Ako odstrániť staré diaľničné známky zo skla? Takto jednoducho!

Rakúsko, Česko, Švajčiarsko, Slovinsko a iné krajiny v Európe majú ešte stále diaľničné známky vo forme nálepiek. Na Slovensku máme už pár rokov elektronickú diaľničnú známku tak isto ako v Maďarsku alebo v Rumunsku. Nezabúdajme však, že pred každou cestou do zahraničia si musíme skontrolovať diaľničné poplatky a ich formu. Čo však po ceste, keď sme už doma a diaľničnú nálepku nepotrebujeme? Metóda – okena, nožík, okena už dávno nie je trendy a existuje množstvo efektívnejších spôsobov.

Pozri aj: Ženský pohľad na: Jeep Compass 2.0 l - SUV vhodné do mesta

zle odstránená diaľničná nálepka

Zdroj: Shutterstock®

Ľad

Stačí pár sekúnd podržať ľad na nálepke a lepidlo by malo zmrznúť. Tak sa nálepka odlepí ľahšie. Ak nám nejde odlepiť na prvýkrát, použijeme žiletku či nôž.

Odstraňovač nálepiek

V drogérii či v supermarkete môžeme nájsť aj vec, ktorá sa nazýva odstraňovač nálepiek. Aj keď nevonia príliš vábne, robí to, čo sľubuje. Ak sa dokážeme povzniesť nad benzínový smrad, tak je potom toto náš víťaz.

Fén

Podobne ako ľad môžeme použiť fén. Nahrievame sklo, kým sa nám lepidlo na nálepke trošku roztopí, no a potom ju odlepíme ručne, prípadne si môžeme opäť dopomôcť nožíkom či žiletkou.

WD-40

Táto šikovnú vecička, ktorá mala pôvodne chrániť jadrovú hlavicu pred koróziou, je prítomná azda v každom dome. Či už na namazanie pántov dverí, stiahnutia prsteňa z prstu, odstránenia žuvačky či škvŕn z oblečenia. Dá sa však použiť aj na odstránenie nálepky z čelného skla auta. Použitie je podobné ako pri odstraňovači nálepiek, nesmieme však zabudnúť, že si potom treba umyť okno, aby nezostalo mastné.

čisté čelné sklo bez nálepiek

Zdroj: Shutterstock®

Domáci recept

Ak však chcete viac naturálne riešenie, tento spôsob je pre vás ako uliaty! Potrebujeme na to iba 2 pl kypriaceho prášku, 1 pl kokosového oleja a pomarančový esenciálny olej pre príjemnú vôňu. Toto všetko zmiešajte v malej miske a aplikujte na nálepku, ktorú postupne z kraja odlupujte. Práve maličké čiastočky kypriaceho prášku by vám mali pomôcť odlepiť nálepku.

Prajeme veľa šťastných kilometrov bez zbytočných nálepiek na čelnom skle!

6 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

26.01.2019 08:10

Domáci recept stojí za vyskúšanie, ďakujem!

Vaše meno:

Janka Jurasova

Janka Jurasova

26.01.2019 12:04

určite odporučím šoferom tieto domáce rady

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

26.01.2019 19:33

Ten ľad,alebo fén sa mi pozdávajú...ked bude treba,vyskúšame.

Vaše meno:

Anna Vargová

Anna Vargová

28.01.2019 22:03

Super tipy, musím vyskúšať

Vaše meno:

Vladimír Ťahún

Vladimír Ťahún

05.02.2019 14:00

Ľad áno, fén v zime radšej nie.

Vaše meno:

Anton Marek

Anton Marek

15.03.2021 12:41

asi by som si kúpil odstraňovač nálepiek, vyzerá to ako cesta najmenšieho odporu.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE