plátkov to môže byť pokojne aj čerstvá šťava. Ak si chcete trošku viac zamaškrtiť, určite ochutnajte ananás grilovaný.

Ak si chcete trošku zadiétovať, zahrňte ananás na svoj jedálniček. Môžete si dať pokojne aj celodennú ananásovú kúru, počas, ktorej budete jesť len toto chutné ovocie a, samozrejme, prijímať dostatok tekutín, hlavne čistej vody a bylinkových čajov. Pitný režim môže tvoriť aj ananásová šťava, ktorú si pripravíte jednoducho. Zmixujte ananás so šťavou z pomarančov, pridajte ľadovú drť, prípadne trošku trstinového cukru, ak sa vám šťava zdá príliš kyslá.

Pozri aj: Kryoterapia skutočne funguje! Tejto žene by ste netipli viac ako 30 rokov!

5 komentárov
Dominika Sedliaková

Dominika Sedliaková

20.08.2014 13:10

Ananás zbožňujem :*

Vaše meno:

ľubka Olexyová

ľubka Olexyová

09.09.2014 11:16

ananás mi skvelo vonia a chutí,mám rada túto delikatesu

Vaše meno:

Martina Heligmanová

Martina Heligmanová

09.09.2014 11:26

Jedla by som ho kazdy den

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

13.09.2014 19:28

mám ho rada občas kupujem čerstvý ale používam vela aj v konzerve je skvelý v jedle

Vaše meno:

anka  -                fb anka all saga saganová

anka - fb anka all saga saganová

09.10.2014 21:29

ešte som nechudla s ananasom ale je to výborny nápad

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE