TOP potraviny vhodné pri detoxikácii: Konzumuješ ich aj ty?

Každé telo potrebuje detoxikovať, no nie každý sa odhodlá detoxikáciu podstúpiť. Ak ste nenašli tú správnu pre vás, prípadne nemáte záujem podstúpiť detoxikáciu monodiétou, čiže konzumovaním len jednej potraviny, máme tu pre vás riešenie. Jarná únava je vraj varovným signálom, aby sme niečo urobili pre naše zdravie, aby sme odľahčili organizmus. Detoxikácia je vhodným riešením.

Potrebujete upraviť váš jedálniček a odľahčiť ho od cigariet, alkoholu, mliečnych výrobkov, cukru, kofeínu a uhľohydrátov (najväčšiu skupinu uhľohydrátov tvoria potraviny z múky). Pripravte si pestrý jedálniček zo zeleniny, ovocia a dostatku tekutín. Zaraďte doňho hlavne nasledovné potraviny!

Pozri aj: Ako našu krásu podporí kávový olej? Famózne, čo všetko dokáže!

čaj

Zdroj: Shutterstock®

Čaj

Bylinkové čaje sú najvhodnejšie. Dostanete však aj hotové čajové zmesi vhodné na očistu tela.

kapusta

Zdroj: Shutterstock®

Kapusta

Prírodné diuretikum, ktoré z tela odvádza nadbytočné tekutiny. Obsahuje až 92 % vody a jedením kapusty kalórie pálime a nenaberáme. Obsahuje vitamíny C, K, E, A a kyselinu listovú, čo naše telo určite ocení.

Pozri aj: Svadobná kolekcia Royal od Milla Nova – cíť sa ako Popoluška!

cesnak

Zdroj: Shutterstock®

Cesnak

O cesnaku všetci vieme, že je to superpotravina. Je nevyhnutnou súčasťou detoxikácie a očisty tela od zápalov, vírusov, parazitov a iných nechcených hostí v našom tele.

zelené potraviny

Zdroj: Shutterstock®

Zelené potraviny

Chlorofyl v nich obsiahnutý nám pomôže zbaviť sa toxínov v našom tele a podporí hlavne očistu a detoxikáciu našej pečene. Rovnako tak čistia cievy a krv. Patrí sem všetka zelená zelenina (napr. šaláty, brokolica, špenát, ružičkový kel, zelená paprika), ale nezabúdajte na zelený jačmeň a zelené riasy chlorella, spirulina.

Odporúčame: Krásy Žilinského kraja: Čo by si určite nemala vynechať?

voda

Zdroj: Shutterstock®

Voda

Zvýšte prísun vody aspoň na 3 litre denne. Ideálne je popíjať vlažnú vodu po celý deň, ak nie, tak aspoň ráno na lačný žalúdok vypite 2 poháre vlažnej vody a až potom sa najedzte.

Pozri aj: Ako sa zbaviť akné pod vlasmi? Tejto kozmetike daj ZBOHOM!

2 komentárov
Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

16.08.2013 14:03

Snažím sa, hlavne čajíky preferujem:))

Vaše meno:

Ivana Goliašová

Ivana Goliašová

05.03.2014 13:55

A ešte ráno voda s citrónom a očista môže začať :).

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE