Rady ako znížiť vysoký krvný tlak

Mnohí zistili, že klasické liečby hypertenzie často zlyhávajú a to práve preto, že lekári neberú do úvahy všetky okolnosti pacientovho stavu. Ide to však aj inak! Spôsob života je dôležitejší ako lieky a aktívne sa podieľať na liečbe je dôležitejšie, ako ju pasívne znášať. Tak čo keby ste začali hneď teraz? Predstavíme vám knihu, vďaka ktorej si dokážete znížiť krvný tlak, aby vás neohrozoval!

 

Vysoký krvný tlak je najčastejším chronickým ochorením na celom svete a jednou z hlavných príčin srdcovocievnych ochorení, ktoré majú u nás na svedomí väčšinu prípadov úmrtí. Je to dostatočný dôvod na to, aby sme s týmto ochorením začali bojovať. 

 

 

V uplynulých rokoch sa názory na terapiu vysokého tlaku zásadne zmenili. Dnes je dôležitejšie aktívne sa zapojiť do liečby, než ju pasívne znášať a väčší význam sa prikladá spôsobu života než liekom.


A presne o tom je nová kniha Znižovanie krvného tlaku - je o zdravom životnom štýle, ktorý zahŕňa aj pohyb, výživu, starostlivosť o telo aj dušu. Príbehy úspechov rôznych pacientov vás povzbudia, aby ste aj vy dokázali zmeniť svoj život a znížiť svoj vysoký krvný tlak!


Chráňte si zrak!


Vysoký krvný tlak vplýva negatívne aj na váš zrak. „Takže ak máte podozrenie na chronicky vysoký krvný tlak, rozhodne oslovte svojho očného lekára a nechajte si vyšetriť dostatočné prekrvenie očného pozadia,“ radí stránka Mojesosovky.sk v článku Vysoký krvný tlak škodí vašim očiam!


Ak je totiž krvný tlak zvýšený dlhodobo, trpia nielen veľké cievy, ale aj drobné cievky sietnice, pretože dochádza k ich sťahovaniu. V dôsledku toho je obmedzený aj prietok krvi, a tak aj prísun výživných látok. Dôsledkom takýchto ťažkostí môžu byť degeneratívne zmeny, ktoré môžu mať na svedomí zhoršenie videnia.

 

Odporúčame prečítať:  OMG! Táto kniha vás omámi!

 


Program pre 3 typy


Autori vytvorili koncepciu troch typov v boji proti vysokému tlaku. „Dnes sa využíva vo viacerých lekárskych ordináciách i antropozofických nemocniciach a zodpovedá individuálne orientovanej medicíne,“ tvrdí v knihe Znižovanie krvného tlaku internista Thomas Breitkreuz.

 

Možno neuveríte, ale tento ich program je aj zábavný! Nejde v ňom o zníženie štatisticky udávaného rizika srdcovocievnych ochorení. Vďaka koncepcii troch typov objavíte svoje silné a slabé stránky, lepšie spoznáte signály vášho tela a budete si ich všímať. Zbavíte sa stresu a harmonicky si usporiadate život. Získate väčšiu vitalitu. 

 

Odporúčame prečítať:  Som zabijak. A mám nový cieľ

 

2 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

02.05.2015 09:25

našťastie sa ma toto zatiaľ netýka...

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

16.05.2016 13:38

zaujimave

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE