30 tipov, ako byť viac zdravá, fit a mať skvelý život I.

Byť zdravá a fit je želanie každej z nás. Či na tele, alebo na duši. Je zjavné, že pre väčšinu žien nie je realistické každý deň stáť pri sporáku a variť výlučne bio jedlá, či každé ráno chodiť cvičiť. Existujú však spôsoby, ako sa udržať zdravá a fit, ktoré nevyžadujú krutú disciplínu. Či už skúsite pozvoľna s nimi začať, alebo ich zaradíte do života vo veľkom počte je len na vás. Dobre urobíte tak, či tak.

30 tipov, ako byť viac zdravá a fit I.

Zdroj: Shutterstock®

Každý deň je nový začiatok

 

Môže to znieť trochu vtipne, ale každý deň by ste mala považovaný za nový začiatok. Včera ste sa pohádala so svojím manželom a nedoriešila to? Mala ste hrozný deň v práci a šla s negatívnymi myšlienka do postele ďalej sa dookola cykliť v myšlienkach? Dnes je nový deň, a mala by ste pristúpiť k problému konštruktívne s novým nadhľadom a zaviazať sa buď k jeho vyriešeniu, alebo sa ho presunúť do kolónky „triviálny“. Divila by ste sa, ako bezvýznamné by mohli problémy vyzerať, ako náhle ich vnímate s odstupom pár hodín!

 

Pochopte, že cvičenie nemusí byť zákonite spojené s veľkým časovým záväzkom

 

Nemusíme snáď ani hovoriť, že jeden z najzdravších zvykov vôbec je pravidelné cvičenie. Faktom zostáva že my ženy jednoducho nemáme čas. Nie žeby sme Vám neverili a brali túto ilúziu, ale v skutočnosti to nie je ospravedlnenie, pretože existuje nekonečno dôkazov, že krátke, ale časté záchvatovité cvičenie vám môže priniesť zdravotné výhody, o ktorých existencii ste nemali ani tušenie! Čestné pionierske! J Napríklad štúdie publikované v American Journal of Sports Medicine v roku 2006 ukázali, že krátke prechádzky po večeri boli účinnejšie ako dlhé tréningy v znížení množstva tuku a triglyceridov v krvnom riečisku po výdatnom jedle. A prechádzky sú pritom také príjemné.

 

A čo vaše účty?

 

Toto je hlavne o mentalite. Zaveďte si zvyk, že budete veľmi starostlivo narábať so svojimi financiami. Dbajte, aby ste vždy presne vedeli, kde šli vaše peniaze, či sú všetky účty v poriadku, a aký je stav vašich úspor. 

 

Odporúčame prečítať: Prečo sa vybrať v jeseni na prechádzku?

30 tipov, ako byť viac zdravá a fit I.

Zdroj: Shutterstock®

A čo tak bezmäsitý pondelok/piatok/ ktorýkoľvek deň?

 

Vedeli ste, že vynechanie mäsa, hoci len raz týždenne, môže výrazne znížiť riziko srdcových ochorení až o 19%? Aspoň tak tvrdí štúdia Harvardskej univerzity a my jej veríme. Konzumácia stravy bohatej na červené a spracované mäso, ako bolo preukázané, zvyšuje riziko vzniku cukrovky, obezity a ďalších zdravotných problémov. Urobte láskavosť svojmu telu, pečeni a obličkám a venujte jeden deň čerstvej zeleninke, ovociu, strukovinám, obilninám, orechom a litrom čistej vody.

 

Ráno začína citrónom a kajenským korením

 

Prisahajú na to všetky celebrity. Pohár teplej vody s citrónom a kajenským korením naštartuje telo i ducha. Účinky? Anti-mykotické, posilňujúce imunitu a detoxikačné. Stačí? Plus, citrónová šťava je najlepším nástrojom prírody na pomoc pri trávení a pravidelnosť vylučovania, ničí baktérie a čistí telo od toxínov.

 

Preč s cukrom

 

Ak máte dnes niečo znížiť z vašej stravy, nech je to cukor. Samo o sebe, cukor nemá žiadne živiny, žiadny proteín, žiadne zdravé tuky, a žiadne enzýmy, takže sú to prázdne kalórie, ktoré majú katastrofálny vplyv na naše zdravie.

 

30 tipov, ako byť viac zdravá a fit I.

Zdroj: Shutterstock®

Nesnažte sa držať krok s chválenkármi

 

Nikdy sa nesnažte držať krok s takým priateľom, ktorý má vždy „niečo nové a drahé“. Je to nebezpečná hra ktorá nielenže môže poškodiť vašu peňaženku, ale môže tiež spôsobiť katastrofu na vlastnej hodnote. Prečo by ste sa mala niekomu podobať?

 

Vrásky? Retinol!

 

Namiesto toho, aby ste plytvala peniazmi na drahé antiaging krémy, opýtajte sa svojho dermatológa, aby vám predpísal dobrý retinolový výrobok, je to jediná vec, ktorá naozaj funguje. Naozaj.

 

Počítajte do 10, keď ste naštvaná

 

 Tento zdravý zvyk je jeden z tých, ktorý by sme mali všetci prijať. Z hľadiska čistého rácia. To by ste sa divila, ako rozdielnu perspektívu môžete získať  za 10 sekúnd, na rozdiel od neracionálneho naštvaného emailu, alebo konfrontáciou s niekým, založenú  na čírom hneve ešte pred tým ako zhromaždíte svoje myšlienky.

 

Odporúčame prečítať: Polus sa stará o váš imidž

30 tipov, ako byť viac zdravá a fit I.

Zdroj: Shutterstock®

Hor sa na bicykel!

 

Dokonca aj keď len urobíte pár pochôdzok cez víkendy namiesto auta. Väčšina miest má trasy pre cyklistov. Využite ich a urobte niečo pre svoje zdravie.

 

Zložte ten telefón

 

Nielen, že je to neuveriteľne nezdvorilé, byť stále na telefóne, najmä v spoločnosti druhého človeka, ale posadnutosťou na mobile pred spaním môže mať závažné účinky na zdravie. Podľa štúdie, civenie na obrazovku vášho mobilu pred spaním spôsobuje, že ľuďom trvá dlhšie, než dosiahnu hlbšie fázy spánku a strávia v nich málo času.  A pritom, hlboký spánok je nevyhnutný pre vaše telo.  Omladzuje bunky a opravuje poškodenia tela utrpené počas dňa.

 

Netrápte sa

 

O každú maličkosť, čo sa deje doma, v práci, alebo spoločnosti. Ak ste naozaj sklamaní, alebo nešťastná pre niečo konkrétne, vyriešte si to hneď, inak choďte ďalej. Kašlite na nepodstatné veci, iba pridávajú ďalšie úzkosti do vášho života.

 

30 tipov, ako byť viac zdravá a fit I.

Zdroj: Shutterstock®

Zbavte sa zlozvykov

 

Možno to bude znieť smiešne, ale so zlozvykmi nikdy neušetríte žiadne peniaze. Kašlite na cigarety, či drahé hlúposti.

 

Starajte sa o svoje oblečenie

 

Starostlivo ho operte, zaveste a poskladajte  namiesto toho, aby ste ho hádzala  na zem, či nešetrne s ním zaobchádzala. Vydrží dlhšie pekné a to sú ďalšie ušetrené financie. 

 

 

30 tipov, ako byť viac zdravá a fit I.

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

1 komentár
Soňa Krátka

Soňa Krátka

25.12.2015 22:55

velmi velmi dobry clanok,90% veci sa da splnit ihned

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE