Chudnutie – malé triky, veľký účinok !

Poctivo cvičíte, dodržiavate zdravé stravovanie, prosto, staráte sa o svoju postavu. Je dobré ovládať všetky zásady zdravej životosprávy, ale pokiaľ sa dajú tieto zásady dotiahnuť do dokonalosti, prečo to neurobiť?

 

S týmito maličkými trikmi bude vaše chudnutie ešte viac efektívnejšie a pritom nie sú nijako zvlášť náročné.

 

Stačí ich začať používať a ony už nejako prirodzene zapadnú do vášho každodenného života. V skratke, za málo peňazí bude viac muziky. 

 

Odporúčame prečítať: 

7 letných tipov pre vodné znamenia: Rak, Škorpión a Ryby

 

 

1. Jedzte z malých tanierov

 

Toto je hlavne trik pre vašu myseľ. Všeobecne platí, že pri diéte treba zmenšovať porcie. Avšak, je frustrujúce pozerať sa na obyčajný tanier, ktorý je plný iba do polovice. Takto budete mať plný tanier a pocit, že jete normálne. Vaša myseľ bude mať pocit nadbytku namiesto nedostatku. To je fajn a naozaj to ako pomôcka funguje.

 

 

2. Jedzte iba pri jedálenskom stole

 

Keď svoje jedlo počas dňa zhltnete „na stojáka“,  vaša myseľ to nebude brať ako plnohodnotnú stravu.  Keď budete jesť pri stole, viac ustriehnete svoj príjem kalórií. Sústredíte sa na samotný proces jedenia a nie na milión iných vecí (ako keď jete za pochodu). 

 

Odporúčame prečítať: 

Višne nielen na štíhlu líniu – vyskúšajte zdravé recepty

chudnutie a jedlá

Zdroj: Shutterstock®

3. Jedzte pomaly

 

Čoraz viac výskumov potvrdzuje, že rýchli jedáci bývajú poväčšinou tučnejší než ľudia, ktorí si jedlo vychutnávajú. Keď jete pomaly, nielen že máte štýl , ale váš mozog má viac času na to, aby zaregistroval, že žalúdok je nasýtený. Preto jedzte pomaly a dôsledne. Dajte si čas na dokonalé rozžutie potravy a vychutnanie chuti jedla. Nezjete tak veľa.

 

 

4. Ak jete v reštaurácií, objednajte si prvá

 

Určite sa vám už stalo, že ste si vyšli s priateľmi najesť sa s úmyslom, objednať si nejaké zdravé jedlo. Ostatní vás však predbehli a objednali si niečo oveľa kalorickejšie. Vás to pohltilo a nechali ste sa uniesť s prúdom? Presne preto si objednávajte prvá. Možno tentoraz inšpirujete vy ostatných, aby si dali niečo zdravšie, ktovie.. smiley

 

Odporúčame prečítať: Uštipol vás hmyz? Tieto rady vám pomôžu

jedenie v reštaurácii

Zdroj: Shutterstock®

5. Vyberajte si potraviny, ktoré vás nezvádzajú

 

Ak máte slabosť na nejaké jedlo, ktoré je veľmi kalorické, držte sa od neho čo najďalej. Logicky nechoďte okolo fastfoodov, keď viete, že im nedokážete odolať. Ušetríte kalórie aj peniaze. 

 

Odporúčame prečítať:  Oscar De La Renta a žiarivá letná kolekcia šiat

zdravé jedlo

Zdroj: Shutterstock®

6. Kašlite na váhu

 

...teda ten malý prístroj. Posadnutosť vážením sa je krok do pekla. Nielen že budete stále viac a viac frustrovaná v prípade, že váha nepôjde dole tak, ako by ste si predstavovali. Váha nie je jediný ukazovateľ chutnutia, najmä, ak cvičíte silový tréning. Sústreďte sa na centimetre. Sval je totiž ťažší ako tuk. Preto zdanlivo nechudnete. Dajte si záväzok vážiť sa najviac raz za dva týždne.

 

Vyskúšajte naše malé triky a napíšte nám, ako zabrali. smiley Alebo doplňte nejaké vlastné, ktoré u vás dokonale fungujú! 

 

Odporúčame prečítať: Väčšie prsia vďaka cvikom? Dá sa to!

váženie sa

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

2 komentárov
Erika Špacírová

Erika Špacírová

07.07.2015 11:48

ľahké triky, ktoré môžu byť naozaj efektívne

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

07.07.2015 21:29

1 a 3 bod aj dodržiavam tie ostatné sa pokúsim :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE