5 spôsobov, ako sa zbaviť brušného tuku

Nie je ľahké zbaviť sa brušného tuku. Je to jeden z najnebezpečnejších tukov v ľudskom tele. My vám prinášame návod, ako sa ho zbaviť.

 

Nadmerné množstvo brušného tuku môže byť v niektorých prípadoch aj ukazovateľom choroby.

 

Množstvo brušného tuku však môže zvýšiť napríklad aj stres. Všetci túžime po štíhlom a dobre vypracovanom brušku, ale aby sme dosiahli svoj cieľ, nestačia iba tvrdé cviky zamerané na brucho, pretože tie zaberajú iba na predných svaloch. Ak chcete mať pekne vypracované brucho, musíte vykonávať aj cviky dolnej časti chrbta, hornej časti stehien a bokov. Pre ploché brucho a ohromujúce ABS, skúste tieto jednoduché cvičenia a tipy, ako spáliť brušný tuk.

 

Odporúčame prečítať: Dýchajte! Je to revolučný spôsob chudnutia

Finess

Zdroj: Shutterstock®

Aký je tvoj nepriateľ?


Je známe, že cukor je najväčší nepriateľ zdravia, obzvlášť pre brucho. So zdravou stravou môžete znížiť tuk, ktorý sa hromadí na vašom bruchu. Vymeňte sladké maškrty a kaloricky náročné jedlá za ovocie a bielkoviny. Na raňajky pite ovocné alebo zeleninové kokteily spolu s ovsenými vločkami a so škoricou. Pomôžu vám cítiť sa plnšie a zároveň stabilizujú hladinu cukru v krvi. Ďalším nepriateľom je stres. Vďaka nemu vytvára vaše telo viac kortizolu, čo spôsobuje, že tuk sa ukladá do brucha.

 

Vyskúšajte užívať vitamín C, ktorý dokáže stabilizovať hladinu kortizolu. Môžete ho používať ako vitamínový doplnok alebo len jednoducho zvýšiť denný príjem pomarančov, kiwi, papriky či kelu. Dobré tuky nie sú vaším nepriateľom! Tie naopak pomáhajú pri spaľovaní tukov. Skúste konzumovať viac omega-3 mastných kyselín, ktoré sú obsiahnuté napríklad vo vlašských orechoch a avokáde. 

 

Odporúčame prečítať: Zázrak menom avokádo

Finess

Zdroj: Shutterstock®

Pomáha detoxikácia a dýchanie? 


Naše telá sú jedinečné. Sú schopné chrániť nás pred škodlivými toxínmi, ktoré sa ukladajú do tukových buniek. Čím viac toxínov máte v tele, tým viac tuku vaše telo ukladá. Práve to je dôvod, prečo experti naznačujú, že je dôležitá detoxikácia. Detoxikáciou vaše telo zbavíte toxínov spolu s tukovými bunkami. Existuje veľa spôsobov detoxikácie, ktoré zaručujú skvelé výsledky. Už bolo spomenuté, že aj stres spôsobuje nahromadenie tukových buniek. A práve preto sa v napätých a stresových situáciach odporúčajú dýchacie cvičenia. Spomaľte, sústreďte sa na svoj dych a naučte sa ho ovládať.

 

Odporúčame prečítať8 večerných maškŕt, z ktorých nepriberieš

Finess

Zdroj: Shutterstock®

Cvičenia pre ploché brucho:

 


1. The Alligator Walk 

 

Uistite sa, že máte pod sebou plochý povrch a položte si pod seba uterák. Dajte sa do pozície kliku. Ak ste dostatočne silná, svoje nohy položte na materiál, ktorý používate. Rukami kráčajte dopredu a nohy ťahajte za sebou. Prejdite takto 10 metrov, oddýchnite si a vráťte sa na pôvodné miesto. Toto cvičenie funguje ako kardio.
 

Odporúčame prečítaťToto sú top tipy od najlepších fitness trénerov!

Finess

Zdroj: Shutterstock®

2. The Side Planks

 

Ľahnite si na bok, pravú nohu položte na ľavú, o ktorú sa opierate. Potom umiestnite lakeť pod rameno. Teraz zdvihnite boky tak, aby tvorili priamku od ramien až k nohám. Ak sa vám to zdá byť náročné, túto pozíciu držte po dobu 10 - 20 sekúnd. V prípade, že vám to nerobí problémy, vydržte po dobu 30 - 50 sekúnd. Opakujte 30-krát. Ide o veľmi účinný cvik. 

 

Odporúčame prečítať7 top tipov, ako schudnúť z oblasti brucha

Finess

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

7 komentárov
Eva Bošková

Eva Bošková

06.12.2015 17:14

Skvelé cviky :)

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

07.12.2015 16:34

nič pre mňa,ja sa dosť nacvičím

Vaše meno:

Iveta Moravčíková

Iveta Moravčíková

09.12.2015 18:58

toto všetko by som nezvládla

Vaše meno:

Silvia Terefenková

Silvia Terefenková

11.12.2015 09:44

cvicim casto a rada, ale u mna je problem ta strava

Vaše meno:

katarina

katarina

01.01.2016 08:23

Alligator walk vyzerá zaujímavo. Určite vyskúšam.

Vaše meno:

Miroslava Zelinkova

Miroslava Zelinkova

02.03.2016 21:14

Ten druhý cvik som skúšala no mám co robiť veľmi tazky

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

24.05.2016 20:04

dobre cviky aj ked su trosku narocnejsie

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE