Potraviny, ktoré pomôžu s celulitídou

Trápi vás pri pohľade do zrkadla pomarančová pokožka, prípadne začínate pomaly ale isto vidieť jej príznaky? Ak chcete s celulitídou zatočiť, okrem cvičenia si doprajte aj konkrétne jedlá... Boj s celulitídou môže byť síce boj na dlhú trať, avšak nemusí byť márny. V prvom rade je ale potrebná rázna zmena jedálnička.

 

Celulitídu má okrem genetiky, na svedomí aj nedostatok pohybu a nezdravá strava. Práve od nej by ste sa v túžbe po zmene mali odraziť.

Odporúčame prečítať: 5 mýtov o chudnutí

Štruktúra vašej pokožky je celulitídou viditeľne narušená. Aby ste ju dali dohromady, potrebujete do svojho tela dostať vitamíny a látky, ktoré blahodárne pôsobia na pleť, vyživujú ju a zároveň tiež regenerujú. Veľmi účinné sú látky ako kyselina hyalúronová, lecitín, ale tiež vláknina aj anitioxidanty. Extra diéta, či recept, ktorý by vám zázračne celulitídu odstránil samozrejme nejestvuje. Avšak na výber máte množstvo potravín, ktorých účinky budú pri pravidelnom dodržiavaní značne viditeľné. Ktoré to teda sú?

 

Odporúčame prečítať:  Mýty o vegetariánstve

Potraviny, ktoré pomôžu s celulitídou

Zdroj: Shutterstock®

Začnite zvýšeným prísunom antioxidantov v podobe čerstvej zeleniny a ovocia. Ide najmä o citrusové plody, ako citrón, kiwi, pomaranč. Na vašu pleť zapôsobí aj ananás, ktorý okrem "céčka" obsahuje tiež draslík a zinok, ktoré sú v boji s celulitídou veľmi účinné.

 

Každý deň by ste si mali dopriať aj jablko, obsahuje množstvo vlákniny, ktorá odstraňuje z tela škodlivé látky. Zo zeleniny by ste sa mali sústrediť najmä na paradajky, tie sú tiež veľmi bohaté na antioxidanty, dodávajú energiu, regenerujú pokožku a ako bonus pôsobia tiež protirakovinovo. Veľa vitamínu C obsahuje aj paprika, telo a pleť nabudí tiež špenát, brokolica, či šalát.

Odporúčame prečítať: Chudnite s ananásom

Potraviny, ktoré pomôžu s celulitídou

Zdroj: Shutterstock®

Čo z jedálnička vylúčiť určite? Mastnú a vyprážanú stravu. Vylúčte tiež jedlá ako nakladané syry, červené mäso, salámy, údeniny, sladké nápoje, alkohol a soľ.


Niektoré potraviny nemusíte vylúčiť, stačí ich nahradiť. ak sa neviete vzdať mäsa, bravčové a hovädzie zameňte za hydinu a ryby. Najdiétnejšie je mäso morčacie. Občas si doprajte tiež sóju, alebo tofu, ktoré sú výborným zdrojov rastlinných bielkovín. Klasické biele pečivo nahraďte celozrnným, sladkosti ovocím a biely cukor napríklad hnedým, v ešte lepšom prípadne prírodným sladidlom (napríklad stévia).  

Odporúčame prečítať: Ryby na tanieri

Potraviny, ktoré pomôžu s celulitídou

Zdroj: Shutterstock®

Dodržiavajte pitný režim. Voda pomáha hydratovať pleť, vďaka čomu ju udržuje hebkú, vláčnu a dlhšie mladú. Zásady pitného režimu najskôr poznáte, denne by ste do seba mali dostať aspoň 2 v horúcom období pokojne aj tri litre vody.

 

Odporúčame prečítať: Keltský horoskop - znamenie JABLKO​

 

Vodu by ste mali piť čistú, nesladenú, ak ju potrebujete mať ochutenú tak najlepšie citrónom, limetkou, grepom, prípadne bylinkami ako mäta. Okrem vody môžete do svojho pitného režimu zaradiť aj ovocné a zeleninové šťavy.Nekupujte ich ale v krabici, radšej si ich pripravte čerstvé a bez konzervantov. 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

5 komentárov
Gabriela Diheneščíková

Gabriela Diheneščíková

13.10.2014 08:59

Super rady v článku. Vďaka :-)

Vaše meno:

Martina Begalova

Martina Begalova

13.10.2014 10:42

takýto článok poteší, hlavne pripomenie dobré rady o ktorých sa stále píše ale človek ich prehliada.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

13.10.2014 10:49

poučný a zaujímavý článok opakovanie je matka múdrosti sa nadarmo nehovorí a dobré rady si treba stále pripomínať

Vaše meno:

Nataša

Nataša

13.10.2014 21:45

mnamky, same dobroty.

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

17.10.2014 15:10

páčil sa mi najmä odstavec v článku s vodou :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE