Aquaphysical - cvičenie, ktoré vás dostane do formy!

Leto je za dverami, čo znamená, že čoraz viac budeme vídať ľudí, ktorí sa budú pýšiť svojou dokonalou postavou (vďaka prírode alebo vydretou v posilňovni) na kúpaliskách či na plážach pri mori – a, samozrejme, aj fotkami na sociálnych sieťach.

 

Ak si hovoríte, že už je najvyšší čas začať s intenzívnym tréningom, aby ste sa tiež mohli pochváliť, súhlasíme s vami.

 

Okrem potenia sa v posilňovni, pri behu, či pri inom druhu športu môžete vyskúšať nový trend, ktorý zasiahol túto „cvičiacu scénu" – tým je AQUAPHYSICAL (floatfit). U nás je to pomerne nový druh cvičenia, avšak v zahraničí patrí medzi celkom vychýrené spôsoby cvičenia. V jednoduchosti povedané – ide o cvičenie, ktoré sa vykonáva na vode, vďaka čomu je to obtiažnejšie, ako cvičenie na pevnej pôde. Aquaphysical je spojením jogy, strečingu a pilatesu na plávajúcej doske.

 

Odporúčame: Tipy na originálne účesy - Bohémsky štýl, ktorý si zamilujete

 

Za všetkým hľadaj Britov

Vynálezca aquabase (plávajúcej dosky) pochádza z južného Anglicka, kde bol tento druh cvičenia prvýkrát na vode preverený v roku 2014. Po rozsiahlych štúdiách so skúsenými fitness profesionálmi, pilates inštruktormi a fyzioterapeutmi sa tento druh cvičenia začal propagovať a rozširovať do celého sveta až v roku 2015.  Cieľom tohto cvičenia je zlepšiť pružnosť a pevnosť celého tela a tiež preveriť rovnováhu každého účastníka. Nový a vzrušujúci šport, ktorý je zábavný (hlavne ak niekto neudrží rovnováhu) a možno s malým vplyvom, ktorý človek začne pociťovať až nasledujúci deň.

 

Odporúčame prečítať: Jarná očista: Ako zbaviť telo toxínov

HIIT - Intenzívny intervalový tréning

Všetci vieme, že taký intenzívny tréning môže byť dosť náročný a hlavne jeho následky človek začne pociťovať nasledujúci deň. Avšak všetky drepy, výskoky a všetky možné prvky cvičenia preveria vašu hranicu možností, o ktorej ste ani nevedeli. To platí aj v prípade Aquaphysical – ide len o 30 minútové intenzívne cvičenie, pri ktorom však spálite okolo 400 kalórií. HIIT na vode, k tomu nestabilita, strach z utopenia – to všetko preverí vašu vytrvalosť a odhodlanie.

 

Odporúčame: Zmena stravy a chudnutie nemusí byť ťažké, ak vieš ako na to!

Cvičenie aj bez inštruktora

Na Slovensku nie je tento druh cvičenia až taký populárny. Dôvodom je cena dosky, ktorá je špeciálne navrhnutá na cvičenie na vode. Jej cieľom je nielen plávať na vode, ale aj udržať vás bez toho, aby ste sa ponorili. Najmä v zahraničí sa dajú tieto dosky zohnať aj za prijateľnejšie ceny, preto ak máte doma bazén, alebo máte prístup k jazerám, tak si tento druh cvičenia určite vyskúšajte. Dôležité je osvojiť si základné techniky a postupne sa zdokonaľovať. Poprípade sa môžete poobzerať po mestách, v ktorých sa toto cvičenie vykonáva v bazénoch a vyskúšať si ho skupinovo.

 

Odporúčame: Raňajková delikatesa, ktorá vám pomôže vyformovať postavu do plaviek!

Zdroj foto:

pinterest.com

4 komentárov
Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

06.04.2017 14:43

tak toto musí byť poriadne ťažké.... ale vyskúšala by som....je to pre mna novinka..... v lete bazéne to môže byť super

Vaše meno:

Monika Filípková

Monika Filípková

06.04.2017 15:58

Zasa pre nás novinka, ale neviem, či by som sa dala na takéto cvičenie, lebo pred vodou mám veľký rešpekt.

Vaše meno:

Marianna Rajniaková

Marianna Rajniaková

06.04.2017 16:50

zaujímavá novinka, ktovie či sa u nás udomácni

Vaše meno:

Jana Uhrová

Jana Uhrová

06.04.2017 17:42

už som o tomto cvičení počula, myslím si že to bude dosť namáhavé ale vyskúšala by som si..

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE