Pozitívni ľudia v našich životoch: Prečo sa nimi obklopiť?

Ľudia, ktorých máme na blízku, nás ovplyvňujú viac než si myslíte. Prenášajú na nás svoje názory, vidiny do budúcnosti a aj svoju náladu. Uvedomili ste si to vôbec niekedy? Presne preto si treba ľudí, s ktorými sme v kontakte, vyberať naozaj starostlivo. Obklopte sa hlavne ľuďmi, ktorí vám prinášajú do života radosť. Ľudia, s ktorými sa budete smiať a podajú pomocnú ruku vždy, keď to budete najviac potrebovať. Presne oni vás udržia pri živote.

Cesta k prežitiu šťastného života nie je taká jednoduchá a priamočiara, ako by sme si niekedy priali. Nemyslíte? Rovnako obtiažne je aj rozhodnutie, s akými ľuďmi sa budeme stretávať. Samozrejme, zdravý rozum nám nenapovie, aby sme ostali pri ľuďoch, ktorí do nášho života vnášajú negatívnu energiu a nešťastie. Závisť, egoizmus, neprajnosť, intrigy a ešte viac negatívnych vlastností môžu mať títo nešťastní ľudia. Chcete, aby sa tieto vlastnosti preniesli aj na vás?

Odporúčame: Krásy Žilinského kraja: Čo by si určite nemala vynechať?

priatelia

Zdroj: Shutterstock®

Jarné upratovanie

Na čistenie kruhu svojich priateľov sa môžeme pozrieť ako na triedenie nepotrebných šiat zo svojho šatníka. Táto sukňa sa mi páči, toto tričko milujem, v týchto lodičkách sa mi chodí naozaj pohodlne. Tieto veci, samozrejme, nevyhodíte. Natrafili ste však na vyťahaný top, ktorý ste kedysi dávno milovali, alebo rifle, ktoré úž neoblečiete. Čo s nimi? Nedáva žiadny zmysel, aby ste si ich nechávali. Na začiatku boli tip top, no vďaka nekvalitnému materiálu sa rozťahali, vyprala sa z nich farba, alebo ste z nich jednoducho vyrástli. Rovnako nedáva zmysel to, aby ste sa obklopovali ľuďmi, s ktorými vám bolo ešte pred polrokom dobre. 

Treba prijať fakt, že každý človek (vrátane vás) sa mení. Kamarátku, ktorá vám už až tak nesedí, radšej nechajte ísť. Po takejto úvahe možno zistíte, že existuje už len malé percento priateľov, ktorí stoja naozaj za to. Nezúfajte! Prevyšuje tu kvalita nad kvantitou. Aj tu to platí ako pri šatníku. Aký význam má šatník plný šiat, v ktorých sa necítite dobre, či už vyšli z módy, alebo ich jednoducho neoblečiete ?

dobrá nálada

Zdroj: Shutterstock®

Vytvorenie filtra

Teraz, keď ste sa zbavili všetkých negatívnych ľudí, posledná vec, ktorú musíte spraviť, je zabrániť ďalším, aby sa stali súčasťou vášho života. Ide o vytvorenie takzvaného filtra. Nabudúce už viete ľahšie odhaliť ľudí, ktorí sa chcú na vás len prisať a vycucať z vás život a pozitívnu energiu. Takže, ak v blízkej budúcnosti narazíte na takýchto ľudí, rýchlo nohy na ramená a utekajte najrýchlejšie ako viete.

Prilákanie tých správnych ľudí

Naplnil sa váš filter nesprávnymi ľuďmi? Čo robíte teda zle? Pozrime sa na to, ako postupovať správne. Je to naozaj jednoduché. Hlavne buďte sama sebou a oni prídu. Prilákate ich na svoj úprimný úsmev, vaše názory a vyžarovanie. Možno ste donedávna mali výčitky kvôli tomu, že máte okolo seba málo priateľov. Opakujeme! Tu nejde o kvantitu, ale kvalitu. Porovnávať sa s inými, koľko majú oni kamarátov, už dávno nie je IN. A vôbec neriešte, kto má koľko priateľov na sociálnych sieťach. Priateľstvo je o iných hodnotách a nie o LIKE-och.

dobré kamarátky

Zdroj: Shutterstock®

Udržanie si tých pravých priateľov

Podarilo sa vám zreorganizovať si váš šatník, teraz už len stačí udržovať v ňom poriadok. Postarajte sa o oblečenie, v ktorom sa budete cítiť dobre. Neváhajte vyhodiť to, čo sa doň už nevojde. A dajte možnosť aj novým kvalitným kúskom, aby vám ho spestrili.
Samozrejme to, že nám niekto nevyhovuje, ešte neznamená, že je dotyčný človek zlý. Je len nesprávny pre vás. Určite sa nemusíte cítiť, ako ten najväčší sebec alebo nevďačník. Len ste sa rozhodli zmeniť svoj život k lepšiemu. Tráviť váš čas s ľuďmi, ktorí prinášajú vám pozitívnu energiu. Vedia rovnako prijímať, ako aj dávať.

Odporúčame: Svadobná kolekcia Royal od Milla Nova – cíť sa ako Popoluška!

3 komentárov
Iveta Ondáková

Iveta Ondáková

05.02.2014 20:46

Suhlasím, že je dôležité zostat samým sebou a tých ludí, ktorý nám berú energiu treba radšej zdaleka obchádzat:)

Vaše meno:

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

05.02.2014 21:29

Terajší svet je plný kontrastov, aj čo sa týka ľudí...

Vaše meno:

Katarína Očkaiová

Katarína Očkaiová

01.03.2014 17:58

Menej skutočných priateľov znamená pre človeka viac, ako veľa \"akože\" priateľov.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE