Ako na to? Vaše nové štíhle telo za 6 týždňov

 

Najznámejšie dôvody, prečo ženy nestíhajú cvičiť sú hlavne veľa práce, málo času kvôli deťom, alebo kombinácia týchto faktorov.

 

Fitnes tréneri sa však zhodujú, že pokiaľ nie je nadváha nijako rapídna, alebo túžite iba po dorysovaní svalov, či vytónovaní postavy, postačuje 6 týždňov na kompletnú premenu tela. Chcete vedieť ako? Čitajte ďalej.

 

 

 

Stačia na to tri základné okruhy a to cvičenie, strava a lifestyle, čiže životný štýl. 

 

Odporúčame prečítať: 

Spoznajte najväčšie tipy a triky starostlivosti o oblečenie

nové telo

Zdroj: Shutterstock®

1. Cvičebný program

 

Mal by sa skladať z celotelového cvičenia, ktorého súčasťou sú cviky, ako šprint, 400 m beh, schody alebo plié hlboké skoky. Kardio cvičenie urýchli vašu tepovú frekvenciu a tým aj váš metabolizmus. Tým vaše telo prehreje a budete spaľovať kalórie na veľmi vysokej úrovni a to počas, aj po tréningu. Robte aspoň päť druhov cvičení po 3-5 sérií na cvičenie, ktoré sa zameriava na celé telo.

 

Tieto tréningy  by mali trvať len dvadsať až tridsať minút na dokončenie. Viac netreba. 20-30 minút na cvičenie je všetko, čo vás dostane do skvelej kondície. Týchto 30 minút v rámci vášho dňa nájdete určite. Nemusíte používať stroje. Mali by ste používať pohyby, ktoré neblokujú vaše telo, ale predstavujú aj silovú záťaž. Stroje obmedzujú vašu schopnosť používať viac svalových skupín. 

 

Odporúčame prečítať: Skvelý recept na Levandulový sirup

Vaše nové telo za 6 týždňov

Zdroj: Shutterstock®

2. Strava

 

Ďalším bodom 6 týždňového plánu je strava. Vy by ste mali byť zodpovedná za to, čo jete. Väčšina ľudí, pokiaľ nevidí výsledky počas prvých pár týždňov tréningu, rozhodnú sa, že to nie je nič pre nich a odídu. Pri otázke trénerov, čo jedia, hovoria: "Všetky dobré veci."  Je dobré zapisovať si všetko, čo jedia v jeden deň a ukázať zápisky trénerovi. Ľudia sa buď prejedajú, dostatočne nejedia, alebo jednoducho jedia nezdravo.

 

Dnes sa dá sledovať kalórie s aplikáciami pre mobilné telefóny. To umožňuje sledovať stravu a vidieť, koľko kalórií konzumujete v jedle alebo na desiatu. Pite veľa vody. Ak máte problémy s čistou vodou, stačí pridať k nej niečo dobré ako napríklad čerstvé bio ovocie.

 

Odporúčame prečítať: Chudnite aj na dovolenke - poradíme ako na to

strava

Zdroj: Shutterstock®

3. Život

 

Je dobré dať si cieľ. Prečo chcete vyzerať a byť štíhlejšia. Idete na ples? Svadbu? Niečo , čo vás motivuje. Nastavte si časovú os, na udalosť, kvôli ktorej toľko makáte. Potom vám pôjde lepšie cvičenie aj stravovanie. smiley

 

Odporúčame prečítať: Make-up, ktorý odolá vode aj vysokým teplotám

lifestyle

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE