Vysnívaná postava do plaviek: Ako ju dosiahnuť?

Leto je už síce v plnom prúde, no na zhodenie pár nežiadúcich kilogramov nie je predsa nikdy neskoro. Ak ste sa spamätali až v týchto dňoch a zistili ste, že minuloročné plavky sa vám akosi scvrkli, máte dve možnosti. Malé plavky ignorujte a veselo vkráčajte do butiku, kde si zakúpite nové a ešte aj štýlové na leto 2013. Alebo sa zatnite a pokúste sa svoju postavu trochu vyformovať. Poradíme vám, ako na to!

Ako získať vysnívanú postavu do plaviek?

Ak ste si práve povzdychli, že tento článok bude istotne o zdravej strave a aktívnom pohybe, nemýlite sa. Kombinácia týchto dvoch prvkov dokáže naozaj zázraky, a preto sa radšej bez výhovoriek na ne vrhnite. Leto je ideálnym časom na to, aby ste na svoj jedálny lístok zahrnuli viac čerstvej zeleniny a ovocia. Atmosféra na trhoch je taká príjemná, miestami až dovolenková. A komu by sa chcelo pri teplotách šplhajúcich sa k 40-tke napchávať vyprážaným rezňom? Počas letných teplôt je aj o niečo jednoduchšie dodržiavať pitný režim. V horúčavách nás viac smädí, a tak aj viac dbáme na to, aby sme pravidelne pili.

Odporúčame: Horúce čokoládové suflé: Delikatesa pre všetkých milovníkov čokolády!

pitný režim

Zdroj: Shutterstock®

Nezabudnite na to, že káva, energetické nápoje a alkohol dehydrujú. Pri rannej šálke kávy by vám tak automaticky mal stáť aj pohár vody. Ak ste veľké kávičkárky, zaobstarajte si aj v rámci svojho zoštíhľujúceho programu kávovar. Vyhnete sa tak aspoň pokušeniam, ktoré so sebou prináša kávička se sebou, či na posedenie v kaviarni, alebo fastfoode, kde to raňajkovými dobrôtkami plnými kalórií len tak žije. A keď už kávovar, tak taký, aby sa sám čistil a mal funkciu nahrievania šálky. Kvalitné automatické kávovary nájdete aj TU.

zdravá strava

Zdroj: Shutterstock®

Motivácia vyhnúť sa ťažkým a kalorickým jedlám je všade naokolo. Od skvelých akciových zliav v butikoch až po štíhle slečny na pláži. Čím začať? Výmenou potravín vo vašej chladničke. Zelenina, ovocie a ryby! Ak sa radšej stravujete podľa konkrétnych pravidiel, vyskúšajte napríklad obľúbenú Dukanovu diétu, o ktorej viac informácií nájdete aj na schudnes.sk.

V lete by ste rovnako nemali zabúdať na pravidelný prísun vitamínov. Pokiaľ máte nedostatok niektorého zo širokej skupiny, prejaví sa to nielen na podlomenej imunite, vďaka ktorej vás dokáže na niekoľko dlhých dní vyradiť z bežného fungovania hoc aj klíma či pohár studeného piva, ale tiež na kvalite vašich vlasov a zdraví vašej pleti. Potrebný prísun vitamínov dostanete do svojho tela aj prostredníctvom dostupných vitamínových doplnkov, ktoré ponúka napríklad FITEXPRES s.r.o.

pravidelný pohyb

Zdroj: Shutterstock®

Pridať treba aj pohyb

Posledným bodom, ako sa dopracovať k vytúženej postave, je už toľko spomínaný aktívny pohyb. Dnes už existuje veľa možností, ako sa môžete hýbať a zároveň sa popritom aj baviť, že na drinu vo fitku, ktorá niektoré z nás tak nudí, môžete spokojne zabudnúť. Stačí si len vybrať jeden obľúbený šport alebo alebo cvik a trošku prekonať lenivosť. Uvidíte, že keď si vaše telo na pravidelný pohyb zvykne, stane sa pre vás takou malou milou závislosťou.

Pozri aj: TOP izbové rastliny s farebnými listami: Upriamia na seba všetku pozornosť!

3 komentárov
Michaela Hudáková

Michaela Hudáková

26.07.2013 07:56

čaká ma dovolenka, preto som si vstúpila do svedomia a takýmto štýlom sa snažím zmeniť postavu. drží ma to už približne 6 týždňov a pociťujem zmeny. Kila neidú dole rýchlo,ale centimetre áno. Cvičim 4krát do týždňa niekedy aj viac ako 2 hodiny, nepapám tučné jedlá ani sladkosti, miesto nich si dám radšej ovocíčko :) a cítim sa super :)

Vaše meno:

Stanka

Stanka

03.08.2013 09:34

Držím prsty Michaela

Zuzka Hanuliaková

Zuzka Hanuliaková

11.08.2013 21:15

no ešte musím cvičiť, aby som aj ja mala takú postavu :)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

24.10.2014 17:20

prospešný článok. :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE