Sacharidová diéta sľubuje úbytok váhy už za sedem dní

Nie a nie schudnúť? Ak sa neustále trápite s kolísajúcou váhou, určite vám je dobre známe, že bez zdravej stravy to jednoducho nepôjde. Pokiaľ ste niekde započuli, že pomôže trebárs vylúčiť zo svojej stravy pečivo a chudnúť budete jedna radosť, až tak klamať nemuseli. No a v prípade, že to robíte dobrovoľne, ste len krôčik od sacharidovej diéty. Tá môže byť celoživotným štýlom, prípadne pomôckou, keď sa potrebujeme zbaviť pár neželaných kíl.

 

Odporúčame prečítať: Spáľte tuk pomocou jogy

 

Ako sacharidová diéta funguje?

Sacharidová diéta sľubuje úbytok váhy už za sedem dní

Zdroj: Shutterstock®

Jej názov nás môže zavádzať k myšlienkam, že budeme jesť samé sladké dobrôtky. Avšak práve naopak, pri sacharidovej diéte si osladiť môžete maximálne tak jednu kávu za deň, a aj to radšej medom než bielym cukrom.

 

Sacharidová diéta totiž pracuje s tým, že sa snaží o vyvážený jedálniček, v ktorom škodlivé cukry naozaj nemajú svoje miesto. A netýka sa to len cukrov. Na minimum budete musieť znížiť aj tuky, vzdať sa údenín, ako aj alkoholu, no a už spomínaných jednoduchých cukrov. Takže zbohom zákusky, sladkosti, cukríky, sladené nápoje.

 

Odporúčame prečítať: Spáľte tuky s kajanským korením

Sacharidová diéta sľubuje úbytok váhy už za sedem dní

Zdroj: Shutterstock®

Ako by mal vyzerať jedálniček?

 

Raňajky – ráno začnite vždy vypitím pohára vody s citrónovou šťavou a štipkou kajanského korenia. Na raňajky si potom doprajte napríklad ovsené vločky s ovocím, oriešky, ovocný šalát, či tanierik so šunkou a zeleninou.

 

Desiata – na energiu si dajte po približne troch hodinách od raňajok niečo malé a zdravé. Ideálne ovocie, jogurt, trošku kalorickejšia bude napríklad syrová rolka.

 

Obed – malo by ísť o menšiu zato sýtu a zdravú dávku. Vhodná je napríklad zelenina na pare s rybou, kuskus s kuracím mäsom pripraveným bez tuku, či hustá strukovinová polievka.

 

Olovrant – vyriešte podobne ako desiatu, vhodný je kúsok ovocia, alebo zeleniny.

 

Večera – Práve zelenina by nemala chýbať na vašom tanieri ani na večeru. Dajte si k nej tuniaka, tofu, chudé mäso, alebo nejaký prívarok, či celozrnné cestoviny.

 

Podmienky, ktoré musíte dodržať – jednoznačne si môžete dopriať len menšie porcie. Nemali by ste jesť sladkosti a vyhýbajte sa aj bielemu pečivu. Keď si bez neho neviete predstaviť svoj život zaraďte ho na jedálniček trebárs dva dni v týždni, no nahraďte ho celozrnným.

 

Sacharidová diéta síce cukry zakazuje, no dovolí vám o to viac bielkovín. Pokiaľ chcete svoju postavu touto diétou len vyformovať a zbaviť sa tak do piatich kíl, nemusíte ju dodržiavať úplne striktne, naplánujte si vlastný jedálniček, na ktorom z času na čas malý prehrešok nájdeme.

Sacharidová diéta sľubuje úbytok váhy už za sedem dní

Zdroj: Shutterstock®

Koľko môžete zhodiť? Budete prekvapené, ale ak sa naozaj vzdáte jednoduchých nezdravých cukrov, už za sedem dní môžete byť ľahšie o dve kilá. Za mesiac diéty sa dokážete zbaviť do 15 kíl. Pozor, diéta sa neodporúča držať dlhšie ako 30 dní, po nej by ste ale mali prejsť na podobné stravovanie.

 

Nevýhody sacharidovej diéty – trpieť budú najmä milovníčky sladkostí. Diétovanie vám tak občas znepríjemnia bolesti hlavy, môžete byť aj podráždenejšie. Ak ste doteraz boli zvyknuté na porcie „pre baníkov“ menšie dávky vás pravdepodobne tiež nepotešia, najmä v prvých dňoch sa pripravte na vlčí hlad. Najväčšou nevýhodou je ale možný jojo efekt – v prípade, že sa vrátite k pôvodným návykom. Po tejto diéte by ste totiž zdravé stravovanie mali dodržiavať ideálne už navždy. 

 

Odporúčame prečítať:  Citrónová diéta, ktorej podľahli aj celebrity

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

4 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

02.05.2015 09:24

stravujem sa podobne ako je to tu odporúčané a je to naozaj fajn, k tomu bicykel a pomaličky idú kilá dolu :-)

Vaše meno:

Mgr štefanova

Mgr štefanova

04.05.2015 13:50

vyskusane-funguje

Vaše meno:

Alexandra

Alexandra

04.05.2015 14:02

Ja by som odporučila dať si pozor na cestoviny, ryžu a zemiaky...to sú tiež sacharidy ...keď vylúčite aj toto tak to ide ešte rýchlejšie. Ako prílohu som dávala zeleninu :)

Vaše meno:

HENRIETA AVERIS

HENRIETA AVERIS

15.05.2015 10:43

aj ja sa stravujem podobne, nejako striktne to nedodržiavam a je to v pohode, samozrejme treba aj pohyb :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE