V slovenských kúpeľoch sa dobre zhadzujú kilá

Podľa CNN nemusíme za najlepšími ozdravnými a zoštíhľujúcim ipobytmi cestovať ďaleko. V rebríčku luxusných destinácií, ktoré sú zamerané na najlepšie programy chudnutia, sa umiestnilo aj slovenské kúpeľné mesto.

 

 

Vianočné sviatky sú za nami. Okrem oddychu sme si dopriali aj veľa dobrého jedla a tým aj nechcených pár kilogramov navyše. Začiatok roka preto býva obdobím predsavzatí a sľubov o tom, že sa pustíme do chudnutia a zdravej stravy.

 

Americká televízna spoločnosť CNN sa pri tejto príležitosti rozhodla zostaviť rebríček deviatich luxusných destinácií, ktorých dovolenkový program vráti telu zdravie i vysnívanú štíhlu postavu. Svoje zastúpenie v ňom má prekvapivo aj Slovensko - piešťanský hotel Thermia Palace sa v rebríčku umiestnil na siedmom mieste.

thermia palace piešťany

Zdroj: Shutterstock®

Hotel Thermia Palace***** je renovovaný secesný skvost v štýle Art-Nouveau postavený v roku 1912, situovaný v malebnom prostredí Kúpeľného ostrova. Hostil kráľov, šejkov aj cárov. Má podľa CNN ambície kraľovať rebríčku najlepších európskych kúpeľov s prírodnými termálnymi prameňmi. Zdravotný personál sa tu zameriava najmä na wellness a redukciu váhy. 

„Ich týždenný kúpeľný pobyt na zoštíhlenie zahŕňa konzultácie s lekárom, zdravotné vyšetrenia vrátane vyšetrenia fungovania metabolizmu, výživový plán, kondičný tréning a široký výber procedúr predpísaných lekárom (až 30 za týždeň), ako napríklad hydromasáž či masáže na podporu cirkulácie krvi,“ píše CNN, pričom okrem termálnych prameňov v článku vyzdvihuje aj preventívne účinky sírneho bahenného kúpeľa. 

hotel thermia palace v piešťanoch

Zdroj: Shutterstock®

Rebríček najluxusnejších destinácií na dovolenku zameranú na chudnutie: 

1. The Ranch, Live Oak Malibu, USA
2. Lefay Resort & Spa, Jazero Garda, Taliansko
3. Fitness Travel, Senegal
4. Ti Sana, Lombardia, Taliansko
5. Canyon Ranch, Tucson, USA
6. Talise Spa, Dubaj, SAE
7. Thermia Palace, Slovensko
8. Absolute Sanctuary, Thajsko
9. Rancho La Puerta, Mexiko

the ranch Live Oak Malibu

Zdroj: Shutterstock®

Lefay Resort & Spa, Jazero Garda

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

Zdroj foto: Zdroj foto: www.fashionavecpassion.com, www.premiumgreencoffeediet.org, www.sorger.sk, http://edition.cnn.com  

3 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

15.01.2014 19:55

Taký týždenný pobyt v Piešťanských kúpeľoch by som si veru vedela užiť. Alebo aspoň víkend. Môže to byť ako raj na zemi. Možno raz :-)

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

15.01.2014 19:56

včera som to pozerala v správach a milo ma to prekvapilo tak sa teším že svet vie aj o malom slovensku

Vaše meno:

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

18.01.2014 17:30

Tak to je veľký úspech...

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE